Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chciałbym prosić o pomoc/poradę odnośnie Seiko SSC087P1. Zegarek zakupiony 08/2014 sklep ZIBI .

 

08/2016 trafił do serwisu w Sochaczewie (wysłany ze sklepu) z powodu całkowitego braku chodu, mimo intensywnego doświetlania przeze mnie. Serwis zegarek doświetlił (taki wpis widnieje w karcie gwarancyjnej) i zegarek ruszył.

 

Zegarek pochodził ok. 2 miesięcy i ponownie się zatrzymał

 

Oddałem go tym razem już osobiście do serwisu Zibi Sochaczew (po gwarancji). Diagnoza: mechanizm do wymiany. Na pytanie dlaczego nie został wymieniony na gwarancji odpowiedź Pani Kierownik serwisu była lakoniczna: " w czasie trwania gwarancji nie było takiej potrzeby i nic na nią nie wskazywało".

 

Co można zrobić?

Cena mechanizmu 570 pln, czyli 50% zegarka.

 

Dziękuję za pomoc,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kogo masz pretensję, że z chłopskich obliczeń wynika, że nie miałeś czasu zadać pytania przez 11 miesięcy - mamy rok 2017 ? Chyba, ze pomyliłeś tylko daty przy pisaniu ?

Jeżeli tak to czas trwania gwarancji wydłuża się o czas naprawy więc możesz mieć jeszcze szansę...

Jeżeli nie pomyliłeś się w datach, to można pokusić się o wymianę akumulatora za jakieś max 100zł - może być zużyty i uszkodzony w wyniku przechowywania zegarka w niewłaściwy sposób (brak dostępu światła (szuflada, lub cały czas pod mankietem), zawyżona lub zaniżona temperatura wysoce różna od pokojowej)) lub sam z siebie...

Ale również cały mechanizm może być rzeczywiście uszkodzony, ma wycieki prądu i uszkadza akumulatory... 

Wtedy jedynym tańszym sposobem jest szukanie dawcy z tym samym mechanizmem wśród zegarków używanych - mocno dobity zewnętrznie, sprawny wewnątrz...

 

https://www.amazon.com/Watch-Capacitor-Seiko-V172-V175/dp/B00ZMV86VW

akumulatora pod żadnym pozorem nie można zastąpić baterią

http://www.ebay.com/itm/Panasonic-MT920-TS920E-Capacitor-Seiko-Solar-V172-V174-V175-SSC015-SSC017-SSC021-/151421553487

 

i cały mechanizm, ale bez aku więc koszty trzeba będzie zsumować

http://www.ebay.com/itm/Original-watch-replacement-movement-V172-Seiko-Hattori-Quartz-New-in-stock-/172352243276

ale z tej strony nie wysyłają do PL, więc jak podejmiesz decyzję musisz szukać sobie sam

 

jak widać wszystko się da, pytanie za ile

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pamiętaj, że gwarancja wydłuża się o okres pobytu w serwisie. Jeśli jednak jest już po to raczej ciężko o cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Zegar sprzedam w takim stanie w jakim jest, w nadzieji, że kupujący zechce go sobie naprawić i tyle.

 

Zastanowiło mnie tylko czy podczas pierwszej wizyty w serwisie nic nie wskazywało na potrzebę wymiany mechanizmu, który następnie "pada" po kolejnych 2 miesiącach, 2 miesiące po zakończeniu okresu gwarancji..,

 

Jestem daleki od posądzania serwisu o nieuczciwą praktykę. jednak wydaje mi się, że od tego mechanizmu można wymagać trwałości dłuższej niż 26 miesięcy od dnia zakupu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze zainteresowales się sprawa po roku. Trzeba było oddać jeszcze raz po tych dwóch miesiącach.

 

Odpowiedz na Twoje pytanie jest niezwykle prosta - po co mają płacić za części i wymieniać wszystko, skoro może da się odratowac za pół darmo a użytkownik nie zgłosi ponownej reklamacji jak się zepsuje. Serwisanci umyja ręce i będzie po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie wskazać zegarmistrza w Warszawie, który podejmie się ewentualnej naprawy ww. zegarka lub odkupi go do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H601679b84b1fe48f7c617f90f1fa1ec461e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H601

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Piękny :wub:

 

Odnawiany czy upolowany w takim stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiony.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką sztukę miałem dzisiaj okazję przymierzyć. Spodziewałem się, że będzie mega patelnia przy swoich 44,5mm na moim nadgarsku (niecałe 17cm), a wcale nie było tak źle jak myślałem, chociaż i tak nieco za duży. Kolorystyka też do mnie nie przemawia. Gdyby tak występował z kopertą ok. 40mm i w niebieskim kolorze...

