Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Brightz SDGM003, owszem bardzo ładny, biorąc pod uwagę relację cena/jakość - jest wręcz zajeb1sty.

 

 

*przy okazji pisania tego posta zauważyłem, że mamy cenzurę na forum. Słowo "za***isty" zostaje automatycznie wygwiazdkowane, dlaczego?

 

Witam,

może to przybliży odpowiedź na Twoje pytanie > http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=331:za***isty-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok, cena też prawdopodobna ;)

Czemu budzi wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok, cena też prawdopodobna ;)

Czemu budzi wątpliwości?

Upewniam się i waham cały czas... Od roku.. Czy kupić czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest zegarek powystawowy. To oznacza, że mogą być ryski, ale kupowałem już tutaj, nie było żadnych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nikomu bym ich nie polecił. Kiedyś kupiłem zegarek, który miał mnóstwo paprochów na tarczy, więc odesłałem do wyczyszczenia. Wrócił z porysowanym deklem. Ogólnie jak mój zegarmistrz go otworzył to stwierdził, że to jakaś tragedia i coś było kombinowane, ale oni o zwrocie już słyszeć nie chcieli- omijać szerokim łukiem! Tak dla świętego spokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli divery Seiko są certyfikowane ISO 6425, to czy każdy egzemplarz przechodzi te wszystkie testy? Bo jeśli dobrze rozumiem wymagania, to każdy zegarek musi być sprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, specyfikacja produkcji jedynie ma zapewnić przejście testu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku marca kupiłem tego Skx007 z outlet for you. Niestety był uszkodzony, zegarek zatrzymywał się po kilku sekundach. Odesłałem go i dostałem odpowiedź, że poczta musiała za mocno rzucić, co wg mnie jest trochę dziwne w przypadku divera. Oddali kasę bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, specyfikacja produkcji jedynie ma zapewnić przejście testu.

To chyba dotyczy iso 2281....

 

 

'.. ISO 6425 testing of the water resistance or water-tightness and resistance at a water overpressure as it is officially defined is fundamentally different from non-dive watches, because every single watch has to be tested. Testing diving watches for ISO 6425 compliance is voluntary and involves costs, so not every manufacturer present their watches for certification according to this standard.'


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zegarek był "w foliach", czy bez? Miał instrukcję w j.pol.? Czy naklejki na pudelku zegarka (nie paczki) nie były w jęz. niemieckim? Chodzi o oznaczenie modelu... 

 

Kiedyś kupiłem w tym sklepie seiko SNZH z pęknięciem wkładu bezela. Zwrot pieniędzy otrzymałem bez problemu. Wydaje mi się, że oni sprzedają (również) zegarki powystawowe. Być może również z niemieckich sklepów.

 

To nie świadczy o tym, ze nie można tam kupić pełnowartościowego produktu, ale najlepiej ustalić przed zamówieniem, jakie jest pochodzenie zegarka.  Swoją droga, kupując w outletach, chyba nigdy nie kupuje sie nie-ekspozycyjnego - kupowałem w swiss i pytałem o to, u nich wszystkie sprzedawane zegarki, nawet przez internet są "gablotowcami". 

 

 

W sprawie certyfikacji ISO:

z tego, co czytałem o ISO, to określa ona jakość procesu, a nie produktu. ISO 6425 powinno mieć specyfikację, z której wynika, jakie są warunki, aby proces mógł być opatrzony certyfikatem. W tych warunkach winno być wskazane, czy chodzi o kontrolę modelu (coś jak homologacja w motoryzacji), wyrywkową egzemplarzy czy wszystkich egzemplarzy.

 

https://www.iso.org/obp/ui/#iso:std:iso:6425:ed-3:v1:en swoją droga, po cholerę te standardy, jeśli musisz kupić opis standardu za 58 CHF. Typowa kapitalistyczna zachłanność.

 

tutaj na forum anglojęzycznym, zamieszczono treść saudyjskiego standardu, który ma być oparty na ISO 6425 (czy raczej zaadoptowany)

http://forums.watchuseek.com/f135/text-iso-6425-1996-minimum-standards-dive-watches-170805.html

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem ten model ale wersje wczesniejsza. Moim zdaniem ma ladniejsze indeksy i bardziej subtelna oslone koronki. Jak dobrze poszukasz to kupisz ten model ktory wkleiles za 12k. Bardzo milo wspominam tego GMT... Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gs za ciezki? Chyba tylko diver :-)

Byl IDEALNY. Jak trafie ten model to dokupie do mojego obecnego. Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiliście swoje GSy?

Seyajapan, gdzie kupowałem wszystkie moje Seiko JDM nie wysyła do EU :(

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.