Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

SKX007 miałem dosyć dawno. Z tego co pamiętam: 

na dzień dobry paproch na tarczy- co mnie bardzo wkurzyło, bezel nie do końca równo centrował, brzydsze-bardziej płaskie indeksy,  słabiej-krócej świecił, luma nie świeciła równo - widać było różnice między indeksami a wskazówkami,  gorszy mechanizm-bez stop sekundy, mniejsza średnica.

W żółwiu mimo, że koperta jest większa, ale jej kształt sprawia, że bardzo dobrze leży na nadgarstku. 

 

 

Tyle co zauważyłem, żółwia mam dopiero drugi dzień. 

Co prawda kiedyś napisałem, że żółwik wygrywa z 007 wszystkim, ale teraz po ponownym zakupie tego drugiego i przeczytaniu Twojego postu nie sposób nic nie napisać. Co prawda krztałt koperty sprawia, że żółwia nosi się wygodnie, ale jest (z bransoletą) naprawdę ciężki, bezel pracuje o wiele gorzej. Bransoleta mimo pełnych ogniw nie wygrywa z jubilee a porównanie swiecenia luty wziąłeś chyba z sufitu. Srp wygrywa lepszymi indeksami, mechanizmem, kształtem koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bransolety nie wypowiadam się, bo mam gumę :) Waga Srp z paskiem nie jest za duża, zależy kto co lubi.

O pracy bezela nie pisałem, bo nie pamiętam - możesz mieć rację, chociaż wątpię, u mnie pracuje sprawnie i bez zastrzeżeń.

Luma wg. mnie lepsza, a to pewnie przez to, że jest jej wyraźnie więcej, niż na plackach w SkX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję zarówno skx 007/009 i posiadam turtlasa srp773 i mogę powiedzieć, że żółwik to zupełnie inna liga względem skxa. Pomijając kultowość chociaż turtlas też swoją historię ma, jest to zegarek oferujący znacznie więcej, to mój aktualny nr 1 jeżeli chodzi o divery w tym przedziale cenowym. Mechanizm 4r36 nieporównywalnie dokładniejszy stop sekunda, dokręcanie. Praca koronki w żółwiu dużo lepsza niż w skx. Lepiej nałożona luma, tarcza sprawiająca lepsze wrażenie. Koperta lepiej wykończona, dużo ładniej zrobiony dekiel. Bransoleta rewelacyjna jak na zegarek w takiej cenie.

Do czego można się przyczepić to praca bezela, centruje ale posiada większy luz jak również sposób jego pracy jest delikatnie mówiąc słaby, chociaż w moich skxach w jednym bezel pracuje jedwabiście wręcz, nawet chyba lepiej niż w hydrze a w drugim dużo gorzej więc jak się robotom zmontowało tak jest. I kolejna wada chociaż to już wada z tych subiektywnych mogli pozostawić rozmiar jaki miał pierwowzór bo 45 mm pomimo wygody w noszeniu wielu osobom uniemożliwił noszenie tego zegarka.

Ale zarówno skx jak i żółw to must have w każdej kolekcji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z "pracą koronki" w SKX?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany będziesz brał, eeeh...

On nie lubi fotek, wstydliwy jest. ;)

Lubię używane. Chociaż wiem, że dobrze chodzą. ;)

A jeśli chodzi o porównanie SKX do Żółwia to nie ma co porównywać. Żółw jest milion razy lepszy. Miałem obydwa.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowy żółw będzie dobrze leżał na 17cm nadgarstku? Lug to lug to 48mm więc powinno być ok.?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku jeszcze nie pisałem, więc dobry wieczór wszystkim. A oto mój zmodowany żółwik z '83

post-58041-0-05359900-1472928380_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ring w Monsterze lekko przesunięty, ale w Sumo to jest jakaś masakra :blink: Jakość SEIKO w kategorii zegarków do 5kpln staje się mitem. Poza GS firma kompletnie nie trzyma fasonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy MM jakiś taki bez jaja się wydaję <_< To wypełnienie indeksów jakieś takie blade

Po co oni go ruszali w ogóle - jedynka tyle lat była i nikt nie narzekał , a na to co narzekał tak nie zmienili

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko X Evangelion Watch Project Eva-W00 Limited Edition #0119 Japan

fe86d4247a14828a253f429f8bc1efa0.jpg5b67f5f93a61f1f510bcc3a988eb788f.jpga23bb838dafda08f73dc191e4be0f28a.jpg

 

SEIKO ALBA AKA W670-4000 RED LED "SPACE" GOLD TONE LIMITED EDITION

59f516218fe2240990aec26cdbfe00b2.jpgb2f884e3d6312c8b783a7ea08db1c35f.jpg0e84b8710483d773417989e4f0355908.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale ALBA AKA ładniejszy.

Nosiłbym ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd poniedziałkowy :)

Edytowane przez tom76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd poniedziałkowy :)

no no, pokaźna kolekcja :)

 

2122cadcfa459d81dc61eea079687656.jpg

Edytowane przez arturzbsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja krótko:

żółw lepiej wykończony, lepsza guma (miękka ale łapiąca szybko paprochy), ładniejsze indeksy, tarcza przynajmniej czarna ładniej mieni się w słońcu(ma coś w sobie co pod różnym kątem inaczej się ją odbiera)

na większym nadgarstku ładniej żółw się prezentuje... na mniejszym skx który jest lżejszy

skx kultowy bardziej surowy, bezel luźniej chodzi(o ile to zaleta) lepsza bransoleta jubile, mniej naćkane na tarczy w porównaniu do żółwia, koronka gorzej chodzi w skx w każdym modelu inaczej trzeba "poznać" jej działanie

To tak co mi wpadło z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.