8e7d406f6d4c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za model?

Wskazówki faktycznie jakieś skarłowaciałe - jakby zmniejszone w jednym wymiarze. Dziwny design...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mi to wygląda, jak coś z linii RECRAFT, bo ten design jest dość charakterystyczny. 


A co to za model?

Wskazówki faktycznie jakieś skarłowaciałe - jakby zmniejszone w jednym wymiarze. Dziwny design...

Najpewniej SNKN49 z linii RECRAFT... Cała linia nieco freakowata. Coś o tym wiem, bo sam mam SNKM97, który dziś będzie miała zakładany pasek od Pattini w miejsce strasznej bransolety  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Obrzydlistwo

Kwestia gustu  ;)  A o gustach podobno się nie dyskutuje  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda, jak coś z linii RECRAFT, bo ten design jest dość charakterystyczny.

 

Najpewniej SNKN49 z linii RECRAFT... Cała linia nieco freakowata. Coś o tym wiem, bo sam mam SNKM97, który dziś będzie miała zakładany pasek od Pattini w miejsce strasznej bransolety :)

Zgadza się, Recraft SNKN49.

Cała seria jest na amerykańskiej stronie Seiko(SNKN 47..49).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zgadza się, Recraft SNKN49.

Cała seria jest na amerykańskiej stronie Seiko(SNKN 47..49).

Moje osobiste zdanie na temat tej linii jest takie, że jest SUPER  :D

Zgadza się, Recraft SNKN49.

Cała seria jest na amerykańskiej stronie Seiko(SNKN 47..49).

Choć akurat w tym konkretnym modelu, wskazówki faktycznie mogłyby wyglądać nieco inaczej. A miałeś okazję bliżej mu się przyjrzeć - chodzi mi o jakość wykonania tarczy, a w szczególności o to, czy indeksy zostały tam równo nałożone? W moim SNKM97 jest z tym średnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste zdanie na temat tej linii jest takie, że jest SUPER  :D

Choć akurat w tym konkretnym modelu, wskazówki faktycznie mogłyby wyglądać nieco inaczej. A miałeś okazję bliżej mu się przyjrzeć - chodzi mi o jakość wykonania tarczy, a w szczególności o to, czy indeksy zostały tam równo nałożone? W moim SNKM97 jest z tym średnio...

 

Niestety nie widziałem na żywo. A z linii takiej jak Twoja mam aż trzy Recrafty SNKM97, 99 i SNKN02.

Nie rzuciły mi się w oczy niedoróbki na tarczy, ale skoro wywołałeś temat to obejrzę sobie dokładniej - może dopiero teraz coś mnie zacznie denerwować :-)

Edytowane przez Robbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Niestety nie widziałem na żywo. A z linii takiej jak Twoja mam aż trzy Recrafty SNKM97, 99 i SNKN02.

Nie rzuciły mi się w oczy niedoróbki na tarczy, ale skoro wywołałeś temat to obejrzę sobie dokładniej - może dopiero teraz coś mnie zacznie denerwować :-)

To zwróć szczególną uwagę na te białe "podkładki", które są pod indeksami na 12tej, 6tej i 9tej. Także na wielu zdjęciach w necie widać, że indeksy na tych białych "podkładkach" nie są idealnie w centrum, już pomijając, że jak dla mnie, te białe "podkładki" burzą trochę pomysł na ten zegarek. Mam też wrażenie, że w ogóle indeksy godzinowe są nieco przesunięte w prawo - zgodnie z ruchem wskazówek zegara, w stosunku do linii na zielonym ringu. Płakał z tego powodu nie będę i raczej zegarek ze mną zostanie, tym bardziej, że zainwestowałem w pasek, ale wydawało mi się, że od Seiko, w kwestii jakości wykonania, można by było oczekiwać trochę więcej. Niedawno, za zdecydowanie mniejsze pieniądze, nabyłem "piąteczkę" SNK803 i tak uwag do wykonania nie mam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz testuje na bransie super engineer.9c96e22f4432b22ed090bae8c2d874d0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.