Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

To grubo. Rzadko gratuluję, ale w tym przypadku chyba jest czego :)

Jak go trochę ponosisz, to fajnie jakbyś napisał parę zdań. Miałeś trochę zegarków z różnych półek cenowych i widziałem, że potrafisz obiektywnie oceniać, więc Twoje zdanie jest dla niektórych więcej warte niż pięć artykułów sponsorowanych lub opartych na materiałach różnych firm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To grubo. Rzadko gratuluję, ale w tym przypadku chyba jest czego :)

Jak go trochę ponosisz, to fajnie jakbyś napisał parę zdań. Miałeś trochę zegarków z różnych półek cenowych i widziałem, że potrafisz obiektywnie oceniać, więc Twoje zdanie jest dla niektórych więcej warte niż pięć artykułów sponsorowanych lub opartych na materiałach różnych firm

 

Bardzo mi miło  :)

 

Na szybko napiszę tylko tyle, że pasek gumowy jest dobry jakosciowo, ale za długi i gorszy od tropica od Orisa 65. Bransoletę trudno mi ocenić tak na sucho, ale podejrzewam, że jak to w seiko szału nie ma.

Pisałem to już w nadgarstkowym i może to nie jest odpowiedni temat, ale ja wolę z retro diverów Orisa 65 40mm.

Z diverów Seiko mój ulubiony to MM300, miałem go równocześnie z ceramicznym subem i trochę był niesprawiedliwie przycmiony, jednak z perspektywy czasu widzę, że dla mnie to najlepszy diver na swiecie na równi z sea dwellerem starym nowym czyli 116600.

Reedycja mas62 jak dla mnie wydaje się obowiazkowym punktem dla fanów Seiko, jest to świetny zegarek, ale dosc słaba reedycja tak kultowego modelu. Powinny być jakieś hełmy nurka, paseczki, pudełeczka, ordery, pierdoły, książeczki itd  :D

Odezwę się za kilka tygodni lub miesięcy jak emocje opadna, mam go dopiero trzy godziny.

 

@Admof, co do recenzji to na razie przemilczę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

@pablo, gratulacje, super zegar…mamy jednak podobny gust ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablo, gratulacje, super zegar…mamy jednak podobny gust ;)

Bo to dobry gust ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest  :D

 

To jest SLA017? Myślałem że dopiero sierpień/wrzesień będą dostępne.

Ciekawy zegar, chciałbym go kiedyś zobaczyć na żywo bo cena jest jak za GSa.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest SLA017? Myślałem że dopiero sierpień/wrzesień będą dostępne.

Ciekawy zegar, chciałbym go kiedyś zobaczyć na żywo bo cena jest jak za GSa.

Jak bedziesz w Krakowie to zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też wkleję, a co... w końcu Seiko :)

 

post-90102-0-39894700-1499803860_thumb.jpg


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również przyłączam się do oczekujących na jakąś recenzję SLA  ;)

Brzoza2, wiem że SDGM to piękny zegarek ale stać Cię na lepsze zdjęcia  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również przyłączam się do oczekujących na jakąś recenzję SLA ;)

Brzoza2, wiem że SDGM to piękny zegarek ale stać Cię na lepsze zdjęcia :P

Brzozę stać , srajfona nie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek jesteś kozak no i pewnie pierwszy w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek, gratulacje.

 

Jak bedziesz w Krakowie to zapraszam :)

Może się zobaczymy jakoś :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz w Krakowie to zapraszam :)

Dzięki, prędzej czy później na pewno tam będę a póki co przyłączam się do próśb innych o solidną recenzję z fotkami bo czasomierz bardzo ciekawy i nie spodziewam się go często spotykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo122

Gratuluje zakupu. To jeden z ciekawszych Seiko jaki widziałem

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perlonik na sarbiku. Daje radę. P.S. Ten pomarańczowy Monster na niebieskim pasku wygląda trochę dziwnie.

 

E9bBdqHh.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wybacz, ale z tym perlonem tutaj na pewno nie jest lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej nosiłbym monstera na granatowej gumie niż Alpinista na tym perlonie ;)

Ale to tylko kwestia gustu.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablo122 to jaki cel był zakupu tego zegarka ? Jak mu do Rolexa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablo122 to jaki cel był zakupu tego zegarka ? Jak mu do Rolexa ?

 

Od zajawek prasowych i pierwszych testów/opisów zachorowałem na niego, strasznie mi się podobał na zdjęciach. Dalej mi się podoba. Celem zakupu była codzienna eksploatacja  ^_^ , nie miałem zamiaru kupować go do szafy i spekulować. Nie chcę skłamać, ale zamówiłem go chyba w maju w angielskim sklepie i miał być na lipiec, ale nagle okazało się, że z ceny 3600 euro zrobiło się 3700 funtów i mam wpłacać natychmiast 1000 zastawu, a będzie na wrzesień i ostatecznie skończyło się na obelgach.

Szukałem go aktywnie i się znalazł.

Teraz tylko mam zagwostkę na czym go nosić skłaniam się ku isofrane czarnej i pomarańczowej lub tropic. Tylko jak go zacznę teraz nosić to na wrzesień będzie wyglądał jak z wyżymaczki. Rozważam też ładownicę, która będzie swoistym kagańcem przed wejściem do wody.

Do rolexa to nie ma za bardzo jak porównać bo nie ma Rolexa reedycji vintage divera. Z tych które widziałem i mogę porównać to Tudor bb, Oris 65, Blancpain FF Bathyscaphe to jest lepszy od wszystkich. Z przyczyn osobistych mógłby zawalczyc z Orisem, ale obiektywnie Seiko jest lepiej wykonane, Oris taki jakby "rozklekotany", ale w takim zegarku to nawet pasuje  ;)

Zegarek jest super, ale guma i bransoleta jest dla mnie nieakceptowalna, chyba guma jest taka jak w MM300.

Co do Rolexa to jeszcze przyszedł mi taki argument za Seiko, że bywając w wielkim swiecie takim Masem zarobi się większy szacunek wśród tych, którzy mają jakieś tam pojęcie o zegarkach niż olepanym Subem  ;)  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mnie również zauroczył od samego początku, tylko gdzieś wyczytałem, że będzie w sierpniu…i teraz latam jak ze sraczką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek, ale Ty nie jesteś w ciemię bity to co powiesz na to, że zegarek jest średnio o 33% droższy od MM300 moim zdaniem nie oferuje nic więcej - jest chudszy, ale też mniejsza wodoszczelność i to pewnie przez to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Marcin, te 33% to emocje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek, ale Ty nie jesteś w ciemię bity to co powiesz na to, że zegarek jest średnio o 33% droższy od MM300 moim zdaniem nie oferuje nic więcej - jest chudszy, ale też mniejsza wodoszczelność i to pewnie przez to...

SLA017 jest za drogi.

Jednoczesnie ja bym na to spojrzal inaczej. To MM300 jest za tani i to co oferuje ten zegarek rozpiescilo i rozpuscilo nas.

Reedycja Mas62 nie jest dla ogolu to produkt trafiajacy w punkt, miekkie podbrzusze, seikomaniakow i moze kosztowac ile chca ;)

Ja do seikomaniaka sie nie zaliczam, ale takie divery jak sbdx001/017 czy Sumo, Monster sprawiaja, ze chce mi sie zyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no I type Julek w temacie - recenzji już pisać nie musisz - naprawdę. A teraz porób sobie kółeczka po brzuszku przed telewizorem i piszę to w pozytywnym słowa znaczeniu. Trzeba cieszyć się życiem, ale dla mnie to nie jest zegarek musi have na lata... niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.