Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

tylko, że nadal i jeszcze długo Made in China jest i będzie synonimem chińskiej jakości. Oni nadal nie mają produkować dobrze tylko wystarczająco a ich celem jest ilość żeby nasycić konsumpcyjny Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dlatego noszę go tylko jakieś 7 dni w miesiącu wiec jest szansa że ponoszę 10 lat

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To jest myśl ! Zamiast jednego zegarka kupić kilka modeli, podoba mi się to podejście :D

Żółw Fukushima Edition to najzabawniejsza rzecz jaką dzisiaj widziałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest myśl ! Zamiast jednego zegarka kupić kilka modeli, podoba mi się to podejście :D

 

Robię tak od dawna, to Ty wymiękłeś dla GSa bo zachciało Ci się 100% Japan :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

A jaką masz pewność że GS jest 100% Japan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterMind, dnia 14 List 2016 - 12:02, napisał:snapback.png

 

Powiedzmy sobie szczerze, że bardziej liczą się materiały i jakość wykonania (i idąca w parze kontrola jakości) niż to gdzie coś wykonano.

+1,

 

 

+1,

Taka magia naszych czasów, Seiko tak samo jak producenci innych dóbr się dostosowali.

 

Ale po co mi ta pewność - ja nie mam GSa i mieć nie będę. Nie będę ryzykował porażki  :D

a jak widać Ciebie satysfakcjonuje tylko jakość, więc też Ci ta wiedza do szczęścia potrzebna nie jest

 

:D  :D  :D

 

a już zupełnie poważnie to kupiłbym coś następnego na 6s czy nawet 4s - czyli starsze Ananty/Brightz, lubię smakować zegarki a tam czuję przełożenie "piniondza" na realną jakość - inaczej, jeszcze tą namacalną (oczywiście w moim mniemaniu)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Skup się mocniej to zauważysz, że jak długo zegarek mi się podoba to Japan/Swiss/China/USSR czy Poland made nie ma żadnego znaczenia :D

Nie wiem czego Ty szukasz w zegarkach, i w sumie mnie to nie obchodzi, ale mam nadzieję że znajdziesz/znajdujesz :) 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pewność że GS jest 100% Japan?

Ja pewnosć mam ze moj jest, jak powstawał w Chinach najbardziej skomplikowaną maszyną był cep do słomy ryzowej i Mao u wladzy ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ja pewnosć mam ze moj jest, jak powstawał w Chinach najbardziej skomplikowaną maszyną był cep do słomy ryzowej i Mao u wladzy ;)

 

:D Tak, ale w tamtych czasach to Michael nie dość, że jeszcze żył to wciąż był Murzynem.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skup się mocniej to zauważysz, że jak długo zegarek mi się podoba to Japan/Swiss/China/USSR czy Poland made nie ma żadnego znaczenia :D

Nie wiem czego Ty szukasz w zegarkach, i w sumie mnie to nie obchodzi, ale mam nadzieję że znajdziesz/znajdujesz :) 

 

Skupiam się,

jak już wlazłem na to forum i na inne

i marnuję czas na czytanie i pisanie o tym

to chciałbym marnować swoje pieniądze na coś więcej, niż tylko na chińskie zegarki, które mi się tylko podobają,

bo idąc tą drogą to szybciej mam do sklepu 1001 dupereli z Chin, pod swoją pracą czy domem!

Tylko, że tam średnie te zegarki mają, ale przynajmniej wydam 20zł świadomie

,

czujesz różnicę, czy nadal nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Skupiam się,

jak już wlazłem na to forum i na inne

i marnuję czas na czytanie i pisanie o tym

to chciałbym marnować swoje pieniądze na coś więcej, niż tylko na chińskie zegarki, które mi się tylko podobają,

bo idąc tą drogą to szybciej mam do sklepu 1001 dupereli z Chin, pod swoją pracą czy domem!

Tylko, że tam średnie te zegarki mają, ale przynajmniej wydam 20zł świadomie

,

czujesz różnicę, czy nadal nie ?

