Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

nie będę się zakładać ale wątpię żeby były barwione termicznie, poza tym dużo bardziej podoba mi się układ z SDGM czy wielu GS - ostre szlifowane wskazówki i barwiony sekundnik. W SDGM sekundnik nie robi takiego zamieszania z racji gabarytów więc lakier nie przeszkadza, w SARX wskazówki za bardzo przykuwają uwagę na nudnej reszcie. Sytuację może uratować swap wskazówek ale co z tarczą  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W danej klasie / pieniądzach mogę coś wybaczyć, a jak tego nie wybaczam to ie skupiam się na tym, wtedy dla mnie to nie istnieje, nie lubię poprawiać fabryki.W obecnych pieniądzach SARX jak na 6r15 jak dla mnie nie istnieje. Owszem diashield poprawa świeżość na dwa lata w porównaniu do czystej stali. Ale jak go zegarmistrz lub samemu zarysujesz to już tego nie przypudrujesz! Zrozumiałem dlaczego GS nie ma diashield i również wolę go nie mieć jeżeli zegarek ma być na lata a nie tylko zachcianką chwili jak przyjęło się na tym forum ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli SDGM tutaj też ma minus?  :P

ZDECYDOWANIE NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko brightz Phoenix SAGH013 limited edition 150pcs (2009)

 

13422415_1040155456060261_33545150041904

9517-7.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy! :D
Byłem już prawie zdecydowany na sumiaka, ale wiadomo jak to w życiu bywa, widziałem na nadgarstku pewnego osobnika inny model seiko i tak mi zasiadł w pamięci, że o sumo zdążyłem zapomnieć. 
Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, liczę na waszą pomoc :D A więc, tarcza czarna, trochę przypominała tą z Tudora Rangera, koperta w sumie też, a i na bransolecie. Widywałem go na forum ale dopiero jak widziałem na żywo namieszał mi w głowie... 

Coś mi świta, że Burns miał takiego, albo podobnego.. 

 

A i przy okazji, jakie teleskopy do seiko snzg13? Oryginalne ucierpiały przy wypadku, a te które zaproponowali mi w Zibi od samego noszenia się krzywią, boję się, że kiedyś przez nie zegarek wyląduje na ziemi..


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo! :D Dzięki 

Teraz może jeszcze ktoś coś powie co do tych teleskopów? :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go nadal. A co do teleskopów chińszczyzna zalewa świat, ale i tak najszybciej zrobić tourne po zegarmistrzach i pytać o coś porządnego, albo targać wielosztuki Seiko z Ebay.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czyli dobrze kojarzyłem :D No cóż to będzie trzeba na Ebaya uderzyć..


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go nadal.

...

Czy czasem nie pora na niego?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile to stoi na półce ?

jak na budżetowca spoko, czyli mechanizm 4r, ale ogólnie bez szału - pozłacany wachnik animuszu mu nie doda...(opasły grubasek ze średnimi szlifami = 3+)

miło, że ma szafir...

swoją drogą rezerwa -10h bardzo zastanawiająca - dawno tak nie pochlałem ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zapięcie niezbyt pasuje do ogólnego odbioru zegarka, ale całościowo dobre są te nowe modele.

@Jash, tarcza czarnego jest gładka, czy jest jakiś szlif?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Cena 2200zł, więc przyzwoicie. Co do samego zegarka....Brightz w postaci SDGM to to nie jest. No fuckin' way. Jak popatrzeć od strony tarczy to wykonanie świetne, tarcza super, bezel też. Ale już z boku gdzie są przejścia polerka/szczotka bardzo średnio. Coś jak W Kisielu Submarinerze. Wieje tandetą jak w tanich zegarkach za 500zł. Kajdan bardzo porządny, lepszy jak w Prospexach, ale za mało się zwęża w stronę zapięcia. Mechanizm w swej surowości obrzydza jak zawsze, do tego złoty wahnik...średnio to wygląda, coś jak g*wno w złotym kielichu. Tarcze są gładkie, jasna super, ciemna nie. Koperta nieduża, ale baaaardzo gruba. No, ale jato akurat lubię.

Reasumując...to po prostu fajny zegarek za niezłe pieniądze. Du*y nie urywa, ale jak ktoś nie zauważy tych minusów co ja to odniesie wrażenie że kupił Mercedesa w cenie Dacii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dla mnie 100% racji w odbiorze, niestety cena powinna być jak na tą klasę 50% niższa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Tak, 309 kupiłem właśnie dla niebieskiej tarczy.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/139920-gambit/

 

Są jeszcze dwie wersje:

 

306

SSA306J1_300x300.png

i 308

 

SSA308J1_300x300.png

 

Pocieli koszty przy szlifach, zapięciu i AR. Mechanizm jest głośniejszy niż dotychczas nas do tego przyzwyczaili.

Dla lubiących większe zegarki (42x14) to ciekawe pozycje.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki pewnie malowane, ale zegarek i tak pychotka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

309 to limitka, 250zł droższa od zwykłej wersji. 306 i 308 u nas nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.