Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem maksymalny naciag, jako punkt, Ty natomiast jako pewien zakres naprezenia bliski maksimum i osiagajacy maksimum nawet kilkukrotnie w zaleznosci od czasu trwania tego krecenia rotorem i budowy bebna :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak dokładnie chcemy określić punkt max, to powinniśmy wziąć pod uwagę tarcie sprężyny o bęben, ilość "energii" która jest odbierana ze sprężyny do poruszania mechanizmu przy jednoczesnym dostarczaniu "nowej" energii" itd  :P

 

 z punktu widzenia zwykłego użytkownika automatu - pojęcie max naciągu sprężyny jest w pewien sposób abstrakcyjne - bo skąd wiadomo, że sprężyna jest już w pełni napięta? Szkoda sobie zaprzątać tym głowę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy określić punkt, w którym jest maksymalnie nawinieta, tuż przed wysokoczeniem, wtedy będzie miała najwyższą energię potencjalna. Lekkie przekrecenie wahnika spowoduje jej wysokoczenie z blokady i minimalne rozwinięcie z jednoczesna strata energi i tarciem, które zostanie zamienione na ciepło :) W tym czasie obrot wahnika minimalnie dokręci sprężyne a kotwica jednoczesnie ja zwolni. Jesteś wstanie to policzyć, a tym bardziej proces kręcenia się sprężyny w bebnie przez dłuższy czas ? :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha no właśnie  :P wszystko zależy od tego, co kto rozumie przez "dłuższy czas"  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, pelen naciąg jest wtedy gdy pęka sprężyna :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba guma  :P  :lol:

Doswiadczenia własne, czy zasłyszane opinie? ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy model SNE437 to jakaś nowość? Warto kupić w kwocie 200$ (plus VAT)? Czy w tej kwocie SKX lub Monster będzie lepszym rozwiązaniem? Poszukiwany Diver do 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to świeży model. Czy warto? Każdy może dać Ci inne odpowiedzi, ale jak kupisz to się na pewno nie wygłupisz :P Podstawowa różnica pomiędzy SNE437, a pozostałą dwójką to fakt, że ten pierwszy jest zasilany aku ładowanym światłem, tamte to automaty. SNE będzie też największy z tej trójki. Monstera nowego ciężko kupić. Ja bym brał klasyka, czyli SKX007.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a nadgarstek 16cm, więc potrzebny sikor do 47-48 L2L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś na Seiko SSC015 (lub inne kolory 017 i 019)? Jeśli nie szukasz koniecznie automatu to fajna opcja z chrono i solarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy model SNE437 to jakaś nowość? Warto kupić w kwocie 200$ (plus VAT)? Czy w tej kwocie SKX lub Monster będzie lepszym rozwiązaniem? Poszukiwany Diver do 1k.

Monster jako pierwszy. Jak się nie uda to SKX.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem czekałem i się doczekałem :D

I jak dla mnie robi lepsze wrażenie od nowego Samuraja Blue Lagoon.

post-33253-0-24513100-1495051532_thumb.jpg

 

Fotka na szybko suszarką zaraz po dostawie, stąd rozdygotane ręce i brak synchronizacji daty oraz czasu :P

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejszy żółw, super :)

Gdzie brałeś i za ile?

Jak tajemnica, to napisz na PW :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejszy żółw, super :)

A dzięki, jak dla mnie też :D SKX009 może się schować.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze doradź który kolor do niebieskiego Sumiaka?

Standard - granat :)

 

Czy jasny niebieski - "przydałoby się trochę polotu i finezji w tym smutnym jak p... mieście" :D

 

Skad te gumy?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem czekałem i się doczekałem :D

I jak dla mnie robi lepsze wrażenie od nowego Samuraja Blue Lagoon.

 

Fotka na szybko suszarką zaraz po dostawie, stąd rozdygotane ręce i brak synchronizacji daty oraz czasu :P

Graty jednego z najładniejszych żółwi :) Szkoda, że na tym forum nie są darzone miłością, tylko te nudne sumo i sumo :D Niech się nosi - też mam dzisiaj na łapie, w oczekiwaniu na drugiego  dwa nowe żółwie :D 

 

gz5HEQ2h.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty jednego z najładniejszych żółwi :) Szkoda, że na tym forum nie są darzone miłością, tylko te nudne sumo i sumo :D Niech się nosi - też mam dzisiaj na łapie, w oczekiwaniu na drugiego  dwa nowe żółwie :D

Dzięki, jakie wersje zamówiłeś?

 

Do mnie tez dziś dotarł :)

 

To również gratulacje :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty jednego z najładniejszych żółwi :) Szkoda, że na tym forum nie są darzone miłością, tylko te nudne sumo i sumo :D

 

Bo żółw przy sumo to tandeta, drogi ekspercie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem i nigdzie tak nie napisałem :) Wolę tę wygodną tandetę, niż zegarek, którego koperta źle mi leży i tylko przeszkadzałby mi podczas pływania/nurkowania.

 

Tommly, nie mogłem się zdecydować pomiędzy SRPB11, a SRPB01. Koniec końców, zamówiłem obydwa :D 

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommly, nie mogłem się zdecydować pomiędzy SRPB11, a SRPB01. Koniec końców, zamówiłem obydwa :D 

Bravo TY :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I jak dla mnie robi lepsze wrażenie od nowego Samuraja Blue Lagoon.

 

To nic dziwnego. Samuraj wygląda jak qpa po jagodach.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.