Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest nowość, ale MM wyłącznie na rynek tajski. Różni się chyba tylko wskazówkami.

 

img-20150308-wa0010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję waszej pomocy :) Założyłem już temat w dziale poszukuję ale warto spróbować i tutaj. Sprawa ma się tak, że przywaliłem zegarkiem w futrynę  :wacko:  i skrzywiłem tą małą część wchodzącą do koperty na końcu teleskopu. W trakcie próby jej wyprostowania część owa odłamała się...

No i poszukuję pary nowych teleskopów do mojego seiko 5 sports snzg13. 22mm szerokości, 2mm grube, w naszym kraju widzę że ciężko o nie, na zatoce nie miałem okazji zamawiać i nie za bardzo wiem co i jak.. Chwilowe rozwiązanie mam.. Ale lubię mieć porządnie więc jeśli ktoś ma dostęp do takowych teleskopów to z chęcią odkupię :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesująca nowość (chyba nowość, ja przynajmniej wczesniej tego nie widziałem)

 

http://www.seiko.co.uk/collections/men/sportura/ssc271p9#.VSzQjqbxG74

 

  • Solar Chronograph from the Sportura collection
  • Stainless steel
  • Black face with red second hand
  • Power save function
  • Three-fold clasp with push button release
  • Ceramic bezel
  • Sapphire crystal with anti-reflective coating
  • Case diameter: 42mm
  • 100m water resistance

Czyżby kwarcowe chrono idealne? (no moze poza ceną.... ponad 2k zł)

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze minutnik wyskalowany do 60, a nie 30. Ciezko odliczyc tak minuty z moim wzrokiem. No i dosc spory, 42mm plus koronki daje juz pokaznych rozmiarow zegarek.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojej galerii, Sportura z niej jest w tej samej kopercie, która jest genialnie wyprofilowana, a mam mały nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czy ktos mial stycznosc z Seiko SARG015J lub Seiko z tej seri chce sobie sprawic ten model bede wdzieczny za wszelkie opinie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy posiadacze/użytkownicy seiko SNZH, mam pytanie, czy w Waszych SNZH bezel "chodzi" na tyle lekko, że zdarza się (nawet często), że przesuwa się samoczynnie i przypadkowo, np wskutek kontaktu z mankietem swetra, kurtki, etc.?

Czy jest jakiś sposób regulacji (pewnie bardziej "patent", niż sposób przewidziany przez producenta)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się nadziwić, że za takie pieniądze Seiko robi takie dobre zegarki

a ten model jest rzeczywiście kultowy i zostaje ze mną na długo

 

e1cc7a6df184.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, akurat wczoraj oglądałem w Jubitomie w Poznaniu snzh55 i co mnie zdziwiło, to właśnie ten bezel. Obraca się faktycznie bardzo lekko. Wygląda na to, że ten typ tak ma. A czy jest na to jakieś rozwiązanie - nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fenomenu tego zegarka :-/

 

też nie rozumiałem, kupiłem i stało się... zrozumiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy posiadacze/użytkownicy seiko SNZH, mam pytanie, czy w Waszych SNZH bezel "chodzi" na tyle lekko, że zdarza się (nawet często), że przesuwa się samoczynnie i przypadkowo, np wskutek kontaktu z mankietem swetra, kurtki, etc.?

Czy jest jakiś sposób regulacji (pewnie bardziej "patent", niż sposób przewidziany przez producenta)?

 

Potwierdzam, oglądałem dwie sztuki w sklepie (czarną i niebieską). Poza tym, że bezel obracał się bardzo lekko, to w obu egzemplarzach nie sposób było zgrać trójkąt na bezelu z indeksem na godzinie 12 (zawsze występowało to 1 mm przesunięcie w lewo lub prawo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie rozumiałem, kupiłem i stało się... zrozumiałem :)

Mając Tudora i SKX007, spróbuj Sumo (SBDC001 / SBDC003) - zobaczymy co wtedy powiesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie masz kryteria, ale przekonałbyś się wtedy o zaskakującym skoku jakościowym w praktycznie śmiesznej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakośći jestem przekonany po tym jak kupiłem Skx009, Sumo po prostu mi się nie podoba, ale wiem już że Seiko to porzadnie wykonane zegarki a Skx009 ma to coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie rozumiałem, kupiłem i stało się... zrozumiałem :)

Nie podchodzi mi ten zegarek wiec raczej nie kupie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNZH bezel - dzięki KOledzy za informację, z trójkątem też prawda z tym, że u mnie nie jest to jeden klik, ale max pół klika, może mniej...

 

powyższe lekie niedociągnięcia nie zmieniają faktu, że to świetny zegarek )

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba pierwszy zegarek kolegi, który mi się nie podoba, więc i gratulować nie ma czego  :D  :lol:  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście to kupującemu ma się podobać. po to wymyślają tyle modeli, żeby komuś podpasować. jakby każdemu podobało się  to samo, to świat byłby nudny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe Prospexy z serii Alpinist, spory rozmiar, limitowane po 900 sztuk, cena 40 tys. jenów plus podatek. Plastikowa koperta, stalowy bezel. Powstały we współpracy z UNESCO, na deklu widnieje napis "Mt. Fuji World Heritage Limited Edition". W sprzedaży od końca maja, do zestawu dodają bandanę. ;)

 

alpinist_20150402-A.jpg

 

 

 

alpinist_handkerchief_20150402.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.