Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście nie kupię już żadnego Seiko (a te co mam planuję posprzedawać),

 

Niestety skłaniam się do podobnych rozwiązań

 

W Seiko będą zdruzgotani

 

Cóż kolego rafi ...nie śmieszne


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Seiko będą zdruzgotani

 

No nie mów, że nie będą :)

Niemniej w zeszłym roku na zegarki Seiko parę kafli wywaliłem, więc pozbyli się całkiem dobrego klienta ;)

Przeczekam i jak przestaną partaczyć zegarki i przystopują z produkowaniem coraz grubszych cegieł, to może wrócę do marki.

Albo jak wywalenie kasy na Grand nie będzie u mnie wywoływało łzawienia oczu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż kolego rafi ...nie śmieszne

No nie wiem, Koledzy się śmieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy fejk. ;)

 

U Ciebie chapter ring nie jest kopnięty ??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ... i pomyśleć że np. u numizmatyków, moneta z "wadą fabryczną" potrafi mieć kolosalną wartość :D

 

post-97299-0-60008800-1521062059_thumb.jpg

 

żółwik wieczorową porą ...  :P

COSC niepotrzebny -  raz wyjdzie na zero, drugi raz +10s /d... ot ma swoje widzimisię - ale nigdy jeszcze więcej niż dychę na dobę nie wytuptał :lol:

Edytowane przez Waldeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ... i pomyśleć że np. u numizmatyków, moneta z "wadą fabryczną" potrafi mieć kolosalną wartość :D

Pewnie tu też by tak było, gdyby były to przypadki jeden na 100tys. albo na milion ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tu też by tak było, gdyby były to przypadki jeden na 100tys. albo na milion ;)

 

No wiesz ... zawsze można sobie dorobić ideologie, że mam ten jeden jedyny niepowtarzalny egzemplarz :D

Jak zegar brzydal, z napaćkanym "cyferblatem" nieistotnymi dodatkami,  to IMO nawet naniesienie indeksów z mikronową precyzją go nie uratuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ja osobiście nie kupię już żadnego Seiko (a te co mam planuję posprzedawać), bo żeby firma w zegarkach za 1000 dolców nie potrafiła poprawnie wycentrować indeksów czy wskazówek, to nawet nie jest śmieszne, ale wręcz żenujące.

Od miesiąca noszę sobie Glycine Combat 6 kupiny na Massdropie za 284 $ i w sensie spasowania (wykonania też), to żadne Seiko w tej cenie nie ma startu do Glicine.

 

Co to za maniera w taki sposób podawać dokładność. Jak mi przyśpieszy w dzień o minutę, a w nocy odpowiednio położony opóźni się o minutę, to mam się zachwycać jaki to mam zegarek dokładniejszy niż COSC?

 

COSC trwa 15 dni ale fakt są zapisywane codzienne parametry pracy i rożne położenia zegarka i temperatura. Jednak taki test tylko imituje w pewnym zakresie noszenie zegarka na nadgarstku. Certyfikat certyfikatem a życie życiem. Mój test był testem ekstremalnym, 24 godziny na nadgarstku przez 20 dni. W czasie trwania tego testu zegarek został tylko 2 razy odłożony na noc w sumie ok 16 godzin . Nie interesuje mnie zbytnio w jakiej pozycji został odłożony, jaki był wtedy układ planet ani w jaki znak zodiaku wchodziło słonce. Wychodzę z założenia, że to zegarek jest dla mnie a nie ja dla zegarka.

 

Dokładność chodu zegarków sprawdzam raz w tygodniu w sobotę ( oprócz tego testu długodystansowego ) Ten cykl dla mnie jest optymalny. Najważniejsze dla mnie jest to, że przy moim trybie życia obecnie używane Seiko nie zrobi więcej niż + 10 sek przez miesiąc. I to mi w zupełności wystarczy

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko nie zrobi więcej niż + 10 sek/24 przez miesiąc. 

 

Nie kumam.

Czyli to Twoje Seiko robi +3 s przez trzy tygodnie, czyli +0,15 s/24 h czy też dokładność chodu wynosi +10 s/24 h?

Pisz jakoś jaśniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Nie kumam.

Czyli to Twoje Seiko robi +3 s przez trzy tygodnie, czyli +0,15 s/24 h czy też dokładność chodu wynosi +10 s/24 h?

Pisz jakoś jaśniej.

 

Tak +3 sek w sumie przez 20 dni co daje wynik średni +0.15 sek na dobę.  Edytowałem poprzedni post bo odruchowo dodałem /24.

 

Teraz z ciekawości sprawdziłem jak się ma sytuacja. Wczoraj robiłem podsumowanie testu i było plus 3 sek. Dzisiaj to samo + 3 sek. Więc odchyłka pomiędzy wczorajszym odczytem a dzisiejszym wynosi 0 sek/24. Bardzo prawdopodobne jest więc to, ze faktycznie zegar ma odchyłkę + 0,15sek/24 Nie twierdze, że nie było dnia w którym zegar  zrobił + 20 sekund a później przy mniejszej aktywności jakoś zgubił ta odchyłkę. nie zaobserwowałem tego bo nie sprawdzałem codziennie. Ale tak czy siak dla mnie jest ważny średni wynik tygodniowy a on oscyluje w granicy + 1 sek/tydzień.

