Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pożegnalne.

free image uploading

 

I tak ręka nie zadrży ?

 

 

 Burns mi smaku narobił i teraz ta limitka Sumo za mną chodzi, a ceny za 027 niskie nie są :(

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 12 to limitka sumo, nie nowa.

 

Dzięki za odpowiedź, oryginalne Sumo bardziej mi się podoba, czyli nowy 62mas może być ciekawszy... jest nadzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centruje (o dziwo) jeśli odnosimy się do indeksów a wewnętrznego ringu,co przy moim ostatnim skx007 im nie wyszło, nie jest już tak dobrze jeśli chodzi o Bezel względem ringu.

 

Bezel centruje pewnie względem indeksów chapter ringu, ale ten z kolei widać, że rozjeżdża się względem indeksów na tarczy. Czyli w zasadzie standard  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tutaj pochwalę się swoim nowym, świetnym, genialnym i fantastycznym Sumo ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja też gratuluję, bo to świetny zegarek (wiem bo mam już długie lata ;)- z gatunku tych które warto mieć i nie warto sprzedawać

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cytujemy zdjęć !!!

 

poza tym jestem przekonany, że na tym forum mało kto będzie w stanie zapłacić 2000$ za nowe SBDC027

 

obecnie najtańsza limitka Sumo wygląda tak:

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xsbdc049.TRS0&_nkw=sbdc049&_sacat=0

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja starego Sumiacza. Nawet już przywykłem ,że trochę waży.Łatwo nie było.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cytujemy zdjęć !!!

 

poza tym jestem przekonany, że na tym forum mało kto będzie w stanie zapłacić 2000$ za nowe SBDC027

 

Wiem, już kilka razy czytałem tą uwagę- ale dlaczego forum na to technicznie pozwala? Informatykiem nie jestem, nie znam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, już kilka razy czytałem tą uwagę- ale dlaczego forum na to technicznie pozwala? Informatykiem nie jestem, nie znam się...

Litosci, nie cytujemy bo temat staje się mało czytelny, Twoje dwa posty to pół strony!

Nie trzeba byc informatykiem by to dostrzec.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ręka nie zadrży ?

...

Daj spokój. Biję się z myślami. Na zatoce nie ma ani jednego. :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj

1500 Ci dam = 3x 500+

a żałować będziesz szybciej niż Ci się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel centruje pewnie względem indeksów chapter ringu, ale ten z kolei widać, że rozjeżdża się względem indeksów na tarczy. Czyli w zasadzie standard :lol:

 

Właśnie tak myślę, żeby zanieść go do Pana Krzysztofa z Seiko Service bo mieszkam 5 min na pieszo od niego. Jak przesunąłem Bezel maksymalnie w prawo to wydaje mi się że wystarczy lekko przesunąć chapter ring w prawo i wszystko będzie dobrze, bo teraz widzę, że Bezel centruje dobrze z indeksami, ring jest machnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj

1500 Ci dam = 3x 500+

a żałować będziesz szybciej niż Ci się wydaje

Przy takim założeniu napewno. :P

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz dobrze, bo mi w PADI chyba (nie che mi się iść sprawdzać :rolleyes:) tylko dwa czy trzy indeksy się rozchodzą, więc to raczej nie kwestia pozycjonowania chapter ringu, tylko lipnie nałożone indeksy na tarczy. Ale mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy indeksie 6 również jest lekkie przesunięcie, więc myślę że to może być to. Zamówię szafir do niego i podczas wymiany coś poprzesuwamy. BTW. Seiko vs Orient

Bxumjc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim założeniu napewno. :P

Obojętnie ile dostaniesz i od kogo żałować i tak będziesz w takim samym stopniu (na pewno !!!)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie ile dostaniesz i od kogo żałować i tak będziesz w takim samym stopniu (na pewno !!!)

Nie pomagasz. :(

Choć oczywiscie jestem świadom tego.

Ale nie można mieć wszystkiego. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można mieć wszystkiego. :(

 

Nie trzeba mieć wszystkiego - to tylko ludzka próżność i paranoja tego forum!

Wystarczy to co najlepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć wszystkiego - to tylko ludzka próżność i paranoja tego forum!

Wystarczy to co najlepsze ;)

Dobrze prawisz. :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem seikowcy!
Chciałbym się z Wami ładnie przywitać i przedstawić mojego pierwszego żółwika. Jestem pewien, że rodzina SEIKO będzie się u mnie systematycznie powiększać, bo żółw świetnie sprawuje się na nadgarstku :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość earthisflat

Sprawa wygląda teraz tak.

1. Zegarek kupiony i oddany po tygodniu (wcześniej nie mogłem) bo było w środku pełno kurzu.

2. Zegarek oddany ale niechlujnie wyczyszczony. Oddany ponownie. W fabryce nie działał wyciąg... usłyszałem.

3. Dziś zegarek odebrany i wyczyszczony perfekcyjnie. Podobno poszedł w ruch mikroskop. Czyli można? Jednym słowem za pierwszym razem zrobiony był na "odwal się.". Za nowości tak ładny nie był. ALE Pan porysował mi szkiełko! Na dodatek usiłował mi wmówić, że ja już mu taki dałem za pierwszym razem (punkt 2). Nic mnie tak nie denerwuje jak wmawianie mi czegoś czego nie zrobiłem. Jestem tak pedantyczny, że wiem gdzie porobiły mi się na bransolecie ryski. Szkiełko miało dwie równoległe rysy na godzinie 9-10 z czego jedna bardzo głęboka. Czuć wyraźnie pod paznokciem. Trzecia, którą mógłbym już sobie odpuścić, na godzinie 3-4 widoczna tylko pod odpowiednim kątem. Przepychaliśmy się słownie, że rysy były, nie były, były, nie były... Jak podniosłem ton to Pan od razu zaproponował wymianę szkiełka w ramach dobrej współpracy. Za tydzień w piątek ma dostać szkiełko o je zamontować. Jak za tydzień będzie ponownie coś, włącznie z zapaprochowaną tarczą, to ja chyba będę żądał zwrotu pieniędzy albo wymiany towaru na nowy, pełnowartościowy. Ręce opadowywują... :( Tak na marginesie podróż do zegarmistrza w jedną stronę samochodem zajmuje mi dobre 30 min... ciekawe czy odda mi za paliwo :lol: .

No to Ci tłumaczę, że żądać będziesz sobie mógł, ale tego zegarka nikt Ci nie wymieni. Złóż reklamację jak człowiek, porządnie, tak żeby mieć wszystko na papierze (teraz zresztą miałeś na to świetną okazję). Bo słownie to można uzgodnić cokolwiek, tylko żeby to potem udowodnić to się robi problem. Teraz miałbyś już nowy zegarek lub kasę na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuwa Panowie, po zakupie Sumo żadne Seiko mnie nie kręci :( (nie licząc MM)

Co robić? Kuwa.

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miecz kupiłem samurajski :)

To może ja kupię te majty w których zawodnicy sumo się biją? :)

Tylko musiałbym przytyć ze 100 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja kupię te majty w których zawodnicy sumo się biją? :)

Tylko musiałbym przytyć ze 100 kg.

Kup rozmiar dzieciecy. ;)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kuwa Panowie, po zakupie Sumo żadne Seiko mnie nie kręci :( (nie licząc MM)

Co robić? Kuwa.

:blink:

Kup w takim razie MM ;)

A miałeś w ręku Samuraja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.