Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma czegoś takiego jak "smar się rozsmaruje, wyparuje itd", rozsmarować można masło na kanapce to wtedy wiadomo że kostki ubywa :P

smaru jest w sam raz, dla kogoś może być "mało" ale nadmiar skutkowałby np sklejeniem włosa balansu, smar ma swoją lepkość i gdyby zalać zegarek do pełna to na pewno by nie ruszył. natomiast smar się "starzeje", kiedyś były smary na bazie naturalnej, zwierzęcej (wyczytane gdzieś tutaj na forum), ze smaru mogą wytracić się różne osady, z czasem mogą zmienić się jego właściwości, zegarek jest szczelnie zamknięty więc smar nie ma gdzie wyparować ale nie jest zamykany w hermetycznych warunkach, jakaś zawartość wody w powietrzy w zegarku też jest i może mieć wpływ na smar ze względu choćby na jego ilość. w zegarku nic na siłę nie pójdzie , gdzieś nieznacznie wzrośnie tarcie i przez jeden element cały mechanizm zacznie kuleć bądź przestanie działać. zaznaczam że nie jestem specem od smarów ani zegarmistrzem natomiast coś tam o różnego rodzaju smarach i mechanizmach  wiem i to takie moje rozmyślenia ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże zdjęcie z konferencji prasowej Seiko na Baselworld. Co to za zegarek z lewej strony?

 

1526550_655393377917128_3614877503490585

 

Ten po prawej to High-Beat SBEX001, czyli to na co Burns liczyłeś całkiem niedawno. ;)

Werk kaliber 8L55. Teraz tylko pytanie jak z ceną, choć przy tej wodoszczelności i mechanizmie mało raczej nie będzie.

 

seiko_marinemaster_1000_hi_beat_front_2_

 

seiko_marinemaster_1000_hi_beat_profile_

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłem. Cena 650 tys. jenów + podatek, limitacja do 700 sztuk. To kawał zegara jest, gruby na 19,7 mm, czyli w cholerę.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hugo... Przyjdź, proszę, zasadzę Ci takiego kopa, że już więcej takich fenomenów nie wstawisz - wolę żyć w nieświadomości... ;)

Cena też fenomenalna - czyżby rekord ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6400 euro :-)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie hardlex i malowany bezel (czy tylko mi marzyłaby się ceramika?). ;) I tak się sprzeda ze względu na mechanizm, choć ja do końca nie czuję go na tych zdjęciach, nawet pomijając gigantyczny rozmiar. Trochę jak skrzyżowanie nowych kwarcowych Prospexów z serii SUN z limitowanym MM. Zresztą ten też przypisany jest do Prospex, na koronce jest logo.

 

W zestawie jednak szafir, sprawdzone na stronie Seiko. Na forach pitolą głupoty a ja powtarzam. ;)

Koperta tytanowa.

 

W Japonii do dorwania jest od 560 tys. jenów, czyli jakieś 4650 USD. Trzeba by na miejscu kupować, bo przy sprowadzeniu to wyjdzie praktycznie cena europejska.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi jeszcze do głowy, że dokładność chodu/stopień regulacji jest niewystarczający jak na tę cenę. 

GS Hi-Beat ma +5~-3s, ten ma +15~-10s.

 

Jakby ktoś odszyfrował jaki model zegarka jest na zdjęciu z konferencji z lewej strony, proszę pisać.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lewej jest 6217, pierwszy diver Seiko z lat 60.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, świetny jest. Pewnie dorwać w dobrym stanie byłoby ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

z góry przepraszam, jesli to nie miejsce na taki post, proszę Kolegę cooka o jego usunięcie: jeżeli któryś z Was chciałby zamienić seiko SNZH na niemal nowe seiko SKN809K1 (aviator na oryginalnej bransolecie, kupiony w grudniu 2014 r., prezentowany w innym temacie zwiazanym z seiko 5)  i dopłatę z mojej strony, to chętnie sie zamienię