 

Ale zapomniałem o najważniejszym czyli 5 dniach upierdliwej zabawy w regulacje chodu :) a, że robiłem ją samodzielnie to też takie wyniki nie są dla mnie zaskoczeniem. Zegarmistrz niestety się tak nie bawi a często wynik z chronokompaktora podaje po 5 sekundach testu i oznajmia,że wyregulował zegarek np na plus 3 sek. W rzeczywistości po takiej regulacji i odczycie wyników po 5 sekundach sprawdzania zegar potrafi zapitalać 40 sek na+ :D Ja miałem czas i cierpliwość to tez "wydłubałem" fajny wynik :P

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ale bzdury.

Niby dlaczego tak uważasz ? Od 5 lat reguluje Wszystkie swoje Seiko samodzielnie i zawsze wynik oscylował w granicy od +3 do +5 sek na dobę. Tak też miałem ustawione SRP 701. Tam odchyłkę sprawdzałem codziennie przez ok miesiąc i nigdy nie przekraczała  + 5 sek na dobę. Poza tym można było łatwo ją zgubić odkładając zegarek na noc. Obecnie nie podchodzę do tego aż tak dokładnie. Weryfikacja po tygodniu czy po dłuższym okresie w zupełności mi wystarczy.

 

Mógłbym sprawdzać dokładność chodu co godzinę zastanawiać się nad bezwładnością balansu w danym położeniu czy przy danej czynności, tarciami, oporami itp. Tylko pytanie po co ? Ogólnie z moich doświadczeń na 4R bez problemu można uzyskać wynik +/- 5 sek doba. W przypadku SSA303 takie a nie inne wyniki wyszły mi po ciągłym 20 dniowym teście. Na bank one ulegną zmianie bo zamierzam rozruszać Monstera. Więc sprężyna w SSA 303 będzie miała szanse się bardziej rozładowywać a może i nawet przez jakiś czas lecieć na oparach rezerwy. Wtedy wynik na pewno będzie inny a i dobowa amplituda odchyłek będzie pewnie o wiele większa.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtajcie koledzy.

Mam pytanie do was czy,gdzie i za ile? Moge kupipic mechanizm 7T32?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy gracz w rodzinie:D36b864756c9706d2e23f41462f73bd3d.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grodziskie APA, dobry wybór, choć osobiście wolę białego Indiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raphael1215

 

Ciekawe te Twoje regulacje ...

Mam obecnie 2 cykory od Seiko na 6R27 oraz 4R35

6R27 robi obecnie dość regularne -3 s/dobe praktycznie mało zależne od tego jak leży i czy jest noszony i/lub dokręcany

4R35 - po wyjęciu z szuflady i dokręcaniu spieszył do 10s /dobe (w trakcie leżakowania) na boczku trochę mniej.

Po kilkudniowym noszeniu na łapie i nocnym leżakowaniu na plecach oscyluje w granicach +/- 2s /dobe  ... raz nadgoni raz zwolni

- nie przyłapałem go jeszcze aby zrobił większą odchyłke niż 10s /dobę,

a jakoś już tak z przyzwyczajenia lukam na zegar wzorcowy gdy zasiadam do kompa :D

Oba czasomierze nie były regulowane od opuszczenia fabryki i póki co,  zupełnie nie widzę takiej potrzeby ;)

Swego czasu rozpatrywałem jako alternatywe "radiowca" nabycie Seiko "dolce" z deklarowaną max odchyłką 10s/rok

ale cóż ... tak dokładny zegarek IMO jest po prostu..... nudny  :P

Edytowane przez Waldeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na początku bawiłem sprawdzaniem odchylenia dobowego. Przez jakieś dwa miesiące sprawdzałem po dwa razy dziennie. A teraz raz na dwa tygodnie sprawdzę czy nabił już pełną minutę i tyle.

To jest magia mechanika. Bo po co nam zegarek który nie jest dokładny, jest wrażliwy na wstrząsy i jeśli go dwa dni z rzędu nie będziesz nosił, przestanie chodzić. Bo ma to coś. Żyje.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czek dis ałt

11143733_IMG_20180316_142108.jpg

Hardlex zmieniony na podwójnie "gięty" szafir z niebieskim AR. Na zywo wygląda zajedwabiście. Zupełnie inny zegarek. Tarcza pozostaje bez jakichkolwiek zniekształceń spowodowanych przez szkło nawet pod bardzo dużym kątem. Zegarek ożył

11143886_IMG_20180316_143808.jpg

 

Fotki z komórki. Może w weekend popstrykam coś więcej

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjdź z komórki złapać jakieś światło, nie czekaj do weekendu ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sklepu stacjonarnego w Warszawie gdzie znajdę więcej niż 3-4 modele Seiko i Orienta.. Zwiedziłem kilka galerii handlowych ale wybór raczej mizerny. Może znacie jakieś fajne miejsca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wpadł. :D

20180316_160425.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.