Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Mirosuaw, poza stworzeniem, jak Seiko zapracowało na kult SKX-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirosuaw, poza stworzeniem, jak Seiko zapracowało na kult SKX-a?

 

Ok, czepiasz się słówek ;)

Przede wszystkim miałem na myśli całą historyczną linię diverów Seiko, wśród których SKX007 stanowi ważne ogniwo. Seiko tworzy tę linię bodajże od lat 60-tych ub. wieku i właściwie większość z tych historycznych modeli jest dziś kultowa, stanowiąc obiekt pożądania wśród kolekcjonerów. Na SKX007 wciąż patrzymy jeszcze jako na współczesny model, ale nie mam wątpliwości, że w związku z zaprzestaniem produkcji sytuacja z SKX007 będzie podobna. W tej historycznej linii diverów dostrzegam pewien konsekwentny, spójny, wypracowany przez lata styl, charakterystyczny dla Seiko. Tak właśnie rodzi się obiekt kultu :)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitriol - tak Seiko zapracowalo że stworzyło świetny model zegarka nurkowego w dobrej cenie. A skx był tylko kolejnym po 7002 czy 6309 i nie zawiódł oczekiwań. Więcej nie trzeba.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LE 200szt. 
Ref.: SLA015 

Seiko-Marinemaster-300-Europe-Edition-SL

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie miałbym do czego założyć błękitną gumę od borealisa  :D

 

Wypas jest! Aż boję się pomyśleć o cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My się tu napinamy na homary i inne zwierzęta wodne a tak naprawdę tacy jak my stanowią może 1% kupujących. Liczy się tylko kasa i zadowolenie 99% nabywców .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@Mirosuaw, nie sory, nie chciałem żeby zabrzmiało że się czepiam, chciałem się upewnić że nic mi nie umknęło;)

 

Mirosuaw, eye_lip

Generalnie trójwskazówkowy zegarek naręczny składa się 12? może 14 elementów. Po ponad 100 latach może byc ciężko być w 100% oryginalnym i stworzyć kombinację, która do niczego wcześniej nie nawiązuje. Gdyby tak restrykcyjnie pozbawiać szacunku marek, które wypuściły zegarek podobny do jakiegoś poprzedniego, zostałoby pewnie kilka marek. Dostałoby się też Seiko za homary datejust i seamastera.

 

Kometarzy o zaprzestaniu produkcji jest tyle samo co ich zaprzeczeń. Żółw pojawił się chyba w Q415 a sam miałem SKX z grudnia tamtego roku, więc skłaniam się ku temu że oba modele są produkowane. Z wszystkich marek na które prawdopodobnie będzie mnie stać najbardziej szanuję Seiko, za całokształt. Ale za podejście do SKX należy im się krytyka. Jak innych 5-tek nawet nie ma go na oficjalnej stronie, młodszy monster doczekał się Mk II i III, SKX ma jeden extra wariant chyba dla USA.

Poza wyprodukowaniem Seiko nie zrobiło nic dla tego zegarka. My, klienci i pasjonaci zrobiliśmy sobie ten kult. Kult porządnego i taniego zegarka, którego niedoskonałości można łatwo i tanio poprawiać. Seiko z jednej strony wydaje się wspierać ten kult umożliwiając łatwe pozyskiwanie części a nawet nie reagowanie na podrabiane tarcze, z drugiej konsekwentnie pomija ten model w limitkach czy jakimkolwiek odświeżeniu. Dlatego myślę, że "kult" tutaj bardziej jest zawdzięczany społeczności niż samemu producentowi.

Zacząłem myśleć, że właśnie kult "porządnego i przystępnego cenowo" zegarka jest dla Seiko niewygodny, stąd brak reakcji. Seiko pewnie trochę dostanie rykoszetem od DB, ale na własne życzenie.

 

011 miałem tylko raz i to wystarczyło żeby wiedzieć że się nigdy nie polubimy, do 009 podchodziłem dwa razy. Czarnego SKXa zmodyfikowałem tak że już bardzo mi odpowiada, zostaje, ale wakacyjne zegarki będą pepsi i orange od DB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko pewnie trochę dostanie rykoszetem od DB, ale na własne życzenie.

 

 

Biorąc pod uwagę znajomość marki, udział w rynku, sprzedaż itp. to taka firma jak DB nie istnieje i Seiko nic nie odczuje, bo pewnie produkują dziennie tyle zegarków ile Deep Blue nie wyprodukowało jeszcze w swojej historii.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółw już trochę wisi i coś nikt go nie chce, a na zdjęciach nawet prosty wydaje się w odwzorowaniu

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Biorąc pod uwagę znajomość marki, udział w rynku, sprzedaż itp. to taka firma jak DB nie istnieje i Seiko nic nie odczuje, bo pewnie produkują dziennie tyle zegarków ile Deep Blue nie wyprodukowało jeszcze w swojej historii.

 

Tak, porównując generalnie firma-firma, masz rację. Miałem na myśli tylko udział Seiko w SKX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenowo jednak dalej przystępnie, bez zbędnych ceregieli cło, vat itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółw nówka dodany 22 lipca... wyświetleń 220 ;P

poszedł wczoraj zapomniałem usunąć ;)

Burns co znaczy?...."nawet prosty wydaje się w odwzorowaniu"?

Edytowane przez finchers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółw nówka dodany 22 lipca... wyświetleń 220 ;P

poszedł wczoraj zapomniałem usunąć ;)

Burns co znaczy?...."nawet prosty wydaje się w odwzorowaniu"?

OOO forumowicz - tak myślałem, Witamy.

Taki przyziemne problemy centrowania indeksów i wskazówek oraz zgnieciony wkład bezela:

a3c55a37f5bf4b7bb0594a75a81626a9.jpg

Prospex%20Dent.jpg

 

@Jash - kolega sprzedawał go jako nowy!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka moja jedna uwaga (jako, że nie znam nikogo i nikogo personalnie nie traktuję) - dalsze słowne przepychanki, uszczypliwości czy chamstwo potraktuję parodniową przerwą dla każdego. Chcecie się wymieniać 'uwagami' to prywatnie, po co szukać atencji. Nie wchodzę w dalszą polemikę czy wymianę zdań w tej kwestii. Miłego weekendu.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Dziś na szybko porównałem skx009 do srp777 i nowy żółwik nawet na pasku gumowym wygląda lepiej. O dziwo wszystko było w nim ok :)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś vs foto.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ehh następnym razem zrobię fotkę jak pójdę do TT. (Manufaktura Łódź). Cena kosmiczna 1720 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.