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten po prawej to High-Beat SBEX001, czyli to na co Burns liczyłeś całkiem niedawno. ;)

Werk kaliber 8L55. Teraz tylko pytanie jak z ceną, choć przy tej wodoszczelności i mechanizmie mało raczej nie będzie.

seiko_marinemaster_1000_hi_beat_profile_

 

 

20150318_151957.jpg

 

 

 

~700zł vs 7000 Euro

 

już wczoraj wiedziałem, że gdzieś tego kotleta widziałem w przeszłości - shc057p1 (o nowych modelach nie wspominając)

post-32788-0-78281500-1426843094.jpg

post-32788-0-76987700-1426843104.jpg

post-32788-0-47468600-1426843212_thumb.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolał bym tego za 7000 :) , jakoś te za 700 PLN nie robią wrażenia.

stąd właśnie bierze się różnica w cenie ;) jakoś trzeba uzasadnić taką różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najbardziej wolał bym tego za 7000 EUR tyle , że za 700 PLN. :D


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sprytny plan, nawiążę współpracę , poprosze o przetestowanie tego zegarka,

żeby go ocenić i napisać świetną recenzję, seiko przyśle mi ten model,

a ja go ukradnę, zaszyję się gdzieś na wiosce i zerwę wszystkie kontakty.

 

ha i taki jest mój srytny plan :ph34r:


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Seiko zatrudnia komando killerów, którzy tylko czekają na takich gagatków. Podobno są bezwzględni, konfiskują wszystkie zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja zrobię coś, co nie śniło się największym mędrcom i co zaskoczy nawet komandofoki z seiko, a pozostałą część globu wprawi w osłupienie i niedowierzanie.

 

otóż ...

 

zamierzam ...

 

usunąć swój profil na facebook-u  :o :o :o :o .

 

nawet jak o tym myślę to mną trzęsie i migotania dostaje ale zaprę się i dam radę. :ph34r:


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

ale ja zrobię coś, co nie śniło się największym mędrcom i co zaskoczy nawet komandofoki z seiko, a pozostałą część globu wprawi w osłupienie i niedowierzanie.

 

otóż ...

 

zamierzam ...

 

usunąć swój profil na facebook-u  :o :o :o :o .

 

nawet jak o tym myślę to mną trzęsie i migotania dostaje ale zaprę się i dam radę. :ph34r:

Cienias jestes   :)  ja go nigdy nawet nia zalozylem  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam, to taka satyra na facebukka była :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

~700zł vs 7000 Euro

 

już wczoraj wiedziałem, że gdzieś tego kotleta widziałem w przeszłości - shc057p1 (o nowych modelach nie wspominając)

 

 

Ładny odcień niebieskiej tarczy w SHC.

 

Cena japońska, czyli te ~4700 USD jest znacznie rozsądniejsza, ale nawet pomijając gust - nie czuję upchnięcia tak drogiego modelu do serii Prospex i tolerancji odchyłek dobowych. Gdybym miał podobną sumę na japońskiego divera i nie myślałbym o kolekcjonowaniu/odsprzedaży, wolałbym MM600 na Springdrive (choć to też kawał zegara, zapewne na mnie zbyt duży).

 

Tutaj obok limitki MM, rozmiar to szaleństwo, ale przy tej wodoszczelności chyba uzasadniony:

 

SEIKO_MARINEMASTER_1000M_36BPH_LE_4.jpg

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba ich fantazja poniosła , ciekawe co determinuję taką cenę

Wsadzili drogi mechanizm bez kalibracji , podobnie jak w MM300 , zrobili limitację i dali cene jak za GSa

Nad rozmiarem też mogli popracować , choć jest tytan to waga nie będzie przerażać ale kawał łapska trzeba mieć

Ale widzę jeden plus , namazali coś na koronce ;)

 

Pozdr.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.