Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli trzeba zegarki kupować na zapas:

nie dosyć, że zdrożeją

to znikną z półek

 

nie wiem skąd taka moda na tym forum na wysprzedawanie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem tego pędu do realizacji maksymy "na nadgarstku musi być ruch". Rozumiem, że zdarzają się nietrafione zakupy, albo że CZASEM chce się spróbować czegoś nowego, a nie można mieć wszystkiego. Natomiast płacenia kilka kilo złotych za możliwość ponoszenia sobie zegarka przez parę miesięcy (do tego sprowadza się filozofia "kup drogo, sprzedaj tanio") jakoś nie rozumiem. Ale z drugiej strony, kto bogatemu zabroni? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem wczoraj w TimeTrend nowy zegarek Seiko (produkcja 06.2015). Załączam zdjęcia starego (sprzed 5 lat) i nowego pudełka. Jest wyraźna różnica w literze "O" - jest cieńsza i wyższa. Na torebce firmowej jest "stare" logo. W obu kartach gwarancyjnych i książeczkach jest też "stare". Czy Seiko zmieniło to logo, skąd ta różnica ?

Stare pudełko z lewej strony.

Pzdr.

 

Seiko%201-1000.jpg

 

Seiko%202-1000.jpg


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pudełka jakie przewinęły się przez moje ręce po 2015 roku, mają do znalezienie gdzieś w narożniku napis BOX MADE IN CHINA - i ich jakość wyraźnie spadła jak na kraj pochodzenia przystało,

 

Pal licho pudełko, bo oryginalne jest mimo, że wygląda jak zrobione z rolek papieru toaletowego...

 

gorzej, że spadek jakości przeniósł się również na zegarki (Sumo, New Turtle itd. opisywane przeze mnie niedoróbki i problemy z centrowaniem) - tak to jest w dobie globalizacji i pchania się na inne rynki, żeby przetrwać.

 

Ten poniższy filmik zapamiętam jako jedno:

 

 

była to ZAPOWIEDŹ NADCHODZĄCEGO      G Ó W N A!!!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pochodzenia zegarka i pudełek nie mam wątpliwości :), choć napisu nie znalazłem. Jakość (lakierowany papier, wyściółka, poduszki) obu pudełek jest identyczna i raczej nie klasy "papieru toaletowego" :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ten drugi wierzchni kartonik - tam na 90% będzie napis, o którym mówię

 

a na myśli miałem rolki, które po nim zostają:

 

2014-10-08_010339.jpg

kiedyś było tak:

IMG_2741.JPG

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ten drugi wierzchni kartonik - tam na 90% będzie napis, o którym mówię

 

 

Sprawdziłem jeszcze raz :) - na 100% nie ma takiego napisu, na nowym jest tylko znak CE na wewnętrznym pudełku. Poza tym na obu nie ma żadnych oznaczeń.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne

 

 

jeszcze takie przykłady pokażę:

 

China:

DSCF1779.jpg

Japan

30sy6nr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że "O" na białym pudełku, jest takie jak na moim nowym pudełku > cieńsze i wyższe.

Pzdr.

 

edycja: temat poruszyłem, bo gdyby nie to, że kupowałem w TimeTrend (sprzedają raczej oryginalne zegarki :) ), to gdybym kupował w innym miejscu, to takie pudełko by mnie trochę zaniepokoiło > vide niuanse na opakowaniach i buteleczkach perfum.

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi?

A nic, nie wyspałem się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzucając temat pudełek, wrócę do ogólnej jakości. Fakt, że u mnie w żółwiku bezel nie centruje idealnie, ale za to zrobił w ciągu pierwszej doby -1 sekundę! Żaden mój automat do tej pory nie zbliżył się za bardzo do takiego wyniku ;)  

 

EsfM9oY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dla fanów serii skx. Wyczytałem gdzieś w internetach, że te modele miewają czasami problemy z delikatnie krzywym położeniem tej wewnętrznej tarczy wskazującej sekundy. Na moim egzemplarzu tego nie zauważyłem, jest równo położona względem bezela i względem indeksów na tarczy. Produkcja 09.2015 wersja 009. Chyba w końcu to poprawili.