 

Burns, wierz w co chcech, wydawaj sobie pieniądze i marnuj czas na co tylko chcesz, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRU :)

 

 

 

Mam od dzisiaj taki sam  :D

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od dzisiaj taki sam  :D

 

Musisz pokazać, bo nie uwierzę :P


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz na słowo  ;) , nabyty drogą kupna na bazarku od kolegi oprzemyslaw ...trafił mi się jak ślepej kurze ziarno  :D

 

ps. byczek jest na pasku, bo bransoleta fabrycznie za krótka na moją rękę, może wiesz skąd mógłbym kupić dodatkowe dwa ogniwa lub jaka bransoleta do niego najlepiej pasuje?

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany :blink:

Japan made in China, Swiss made in China, Poland made in China ;) Czy jest coś czego jeszcze nie klepie się w Chinach?

Panowie, jak żyć?! Iść w vintage, niezależne manufaktury (Nomos?), czy wziąć kredyt na GS'a, czy innego Rolka (w końcu jak stara prawda Forum głosi i tak wszyscy skończymy z Rolexem ;)  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mnie nie dopadło i nie wyssałem sobie tego z palca skoro za granicą robią temu zdjęcia i kręcą filmiki. A skoro wy akceptujecie chińska tandetę bo wam się podoba to mi też nic do tego. Seiko będzie zarabiało miliony i nikt nie będzie już płakał, że ma coś krzywo. Kto chciał zrozumieć zrozumiał. Również pozdrawiaM

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym wszystkim dalej prawdą jest, że w tym segmencie rynku zegarkowego, nazwijmy go budżetowym, Seiko, wyprodukowane w Chinach, Malezji, czy gdziekolwiek indziej, nie ma dużej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mnie nie dopadło i nie wyssałem sobie tego z palca skoro za granicą robią temu zdjęcia i kręcą filmiki. A skoro wy akceptujecie chińska tandetę bo wam się podoba to mi też nic do tego. Seiko będzie zarabiało miliony i nikt nie będzie już płakał, że ma coś krzywo. Kto chciał zrozumieć zrozumiał. Również pozdrawiaM

Ależ ja nie sugerowałem że cokolwiek wyssałeś, w kontekście ideowym zgadzam się z Tobą w pełni. Nie jest dobrze w tej branży lecz w której jest ? Sam zacząłem szukać więcej Seiko w Seiko JDM. Vintage trzeba się zainteresować chyba . Nie mam klapek na oczach i nie potrzebuję notarialnie poświadczonego zaświadczenia z Seiko o produkcji w Chinach, krótko się interesuję i mało znam więc staram się zwracać większą uwagę na plusy w tym dziwnym poniekąd światku zegarkowym.

Edytowane przez Meches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz na słowo  ;) , nabyty drogą kupna na bazarku od kolegi oprzemyslaw ...trafił mi się jak ślepej kurze ziarno  :D

 

ps. byczek jest na pasku, bo bransoleta fabrycznie za krótka na moją rękę, może wiesz skąd mógłbym kupić dodatkowe dwa ogniwa lub jaka bransoleta do niego najlepiej pasuje?

 

Nie pomogę w temacie bransolety, ale nie masz powodu do zmartwienia. Pasek jest do niego w sam raz. Chyba lepiej pasuje niż bransoleta.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę w temacie bransolety, ale nie masz powodu do zmartwienia. Pasek jest do niego w sam raz. Chyba lepiej pasuje niż bransoleta.

 

 

92b4b961d757e2f4med.jpg

  

na żywo  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda na tym pasku.

Ja bym na razie nic nie zmieniał.

 

Jak odczucia na żywo?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda na tym pasku.

Ja bym na razie nic nie zmieniał.

 

Jak odczucia na żywo?

 

 

Może to i kwarc, może i nie ma duszy bo takie słyszałem opinie ;(, ale mi pasuje jak chyba jeszcze żaden  :D  :D  :D , zostaje na pasku. Mam taki pomysł. żeby założyć mu bransolete Z040S od starszych bullhead'ów, ale to za jakiś czas.

9215947795_5230157ed5_o.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kwarców też można mieć. Od tego się nie umiera :D

Zegarek jest fajny. Trochę mało czytelny, zwłaszcza jak się przesiądziesz z nurka, ale da się przyzwyczaić :)

Fajna ta bransoleta. Może też pomyślę. Na razie nie noszę go aż tak często, bo mi się za bardzo namnożyły zegarki i każdego szkoda ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.