Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Dubluję posta do tego tematu bo w policzmy SKX007 cisza...

 

Panowie jakieś zdjęcia/opinie jak świeci SKX007(najlepiej w porównaniu do Sumo)?

 

Co sądzicie o takim zestawieniu:

1. 

 10463191_e0e7a804b36073769698a35b668b6a1

2.

aduveqe5.jpg

Się mi podoba.

Pasiorki z tego co widzę, to na obu zdjęciach są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Koledzy, potrzebuję wskazówki, gdzie skutecznie kupię SEIKO RECRAFT SERIES SNKN01?

W Europie jakoś nie mogę znaleźć, pozostaje Amazon?

 

Pozdr

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do divera...powiadasz...seiko.... :)

Tak mniej więcej od 20 zł do 300 zł.... mniej więcej :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle warta ile za nią zapłacisz.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja uściślę... Jest tyle warta, ile kolega będzie chciał za nią zapłacić ;)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością ta "filozoficzna" odpowiedź okaże się dla kolegi bardzo przydatna.

Odpowiedzi i tak są inteligentniejsze od tak zadanego pytania:

https://www.google.pl/search?newwindow=1&espv=2&q=diver&oq=diver&gs_l=serp.3..0l10.5622.5828.0.6406.2.2.0.0.0.0.62.62.1.1.0.msedr...0...1c.1.61.serp..1.1.62.CHMzDSPyHOc

 

a nawet jak ktoś się domyśli na jakim forum jest to

bransoleta do skx779 kosztuje 50$ a do sbdc001 kosztuje o 180$ - o innych nie wspominając ;)

 

z powyższego odpowiedź Cezara możemy przerobić z:

 

 

Tak mniej więcej od 20 zł do 300 zł.... mniej więcej  :)

 

na

 

 

Tak mniej więcej od 20$ / EU do 300 $ / EU.... mniej więcej  :)

 

 

i też będzie prawdą;

a wystarczyło podać model zegarka, żeby zawęzić krąg

 

ale raz, dwa, trzy nie chciało się - bo po co (poza tym to nie jest temat na takie pytania!!!)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skx007, Kolega posiada, nie wiedział za ile sprzedać...

Na PW się później pytał :)

Nieśmiały jest B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

.....ile razy można zwracać Ci uwagę ?

 

 

Dwa  :rolleyes: 

wymęczone z fona....

Edytowane przez Cezar.

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy SARX029, ręcznie malowana tarcza w technice Urushi-e. Stosowali tą technikę przy Anantach kilka lat temu, chyba pierwszy raz w zegarku ~ 1 tys. USD. Podobno ciężko się połapać, że tarcza jest wyjątkowa. ;)

 

Przechwytywanie.jpg

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nic nadzwyczajnego? Ten kosztuje ~700$ a tysiąc $ ten z rezerwą...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nic nadzwyczajnego, chyba że komuś się skrajnie podoba kolorystyka. Techniki malowania, wg kilku recenzji tamtych starych Anant oraz opinii po forach (niewielu), nie idzie odróżnić od malowania maszynowego.

 

W tej stylistyce wg mnie dużo ciekawsze były modele na 100 lecie pierwszego naręcznego modelu Laurel, czyli atrakcyjny cenowo SRP385 na 4R36 albo droższe SARW005/SARX011, wszystkie z czerwonym akcentem na godzinie 12. A. Lange & Sohne zrobił podobny model.

 

I tak przy okazji - te droższe modele (Lange też ;)) mają "enamel dial". To jest ceramika/porcelana/emaliowana? W praktyce wygląda lepiej, daje jakąś wartość dodaną? Chyba nigdy nie widziałem na żywo.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRP385 na 4R36 albo droższe SARW005/SARX011, 

Wszystkie trzy, które wymieniłeś rozeszły się jak ciepłe bułki i dostać je teraz graniczy z cudem.

Obawiam się, że tegoroczna edycja podzieli ich los. Kto chce nabyć nie ma na co czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamte chyba były limitowane? Oprócz tego "malowanego" jeszcze są SARX019 i SARW011, bardziej oldschoolowe SARX027 i SARD007, wydaje mi się że niespełna rok temu były jeszcze inne podobne modele w ten deseń, choć nie pamiętam oznaczeń. Niestety żaden w cenie SRP385. Może Seiko tak będzie odświeżać tę serię, zmieniając detale. A wiesz jak to jest z "enamel", jak to po polsku tłumaczyć i czy bajer, czy rzeczywiście lepsze/ładniejsze? W droższych zegarkach często spotykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emalia wygląda pięknie na żywo i nic sztucznego nie jest w stanie jej dorównać.

 

A ten sarx ma jeszcze dodatkowo pasek z aligatora oprócz tarczy urushi ( dla fanów piór must have).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby włożyli tą tarczę do nowej serii brightz sdgm001 byłby super zegarek, a tak kolejna ładna wariacja, ale niedopieszczona.

 

a tym czasem:

 

PS. to mój post 5555  B)

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, ze sa dwa nowe modele z emalią.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw szafir musisz zbić.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można. Myślę, że niekoniecznie. Wewnętrzne naprężenia też mogą zadziałać np przy upadku. A co będzie w gorszym stanie to już inna kwestia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emalia wygląda pięknie na żywo i nic sztucznego nie jest w stanie jej dorównać.

 

A ten sarx ma jeszcze dodatkowo pasek z aligatora oprócz tarczy urushi ( dla fanów piór must have).

 

Dzięki, czyli emalia. Już zaczynałem być przekonany że tłumaczy się to na porcelanę, która chyba też występuje w zegarkach, prawda? Czy to jest po prostu emalia porcelanowa i za bardzo kombinuję? W każdym razie w Seiko nad jakością emalii czuwa Pan, którego możemy poznać z imienia i nazwiska. ;)

 

Pasek aligator, ale wg danych u Seiya tylko do 18,5 cm się nadaje.

 

Tutaj można obejrzeć proces malowaniahttp://www.seiko-watch.co.jp/tokinowaza/tamura/

Strona rozbudowana, ciężko się połapać, ale można się też dokopać do malowania indeksów na Credorze.

 

Co do popękań emalii jest dobre zdjęcie, ale tarcze były bardzo stare. Przy okazji dowiedziałem się, że projekt tarczy z czerwonym indeksem godzinowym na 12 występował już w czasie I wojny światowej, w tzw. trench watches.

 

dc1_zps87fd1b34.jpg

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym paskiem to byłbym sceptyczny, to normalny rozmiar paska Seiko.

 

Tutaj trochę o emalii:

 

http://home.watchprosite.com/show-forumpost/fi-17/pi-5472938/ti-812378/t-horological-meandering-visting-the-enamel-dial-maker-donz-cadrans/

 

Chyba kupię tego sarxa027. Plastikowy strap pójdzie od razu do kosza. Zastanawiam się jedynie, czy nie będzie mnie wkurzała grubość zegarka, m.in. z tego powodu sprzedałem Grand Seiko, ale tam też inna cena była, a tutaj mamy zegarek z emaliowaną tarczą za 600$ plus opłaty. Bardzo ładna koronka i uszy. Szkoda, że nie pokusili się o niebieskie termicznie barwione wskazówki, ale to już byłaby chyba przeginka na plus ;) No i rozmiar, ten milimetr mniejszy byłby fajniejszy, ale już przyzwyczaiłem się do "aktualnych" rozmiarów Seiko.

 

Tutaj mój ideał na który poluję od lat:

 

http://people.timezone.com/library/tmachine/tmachine631687693268009487


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.