Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek ...

Przesadzasz, to tak jak Rolexy ze starych referencji vs nowe ceramiczne,

Japończycy zatrzymali się w miejscu w porównaniu do Swiss i jak tak się porównuje to widać przepaść,

SBDX001 to jeszcze konstrukcja dekadę wcześniej i jak dla mnie to też plus.

natomiast użytkowo spełniają swoją rolę bdb.

 

 

 

 

 

No właśnie użytkowo zapięcie jest kiepskie bo cały czas przesuwałem tą drabinkę. W Rolkach funkcjonalnie bez zarzutu nawet w tych 30-letnich.

Nie zmienia to faktu, że zegar jest świetny a jego cena to okazja w stosunku do konkurencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

No właśnie użytkowo zapięcie jest kiepskie bo cały czas przesuwałem tą drabinkę. W Rolkach funkcjonalnie bez zarzutu nawet w tych 30-letnich.

Nie zmienia to faktu, że zegar jest świetny a jego cena to okazja w stosunku do konkurencji. 

 

Miałem ten sam problem z zapięciem, dlatego bransoleta od razu wylądowała w szufladzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do Zibi czy mi sprowadzą.

 

Panowie, kombinuje jak koń pod górę, te same długości da się uzyskać z tego co jest! Niepotrzebny wasz trud! 

od godziny 6 mniej ogniw, za 12 więcej, żeby była lepiej wyważona

poza tym:

całe + całe

całe + 1/2

całe + 1/2 +1/2

1/2 +1/2

 

Podsumowując - Jacenty, usiądź nad stołem, podłóż złożony ręcznik kąpielowy, nie zapinaj tulejek, tylko poprzekładaj sobie "klocki" (ogniwa) na samych pinach i sprawdź jak Ci wygodnie! O tym, że w pokojowej temperaturze i w środku dnia, gdy woda w organizmie optymalnie rozłożona oraz, że pod zapięcie powinien wchodzić najmniejszy palec nie będę wspominał bo pewnie dobrze wiesz  :D  :lol:  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM 300 genialny! Kurczę jak nazbieram kasę to będzie chyba nie do dostania:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było przymierzane, nawet fajny B)

 

No bo jest fajny. Ale jak pomyślę sobie, że w tej cenie mogę mieć dwa wiesz-jakie-zegarki, to dziękuję :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, kombinuje jak koń pod górę, te same długości da się uzyskać z tego co jest! Niepotrzebny wasz trud! 

od godziny 6 mniej ogniw, za 12 więcej, żeby była lepiej wyważona

poza tym:

całe + całe

całe + 1/2

całe + 1/2 +1/2

1/2 +1/2

 

Podsumowując - Jacenty, usiądź nad stołem, podłóż złożony ręcznik kąpielowy, nie zapinaj tulejek, tylko poprzekładaj sobie "klocki" (ogniwa) na samych pinach i sprawdź jak Ci wygodnie! O tym, że w pokojowej temperaturze i w środku dnia, gdy woda w organizmie optymalnie rozłożona oraz, że pod zapięcie powinien wchodzić najmniejszy palec nie będę wspominał bo pewnie dobrze wiesz  :D  :lol:  :P

Burns - lata melanży, trzy dekady w branży :D wiem jak się skraca kajdan. Przy czym zasada 2 na 1 nie zawsze dobrze działa przy japońcach bo wygodę daje i wyważenie, ale zapięcie dużo wysuwa się wtedy na nadgarstku w stronę kciuka, a za tym koperta przesuwa się na łapie w drugą stronę. Miałem pisać rano ale zapomniałem, już ogarnięte, więc po temacie. Tu odjąłem tam dodałem, potem wszystko poprzekładałem i gra :)

Dla potomnych w tym modelu odległość między dziurkami dużego ogniwa 10mm, małego 6mm.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Uczepił się nadgarstka i nie chce zejść ;)

post-64114-0-89488400-1501946875_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Potwór wyszedł z morza i również nie chce się odczepić :)

post-93096-0-32105700-1501960126_thumb.jpg


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i SEIKO górą :-)

post-30489-0-57793400-1502021670_thumb.jpg

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

A to mój nowy towarzysz  :D  bardzo przypomina mi starego BM który był świetny, ale jego dwie wady natarczywie drążyły mój umysł, że sprzedałem... myślę teraz o przekładce tarczy i wskazówek od starego BM

DSC4441JP_qhpsasw.jpgDSC2819JP_qhpsaaw.jpg

Edytowane przez Capri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już SBDC051? Na filmikach na YT wygląda bardzo solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już SBDC051? Na filmikach na YT wygląda bardzo solidnie.

;) mam nadzieję, że na żywo będzie tak samo obiecujący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem. ;) Zapięcie bransolety w końcu nie wygląda jakby było zrobione z puszki po konserwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie po filmach również zaintrygował i to na tyle, że zasiał ziarno pożądania. Czekam na wrażenia z obcowania z zegarkiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem porównanie z sumo i bardziej spodobał mi się sumiak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem porównanie z sumo i bardziej spodobał mi się sumiak.

Widziałem ten film i sumo było ostro modowane. Poza tym SBDC051 wygrywa szkłem, bransoletą, indeksami i kopertą. Nie wiem czy jest warte 2x więcej, ale jednak dla mnie jest wyraźnie ciekawsze od sumo. Wygląd to oczywiście osobista preferencja, ale tutaj nowy diver również wygrywa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.