Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Internet już tak wyeksploatował ten zegarek, że patrzeć się nie da. Mimo to, zdjęcie dobre. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno pytanko, ktore pewnie przewijalo sie milion razy

dokupilem pasek silikonowy do zolwia i te fabryczne grube teleskopy srednio podchodza... na sile sie da, ale silikon sie naciaga i robi sie przerwa w uszach... przy cienszym teleskopie wchodzi idealnie, ale jest wyczuwalny wyrazny luz w otworach i tak sie zastanawiam czy jest wskazane aby zamieniac te seryjne 2.5 na cos cienszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest wskazane,

wpychasz gumę na płn do naczyń lub próbujesz ją rozgrzać gotując lub mocząc we wrzątku,

próbujesz rozwiercić gumę - mi się udało:

49cb7be4791ff778eb7554633cc72660.jpg

 

szukasz na ebay cienkich teleskopów z grubymi końcówkami chyba 1,1mm

 

tak, przewijało się pół miliona razy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet już tak wyeksploatował ten zegarek, że patrzeć się nie da. Mimo to, zdjęcie dobre. :)

Prosto z chorwackiego forum.

 

Mi się od 12 lat nie znudził ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 lat? Gorzej, gdy będziesz miał go dłużej i samemu Seiko się znudzi (przeczytaj poniższy list). ;)

 

16730106_10155867886516038_7826059066097

 

Pismo znalezione na jednej z grup. Myślę, że autentyczne. Poprosiłem o wersję w całości, choć sens da się odczytać nawet przy tak uciętym zdjęciu.

 

Nasuwa się przy tej okazji pytanie - jeśli Seiko faktycznie oferuje części danego modelu przez 10 lat to jak to ma się do GS?

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto z chorwackiego forum.

 

Mi się od 12 lat nie znudził ;)

Może i było na chorwackim forum, ale nie stamtąd je akurat zaczerpnąłem. Tym niemniej, zdemaskowałeś mnie.

 

Mnie się nie znudził, bo... nigdy go nie miałem. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Zestaw do seppuku? ;)

 

A propos zegarka - dużo diverów seiko ma koronkę na godzinie czwartej. Czy ma to jakieś praktyczne uzasadnienie, czy po prostu to kwestia designu? Może duża  koronka na 4-tej nie razi dłoni tak, jak w przypadku koronek na 3-ciej?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i było na chorwackim forum, ale nie stamtąd je akurat zaczerpnąłem. Tym niemniej, zdemaskowałeś mnie.

 

Mnie się nie znudził, bo... nigdy go nie miałem. :)

Polecam, polecam, bardzo wygodny fajny model.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 lat? Gorzej, gdy będziesz miał go dłużej i samemu Seiko się znudzi (przeczytaj poniższy list). ;)

 

 

 

Pismo znalezione na jednej z grup. Myślę, że autentyczne. Poprosiłem o wersję w całości, choć sens da się odczytać nawet przy tak uciętym zdjęciu.

 

Nasuwa się przy tej okazji pytanie - jeśli Seiko faktycznie oferuje części danego modelu przez 10 lat to jak to ma się do GS?

Być może do GS też zapewnia części przez 10 lat,choć na zachodnich forach czytałem ,że wysyłają do seiko kilkudziesięcioletnie GS i z powodzeniem je tam serwisują..

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akism potwierdzam - serwisowalem Lord Matiki i King Seiko i części nowe są cały czas dostępne. Np dostałem nowy dysk daty w kanji do mechanizmu 56 z lat 70.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma się czego obawiać,nie ukrywam,że to b.ważne dla posiadaczy zegarków i istotny argument przy wyborze dość drogiego reprezentanta seiko do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nawet nie warto rozpoczynać dyskusji, perspektywy na zgodę są nikłe ;)

Dla mnie jest to solidny zegarek (z gwarancją Seiko), który jest totalną opozycją do wielkich zegarków blink blink.
Codzienny, maksymalnie pragmatyczny,, funkcjonalny, modernistyczny, użytkowy (wszystko czarno na białym), nieśmiertelne hasło Loosa "ornament to zbrodnia" ;)  Zupełnie inna filozofia i wartości stoją za takim modelem, skromność tych modeli przejawia się nawet w małej (ze współczesnego punktu widzenia) średnicy tarcz, czysty zegarek i nic więcej.
Co do "quartza" napis czysto informacyjny, tak jak "Seiko", nie powinny ani ziębić, ani grzać - jeśli rozumieć to w kategoriach, o których wyżej wspomniałem.

Edytowane przez exposiure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codzienny, maksymalnie pragmatyczny,, funkcjonalny, modernistyczny, użytkowy (wszystko czarno na białym), 

 

Podzielam zdanie, że szału nie ma, przynajmniej na zdjęciach, bo pewnie z zegarkami z Ali za 10$ Seiko wygrywa jakością wykonania i materiałami.

Niemniej gdyby miał być maksymalnie pragmatyczny, to powinien mieć datę, solara i radio  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

SNE447

 

Screenshot_2017-02-17-22-58-01-1_zpscllx

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko  SRPB09K1 Blue Lagoon wystawione na sprzedaż na niemieckim forum (zdjęcie z ogłoszenia)

1621318d1487424475t-seiko-samurai-prospe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.