Edytowane przez Madmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dopiero po tym czasie spartolili. Oczywiście wcześniej też trafiały się, ale loteryjnie... więc wygrałeś los, ale Ameryki nie odkryłeś ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dopiero po tym czasie spartolili. Oczywiście wcześniej też trafiały się, ale loteryjnie... więc wygrałeś los, ale Ameryki nie odkryłeś ;)

Jak tak dalej pójdzie staniemy się fanami vintage. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dla fanów serii skx. Wyczytałem gdzieś w internetach, że te modele miewają czasami problemy z delikatnie krzywym położeniem tej wewnętrznej tarczy wskazującej sekundy.

To się nazywa chapter ring.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa chapter ring.

Wielkie dzięki:) swoją drogą, zawsze się zastanawiałem czy te największe sklepy internetowe stosują wewnętrzną selekcję w obrębie własnego asortymentu. Jeżeli znają jakieś wady danych modeli, to starają się wybierać najbardziej optymalne egzemplarze i takie wysyłają. Ale to chyba teoria przesadnie wspaniałomyślna, biorąc pod uwagę w jakich to wysyłają ilościach.

Edytowane przez Madmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki:) swoją drogą, zawsze się zastanawiałem czy te największe sklepy internetowe stosują wewnętrzną selekcję w obrębie własnego asortymentu. Jeżeli znają jakieś wady danych modeli, to starają się wybierać najbardziej optymalne egzemplarze i takie wysyłają. Ale to chyba teoria przesadnie wspaniałomyślna, biorąc pod uwagę w jakich to wysyłają ilościach.

:D  :lol:  :D  :lol:  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki:) swoją drogą, zawsze się zastanawiałem czy te największe sklepy internetowe stosują wewnętrzną selekcję w obrębie własnego asortymentu. Jeżeli znają jakieś wady danych modeli, to starają się wybierać najbardziej optymalne egzemplarze i takie wysyłają. Ale to chyba teoria przesadnie wspaniałomyślna, biorąc pod uwagę w jakich to wysyłają ilościach.

Tak....z pewnością :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzucając temat pudełek, wrócę do ogólnej jakości. Fakt, że u mnie w żółwiku bezel nie centruje idealnie, ale za to zrobił w ciągu pierwszej doby -1 sekundę! Żaden mój automat do tej pory nie zbliżył się za bardzo do takiego wyniku ;)

 

 

Mój nowy żółw przez ponad tydzień zrobił 0 sek, ale wczoraj popłynął -5 sek. Chyba się dotarł :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że macie niezły ubaw z mojego pytania;-) czyli wysyłają jak leci. Z drugiej strony nie byłoby to pozbawione kompletnego sensu, może do pewnego stopnia ograniczałoby ilość zwrotów od zegarkowych pedantów :D skoro jesteście tacy aktywni, to może odpowiecie jeszcze na jedno pytanie: ile h skx powinien być w ruchu, żeby naładować pełną rezerwę chodu ? ok 8-10 h powinno wystarczyć ?

Edytowane przez Madmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że "O" na białym pudełku, jest takie jak na moim nowym pudełku > cieńsze i wyższe.

Pzdr.

 

edycja: temat poruszyłem, bo gdyby nie to, że kupowałem w TimeTrend (sprzedają raczej oryginalne zegarki :) ), to gdybym kupował w innym miejscu, to takie pudełko by mnie trochę zaniepokoiło > vide niuanse na opakowaniach i buteleczkach perfum.

Kupiłem zegarek seiko trzy dni temu, pochwaliłem się zresztą nim w tym wątku, i potwierdzam na pudełku identyczne "o" i brak oznaczeń dotyczących państwa w którym wyprodukowano pudełko, zegarek również kupiony w TimeTrend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.