Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba domena diverow(ciekawe czemu), nie przypominam sobie niescentrowanych sarbow czy sarxow

 

Envoyé de mon SM-G900F en utilisant Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też są, ale najczęściej w elegantach chapter ring to nieodłączny składnik tarczy a w diverach odwrornie - osobny element trzymany przez szkło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-97650-1519972009,8751_thumb.jpg

 

U mnie np chapter ring nie centruje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Wczoraj był intensywny dzień:D poza tym jedynym epizodem cały czas nie schodzi z ręki :) najbardziej udany i dokładny zegarek jaki miałem :(

 

post-56849-0-29320500-1519987347_thumb.jpgpost-56849-0-72537800-1519987374_thumb.jpg

 

Ostatni raz ustawiałem go 22.II przyspieszył w sumie 6 sekund co daje średni wynik poniżej sekundy na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRU :)

 

IMG_9191.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Też są, ale najczęściej w elegantach chapter ring to nieodłączny składnik tarczy a w diverach odwrornie - osobny element trzymany przez szkło...

Skoro tak to nie problem poprawić CR np w żółwiu jeśli nie pokrywa się z indeksami ?

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na forum niestety zaglądam rzadko, przeważnie czytam ale dziś mam powód do napisania postu. Na zdjęciach nowy nabytek. Zegarek na przeczekanie, bo odkładam na coś droższego. Tak czy inaczej ten Seiko mnie zaskoczył. Nadgarstek mam 17cm i zegarek nie jest specjalnie duży. Pierwszego dnia wykazał +20 sek więc jak na tak zwykły mechanizm w sam raz. Wykonanie też fajne, za tą ceną rewelacyjne. Mam go 2 dni, więc z czasem wyrobię sobie opinię.

Pozdrawiam, Andrzej


To jeszcze 2 fotki:) Może być?

post-37509-0-19035600-1520002623_thumb.jpg

post-37509-0-05746300-1520002636_thumb.jpg

post-37509-0-19482000-1520002927_thumb.jpg

post-37509-0-62698900-1520002936_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Mega fajny, gratki. Z reguły jest tak, że tzw zegarki na przeczekanie zaczynają być najczęściej noszone i najbardziej lubiane ;) niech się nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nowy nabytek.

 

A jaki to model? Nie przypominam sobie, bym go wcześniej widział.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,

na forum niestety zaglądam rzadko, przeważnie czytam ale dziś mam powód do napisania postu. Na zdjęciach nowy nabytek. Zegarek na przeczekanie, bo odkładam na coś droższego. Tak czy inaczej ten Seiko mnie zaskoczył. Nadgarstek mam 17cm i zegarek nie jest specjalnie duży. Pierwszego dnia wykazał +20 sek więc jak na tak zwykły mechanizm w sam raz. Wykonanie też fajne, za tą ceną rewelacyjne. Mam go 2 dni, więc z czasem wyrobię sobie opinię.

Pozdrawiam, Andrzej

 

To jeszcze 2 fotki:) Może być?

Fajny. Też mi wpadł w oko. Mogę zapytać gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Prospex Sky, Model SRPB61K1 o fajnej średnicy 44,7 mm. Mechanizm tylko 4R35 ale daje radę. Kupiłem w Niemczech za 240 Euro.

Miałem też ochotę na jeden model z serii Land ale ma tylko 42 mm.

Edytowane przez Undziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy napęd:

 

0_172ab3_4f841513_orig.jpg

0_172ab4_39ee6275_XL.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to nie problem poprawić CR np w żółwiu jeśli nie pokrywa się z indeksami ?

Problemy bo po pierwsze trzeba rozebrać 3/4 zegarka, po 2 zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, ze rozjechana jest skala tego ringu a czasem indeksów tarczy. Czyli to co biją ich źle skalibrowane maszyny. Poprawisz na indeksie 12 to ucieknie na innym. Jeżeli podziałka byłaby symetryczna, to logicznym jest, że źle osadzona to przesunięcie na każdym indeksie byłoby stałe,jak widać tak nie jest i pojawia się losowo...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

nowy napęd:

 

 

Jak dla mnie trochę już za bardzo naćkane, i pewnie do cienkich nie będzie należał

 

Envoyé de mon SM-G900F en utilisant Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy bo po pierwsze trzeba rozebrać 3/4 zegarka, po 2 zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, ze rozjechana jest skala tego ringu a czasem indeksów tarczy. Czyli to co biją ich źle skalibrowane maszyny. Poprawisz na indeksie 12 to ucieknie na innym. Jeżeli podziałka byłaby symetryczna, to logicznym jest, że źle osadzona to przesunięcie na każdym indeksie byłoby stałe,jak widać tak nie jest i pojawia się losowo...

Mój majster (nie żeby jakiś wielki autorytet) jak oglądał ostatnio pod lupą mojego SARBa stwierdził właśnie, że te przesunięcia to kwestia drukowania z błędem na CR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Czyli trzeba zaakceptować ten fakt ewentualnie oglądać dokładnie i wybierać sztuki , które są w miarę OK. Teraz zaczynam żałować, że nie kupiłem żółwia padi miał idealnie wycentrowany CR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Seiko SRPA 75K mam zmiar kupić proszę o opinie

 

Mnie się bardziej podoba SRPA75k1 - z zieloną tarczą, ale to już kwestia gustu ;)

 

 

 

Mechanizm 4R35 - jak w wielu innych prospexach i nie tylko

- jest stop sekunda i dokręcanie koronką

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja podobnie chce kupić dokładnie ten sam zegarek.

Znalazałem go w poniższych sklepach:

https://www.chronograph-divers.com/

https://www.sports-watch-store.com/

Czy ktoś z was może je polecić lub je odradza?

Będę wdzięczny za sugestie.

pozdrawiam

to są sklepy zagraniczne ale ceny dużo tańsze to jest cena bez podatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z tym jegomościem spędziłem sporo czasu  ^_^ I bardzo lubię, gdy jest na nadgarstku.

 

post-90102-0-14231300-1520102844_thumb.jpg

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.