Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

I tu pojawia się pytanie. Fajny zegarek z babolami, czy lepiej coś nudnego, ale poprawnego jakościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienta dotyczy też ten problem. Przynajmniej popularne modele, bo nie wiem jak to wygląda w linii Orient Star.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc nie wygląda to najlepiej...

 

Napisałbym radosna twórczość, ale żal patrzeć na tę tarczę.

 

A to porady konsumenckiej koledze udzieliłem, niech mnie rżnie. Wpisałem najpierw coś tam o vintage seiko w grafice google i nawet mi taki mignął. Teraz patrzę, że to ten sam egzemplarz i więcej nic. :ph34r:

 

Jak to warto spytać o zdanie kogoś mądrzejszego... Kajam się, mea culpa. ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

no ale ten bieda mas ze zdjęcia : ( mnie by drażniło tak duże przesunięcie indeksów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie po głowie SUMO jeszcze chodzi... ;) Co do zasady są one lepiej wykonane niż żółwie? 

Pomarzyć zawsze można :D

 

f69c3cdadbc2057b96ad7761579c51ff.jpg

 

Taka sama "Japan qłalita" jak wszędzie ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja wczoraj sprzedałem swojego biedaMASa na forum, bo musiałem. Potrzebna kasa na nowego Orisa. Bardzo żałuję tego SEIKO i chciałbym do niego wrócić, ale boję się że już mi się taka idealna sztuka nie trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek taki, że z Seiko, to lepiej kupić coś tańszego, bo wtedy można oko przymknąć na te "niedoskonałości" i cieszyć się zegarkiem. Jak wydamy kupę kasy i się okaże, że coś jest krzywo, to bardziej boli.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek taki, że z Seiko, to lepiej kupić coś tańszego, bo wtedy można oko przymknąć na te "niedoskonałości" i cieszyć się zegarkiem. Jak wydamy kupę kasy i się okaże, że coś jest krzywo, to bardziej boli.

No tak, poziom tolerancji dla baboli spada wraz ze wzrostem ceny. Ale od Kolegi Rafała dowiesz się, że niekoniecznie kupienie droższej zabawki ze Szwajcarii spowoduje, że nie będziesz miał problemu z jakością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Oczywiście, że wraz ze spadkiem ceny babole mniej bolą. Jak do tej pory moje Seiko pozbawione są takich baboli jak pokazujecie na zdjęciach. Co do "5" i tych nie Japan, też nie ma się do czego przyczepić. Nie wiem może to kwestia szczęścia do danej marki lub modelu.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szczęściarz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Moje Sumo tez było OK, chociaż już było chińskie i oba biedaMASy też idealne (poza niedochodzeniem wskazówki godzinowej o pełnej godzinie, ale mnie to akurat średnio wadzi).

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mój żółwik ( o dziwo?) również jest w porządku.

To nie dobrze... Jak wszystko jest równo i w porządku, to może to fake? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój żółwik ( o dziwo?) również jest w porządku.

Pikczer, od didn’t happen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dużo to niezdrowo! Przynudzacie już z tym fake jak krzywy. Nie jest dobrze i to jest fakt trwający ze wzmożoną siłą od 2015, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. To forum czytają niezarejestrowani, laicy i wiele innych niewtajemniczonych osób. Zachodzą później w głowę jak to Seiko i w jakiej skali jest podrabiane bo nie każdy zna się na żartach - zwłaszcza głupich. Był przykład z "62biedaMas"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zachowałem się jak gówniarz, to się więcej nie powtórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co za dużo to niezdrowo! Przynudzacie już z tym fake jak krzywy.

Fejk, gdy jest prosty. Jak krzywy, to orydżinal ;)

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29a5fd3a9d1b88005b1c38d4d61d71ba.jpg

 

Lubię ten zegarek. W związku z tym ze dzisiaj pracuje z domu to oba mam na ręce ;)

 

8abcd9812a545e1506de3dd7aba4b3d7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dużo to niezdrowo! Przynudzacie już z tym fake jak krzywy. Nie jest dobrze i to jest fakt trwający ze wzmożoną siłą od 2015, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. To forum czytają niezarejestrowani, laicy i wiele innych niewtajemniczonych osób. Zachodzą później w głowę jak to Seiko i w jakiej skali jest podrabiane bo nie każdy zna się na żartach - zwłaszcza głupich. Był przykład z "62biedaMas"...

Absolutnie się zgadzam z kolegą. Niektóre określenia (szczególnie idiotyczne, wspomniane wyżej "biedaMas") mogą być wręcz odpychające od korzystania z tego forum.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo nikt tu nikogo na siłę nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dużo to niezdrowo! Przynudzacie już z tym fake jak krzywy. Nie jest dobrze i to jest fakt trwający ze wzmożoną siłą od 2015, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. To forum czytają niezarejestrowani, laicy i wiele innych niewtajemniczonych osób. Zachodzą później w głowę jak to Seiko i w jakiej skali jest podrabiane bo nie każdy zna się na żartach - zwłaszcza głupich. Był przykład z "62biedaMas"...

Na prawdę mam się zastanawiać co pomyśli o mnie zupełnie obcy mi człowiek po przeczytaniu mojego wpisu na forum internetowym?

 

Mnie bardziej dziwi, czemu Seiko jest tak masowo polecane na wszystkich forach, grupach itp. podczas gdy od kilku lat ta marka pikuje w dół. I tak jestem fanem Seiko, przerobiłem ich mnóstwo. Ale troszkę zaskakuje mnie fakt, że gdziekolwiek pojawia się temat jaki zegarek do kwoty x, to od razu nadciąga grupa osób pisząca: kup Seiko, tylko SARB itp., podczas gdy na rynku zegarków jest na prawdę mnóstwo innych (często lepiej wykonanych) opcji. I nie mówię tu o szwajcarach, bo to już inna historia i tu mój stosunek jest dużo bardziej negatywny :) Trzeba tylko poszukać, kupić, obejrzeć, a nie sugerować się tym co piszą w "internetach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko poszukać, kupić, obejrzeć...

 

Najlepiej, żeby kolejność była nieco inna, a z tym jest, niestety, problem. W mojej miejscowości jest jeden sklep, w którym handlują Seiko i nie ma ani jednego modelu, który mnie interesował. A tak to właśnie wygląda jak napisałeś, najpierw kupujemy, potem oglądamy, a potem bazarek... Zobacz ile Alpinistów tak w ostatniej fali hype'u wylądowało na bazarku. Czy byłoby tak, gdyby bez problemu można było przymierzyć go w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.