Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

to raczej nie działa w takim uproszczeniu i rozgraniczeniu jak napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy co nadawca napisze na liście przewozowym.

Może mi się udało. Jeden zegarek z Tokyo a drugi z Nowej Zelandii. Oba w dwa dni, bez opłat.

A EMS standardowo przechodzi przez wszystkie urzędy pocztowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiele też zależy od konkretnego urzędu celnego, czy naliczą opłaty, czy nie. Jakiś czas temu kupiłem w Stanach, w L.A. towar za 200$, w Polsce paczka była na drugi dzień, do mnie dotarła po kolejnych dziesięciu, na paczce była już pieczątka do oclenia, ale ktoś łaskawie ją przekreślił i podpisał się obok, więc opłaty mnie ominęły, to był UC Warszawa, przesyłka DHL. Z kolei Sumo kupiłem w Seiya, w Tokio, zegarek był w Polsce na drugi dzień, ja dostałem po czterech, tyle że w UC Szczecin, dodali opłaty i jeszcze gdy zadzwoniłem poinformować, że opłacę u listonosza, to zapytali jaki był koszt przesyłki, bo chcieli Vat doliczyć, powiedziałem, że przesyłka w cenie i na tym się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalności pudełek nie widzą - widzą tylko rozmiar. mam wrażenie, że są bardzo nastawieni na telefony i wszystko co przypomina rozmiarem pudełko telefonu jest podejrzane i ma zwiększoną szansę na dodatkowe opłaty. kiedyś mi zatrzymali myszkę za 6$ - podobna wielkość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrze zatrzymuje wszystko, nawet znaczek pocztowy oVATują


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrze zatrzymuje wszystko, nawet znaczek pocztowy oVATują

Dokładnie. Są wyjątkowo wredni. :angry:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe porównanie, SARB daje radę :)

 

3dc0c0a64efaa876a5ccc991b5585a30.jpg

 

80c4dacbf351a24f158da2d1221fc039.jpg

 

d33a8c4556239f74e32bec263060ff9c.jpg

 

1bf7558223203b5d34cc2899185a56bf.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy sie spotkac i obok położyć WZ0021DV

Bardzo chętnie ;)

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z Forumowiczów posiada może Seiko Monster baby (w szczególności SRP481)? Chodzi mi o serie z 2013 roku, na mechanizmie 4r36 z 24 kamieniami. Mam pytanie o jego rozmiar i odleglosc miedzy uszami. Rozne strony podaja rozne wartości i ciezko o dokladne dane. Poza tym zastanawiam się jak zegarek o wielkosci 44 mm pasowalby na reke 16,5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między uszami ma 22mm.

Rozmiar to 43mm.

 

Co do wielkości na nadgarstek. Z tym różnie bywa. W zależności od kształtu nadgarstka i własnego poglądu na wielkość.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster baby a wiekszy niz Monster?

...

To są pootczne nazwy. :D

 

 

...

Jak to czasem nazwa potrafi wprowadzić w błąd.

Wiesz, chlebak służy do noszenia granatów. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A czy mógłbym prosić o informację, ile mm jest między górnym a dolnym teleskopem (odległość lug-to-lug)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie z Berlina DHL 120km szło 6 dni ;) pewnie tak jak mówisz - dużo zależy od deklaracji nadawcy, ale nie wiedziałem, że Japończycy zaniżają wartość.

 

Nie zaniżyli wartości tylko napisali "watch parts" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kupisz. Pytałem w AS czyli w serwisie ZIBI o klamerkę do paska to mi powiedzieli że samych "sprzączek" nie sprzedają tylko cały pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Alpinist jest na Massdrop za 323,39$:

https://www.massdrop.com/buy/seiko-alpinist-watch?referer=N9R6NT&mode=guest_open&utm_source=Sailthru&utm_medium=email&utm_campaign=Men%27s%20Style%20A%20Product%20Announcement%202015-09-29&utm_term=Community%20-%20Style%20-%20MAU%20%28Active%29

Wysyłają pod koniec października, więc byłby dopiero w połowie listopada. Cena porównywalna z najtańszymi ofertami z Rakuten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ? Co to za strona i co w niej wyjątkowego poza opóźnionym czasem realizacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z rezerwą chodu w Waszych Monsterach??

Ja posiadam wresje nowa i gdy uzywam zegarek przez ok.12 godzin, pozniej go odkladam i gdy lezy bez ruchu to po okolo 14-15 godzinach staje.

Podobnie wyglada sytuacja u mojego kolegi ktory to posiada wersje stara i jest dokladnie to samo, 12 godzin noszenia zegarka daje jakies 12 godzin chodzenia zegarka po sciagnieciu z reki.

A dane techniczne mowia o ok.40-tu godzinach rezerwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne ile nisisz a ile się ruszasz. Jak przejdziesz do pracy i z powrotem 2x3km a lepiej 2x5km to powinien nakręcić sie na max i trzymać 40h. Siedząca praca biurowa tak właśnie może wyglądać że starcza na 12h. Mogą też być uszkodzone, ale podejrzewam, że to Wam powinno dać do myslenia jaki tryb życie prowadzicie. Możecie też pomachać prawo lewo orzed telewizorem przez 40min. A Ty możesz też użyć dokręcania - kręcąc powolutku tylko niewiadomo ile - powiedzmy 3min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.