Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Ma coś, co powinien mieć każdy SKX007, czyli przewiercone uszy!


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich. Od jakiegos czasu zainteresowalem sie tymi cykajacymi dzielami sztuki i chcialbym wreszcie zakupic moj pierwszy, w miare porzadny zegarek. Wybor padl prawdopodobnie na Seiko. Zapraszam wszystkich zorientowanych w temacie do wypowiedzi w topiku zalozonym przeze mnie i z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=12241

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma coś, co powinien mieć każdy SKX007, czyli przewiercone uszy!

 

Od jakiegos czasu gleboko zastanawiam sie nad ta modyfikacja. Obawiam sie jednak, ze nie znajde w okolicy zegarmistrza, ktory sprosta temu wyzwaniu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znalazł takiego "MISTRZA", albo takiego który podjąłby się naprawy Monsterka, to daj znać :wink:


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmiernik

Niedawno zakupiłem mój pierwszy mechaniczny zegarek - automat Seiko 5 (SNK793K1). Zegarek sprawuje się zupełnie dobrze, późni się regularnie o 25 sekund na 24 godziny - ale ponieważ jest nowy chcę jeszcze poczekać z regulacją.

 

Niepokoi mnie jedno zjawisko: otóż pukając palcem w zegarek słyszę brzęcząco-grzechoczący dźwięk. Może pytanie jest śmieszne, ale czy jest to normalne dla tych zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila na Discovery byl material o zegarku narecznym na przykladzie zegarkow Seiko. Wlasciwie calkowicie skupiono sie na mechanizmie kwarcowym Kinetic, przez ulamek sekundy przewinal sie tez Seiko Orange Samurai Titanium. Mnie najbardziej w reportazu ucieszyla jedna rzecz...konstrukcja mechanizmu jest realizowana przy pomocy programu Catia V4 (starszy) ale obecnie Seiko prawdopodobnie konstruuje przy pomocy Catia V5. Moglbym pracowac w Seiko :roll:


Seiko SNM011

...w codziennej pogoni za dokładnością, w powietrzu, na lądzie, po wodą.

 

PMy nie dochodza (czasem), kontakt via email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwila na Discovery byl material o zegarku narecznym na przykladzie zegarkow Seiko. Wlasciwie calkowicie skupiono sie na mechanizmie kwarcowym Kinetic, przez ulamek sekundy przewinal sie tez Seiko Orange Samurai Titanium. Mnie najbardziej w reportazu ucieszyla jedna rzecz...konstrukcja mechanizmu jest realizowana przy pomocy programu Catia V4 (starszy) ale obecnie Seiko prawdopodobnie konstruuje przy pomocy Catia V5. Moglbym pracowac w Seiko :roll:

 

Masz na myśli "Jak to się robi"? Jeżeli tak, to pojawia się tam także skx007 podczas testów szczelności :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przez przypadek ciekawą stronę dotyczacą nazewnictwa (oficjalnego i nieoficjalnego) zegarków Seiko (z podaniem numeru ref.), polecam :lol:

http://www.orientalwatchsite.com/forum/viewtopic.php?t=1091


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kwarc.

 

Jakbyś popracował jeszcze nad tłem, byłoby nieźle, bo sam zegarek dobrze ująłeś, na niektórych zdjęciach naprawdę dobrze rozłożyłeś światło :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barton
Fajny kwarc.

Odpisałem Ci w tamtym temacie, żeby tu nie śmiecić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie pisalście ze Samuraje nie maja stop sekundy czy chodziło o to ze sekundnika nie mozna wogule zarzymac czy o calkowity stop po wyciagnieciu koronki bo ja zatrzymuje w swoim Samuraju wskazówkie sekundową przez obrót koronką do tyłu czy to normalne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GORKI 08[/color]]czy Seiko wypuscilo na rynek jakies tansze modele? mam takie od spodu złotawy kolorek ale odłazi? jak dorwie aparat to wkleje foto

"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem szczęsliwym posiadaczem Samuraia, ale przyszedł bez oryginalnego pudełka sprzedawca wyjasnił, że Seiko liczy sobie osobno za pudełko :shock:

 

Samurai jest świetny i rekompensuje brak pudełka ale swoją drogą to dziwny proceder :evil:


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalny proceder, sprzedawcy ebayowi zamawiają w fabryce zegarki ale nie kupują pudełek bo osoby kupujące seiko na ebayu chcą zapłacić jak najmniej. Wszystkie moje seiko miałem bez pudełek i ani trochę nie umniejszyło to mojej radości 8)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem, że firma tak znana i lubiana oszczędza na pudełkach, pomijając fakt, że kupujący chce zapłacić jak najmniej.

Oczywiście nie przyćmiło to mojej radości z zegarka jest cudowny :D


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym zegarek zapakowany w ładne pudełko z kompletem dokumentów

mógł by zainteresować też celnika ,który zakwestjonował by jego wartość,

a wtedy koszty były by większe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.