Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne ma usta.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobę trwało podniesienie oczu, żeby zobaczyć usta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobę trwało podniesienie oczu, żeby zobaczyć usta...

mi też podoba się ta bransoleta  :lol:

 

Piękne ma usta.

true true  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

trollu, jesteś pewien, że to jest tylko zdjęcie ??? sprawdź proszę może to jest jednak gif ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

SARB vs SDGM vs SARX

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny filmik. Niestety nie miałem okazji żadnego z tych zegarków mieć w/na ręce więc moje zdanie jest wyrobione na podstawie filmów i zdjęć. Przed obejrzeniem jak i po dalej moim faworytem jest SDGM. SARB jest ok ale nawet nie zastanawiam się nad jego zakupem bo wolę poczekać i dorzucić do SDGM -  a teraz dlaczego SDGM a nie SARX  ;)

SDGM wg mnie ma ciekawszą, smuklejszą kopertę, tarcza również dużo ciekawsza - gdyby była srebrna to pewnie byłoby jeszcze lepiej. SDGM ma najładniejsze indeksy z w/w trójki, smukłe, nie ciążą na tarczy. SDGM ma też jak dla mnie lepsze proporcje na tarczy - w SARXie indeksy rozłożone na większej średnicy, mniejszy pierścień z podziałką - w połączeniu z czystą tarczą wygląda jak kawałek białej kartki na ręce. Niebieskie wskazówki - wolę mały akcent w postaci niebieskiego sekundnika w SDGM, wskazówkę minutową i godzinową wolałbym widzieć w naturalnym kolorze stali z różnymi wersjami wykończenia poszczególnych powierzchni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uważam ze niebieskie wskazówki w sarx zepsuły efekt , natomiast na plus koronka która w sdgm mi się nie podoba ze względu na onyks.sarb cały czas świetny i nie widać tego ze jest 2 mm mniejszy choć wole biała wersje i niewiem dlaczego ta nie była w porównaniu skoro pozostałe dwa zegarki maja biały blat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sdgm za to że jest charakterystyczny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć SARX od trolla też jest charakterystyczny

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Onyks rzeczywiście mi się nie podobał, w 003 jeszcze jakoś pasował do czarnej tarczy, w 001 wygląda bardzo dziwnie. Ale to tylko koronka, łatwy mod. Uszy są trochę za wąskie przy kopercie, bardziej masywne w SARX/SARB wyglądają lepiej. Na pewno niekwestionowanym mistrzostwem jest ilość szlifów na kopercie SDGM i bransoleta. Czarna koktailowa tarcza jest fajna, na chwilę, albo na zdjęciach, na dłuższą metę trochę męczy, wolałbym piano black. Pewnie to kwestia postrzegania ale wąskie uszy, czarna tarcza i czarny onyks wizualnie wyszczuplały SDGM003, wydawał mi się mały i wysmukły. Koktailowa tarcza bardzo dobrze wygląda za to na SDGM001.
SARX033 moim zdaniem jest mało udany, bezpłciowa  tarcza, zbyt grube i zbyt niebieskie wskazówki. Za to koperta nowych SARX zaczyna mi się coraz mocniej podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzowskie koperty to są w nieprodukowanych już Brightz:

 

SDGC017_6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ref? Sdgm czy sarx to jednak troche garniturowce, ten wyżej juz nie bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Limitka Bacardi, SDGC017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale było tego więcej numerków łącznie z limitkami StarWars

 

a teraz z innej beczki:

http://www.seiyajapan.com/collections/divers-collections/products/seiko-prospex-200m-diver-solar-sbdj013

 

i jak już mówiłem moje domniemania o Chinach stały się już w wielu modelach faktem, z którym się nawet nie kryją:

 

S-SBDJ013_e_large.jpg?v=1464667557

 

i nawet takie Sumo z datą produkcji mniejszą od 2014 w porównaniu z tymi klepniętymi po 2015 to pod względem odwzorowania niebo a ziemia !

 

ma ktoś informacje ile fabryk ma Seiko i w jakich krajach są rozmieszczone ? Najlepiej gdyby udało się odkopać daty rozpoczęcia ich działalności, ale pewnie to marzenia ściętej głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kopert to dla mnie ostatnio  SAEN001 bezkonkurencyjne. Za robote odpowiedzialne  Shizuku-ishi Watch Studio czyli mijscówa od grand seiko.

 

P1110750_zpswhwfz8aa.jpg

 

P1110767_zpsqmpnxmmd.jpg

P1110765_zpsi4ny8aj7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę

17adf63029752a3e4836e3a938d37b43.jpg5adf5ff92aa9d1b1c558eb41a5457dd5.jpgb56ce14cd35bd11f6bf5c5b22e3e00a2.jpg0ab4fa6d8aa5a23d48cc3d84635a695e.jpg

Jest taki jak piszą : zajeb.sty

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kiedyś mieć możliwość obejrzeć na żywo GS z snow flake - dla mnie zegarek idealny. Tarcza jest świetna, szlify i ich mnogość na wskazówkach i indeksach, czcionka napisów na tarczy, ich ułożenie, to jak korespondują ze sobą kolorystycznie - wszystko jest przemyślane i dopracowane.

Mechanicznie to też majstersztyk i przez szkiełko od spodu można podziwiać małe dzieło sztuki zegarmistrzowskiej.

Tylko w niektórych ujęciach jakiś kurz na szkle wygląda jakby był na wskazówkach  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.