Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OlRob

Do irex: widze, ze kolega z AGH :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irex

Wła?ściwie to dopiero zaczynam przygodę z AGH bo jestem na pierwszym roku EiT :( ale bardzo miło mi poznać kolejn?Ą osobę z uczelni. Żeby nie było, że robi się tutaj hydepark zał?Ączam kolejne zdjęcie mojego aviatorka :( Kolegom ~Bartheck i ~jacus dziękuję za gratulacje :( Zegarek pomógł mi zdobyć Notte-x którego w tym miejscu chciałem polecić innym użytkownikom forum.

 

c3yo9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awiatorki naprawdę stylowe. Klasyka jednak jest nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość libero
44 mm średnicy. Kawał zegarka, ale rzeczywiście bardzo fajny.

 

SNKF07K_1s.jpg

 

 

Gdzie tego szukac ? i jaka cena ? fajniuchny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiya-san, znany japoński prywatny eksporter modeli zegarków przeznaczonych tylko na rynek japoński, przed kilkoma dniami wrócił do pracy po kłopotach zdrowotnych, które mam nadzieję bezpowrotnie minęły. Właśnie zobaczyłem u niego coś takiego (przepraszam jeśli już o tej nowości Seiko była mowa) -- model SCBS007:

 

http://www.seiyajapan.com/product/S-SCBS00...15_SCBS007.html

 

Znalazłem też zdjęcia wykonane przypuszczalnie przez jakiegoś posiadacza:

 

6378176-lg.jpg

6378350-lg.jpg

 

Moja pierwsza reakcja jest raczej sceptyczna, ale nie zdecydowanie negatywna, więc po dłuższym oglądaniu może jeszcze mi się spodoba. :)

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

 

P.S. Tu jest coś o kolekcji, z której pochodzi ten model:

http://www.rakuten.co.jp/nuts/427131/832984/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panów! posiadam już g-shock'a ale przyszedł czas na coś bardziej eleganckiego (nie jakiegoś garniturowego klasyka) no i czuję, że to powinien być mechanik, i to mechanik Seiko :) moje oczy z pożądaniem patrzą na sportury, lecz zakup najtańczej wyczerpałby mnie finansowo (mam 14 lat)...

to tu pojawia się moje pytanie - co Panowie myślicie o tym?

 

http://allegro.pl/item251480766_seiko_alba..._automatic.html

 

czy to dobry wybór, czy lepiej dozbierać do "prawdziwego" monstera, który też do najtańszych nie należy. a jeśli nie to może aviator wymieniony wyżej?

 

pozdrawiam

Michał


_______________________________ _

Michał

 

BM

DW-5600E

DW-6900WCJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

ja bym wolal wybrac cos z kolekcji Seiko 5- wybor ogromny, ceny przystepne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alba jest fajna, ale jest chyba za bardzo sportowa jak na Twe wymagania. Może jednak jakąś 5, wyjdzie taniej. Lub dozbierać do SKX007 - to już porządny diver, a równie dobrze prezentuje się w koszuli!


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

007 jest już chyba za drogi, a 5-piątki za bardzo klasyczne i nie mają "tego czegoś" jak np. ten

http://image.www.rakuten.co.jp/nuts/img10043537741.jpeg

który jest aktualnie moim marzeniem... podoba mi się monster, a tym samym jego tańsza "replika" alba... i prosiłbym o porównaniee tych dwóch sikorków albo podanie alternatyw w podobnej cenie


_______________________________ _

Michał

 

BM

DW-5600E

DW-6900WCJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież monster kosztuje w granicach 007.

 

A alba nie jest podobna do monstera i nie nazywaj jej repliką, bo mi niedobrze na dźwiek tego slowa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie na temat aviatora? 200zł to niewygórowana cena


_______________________________ _

Michał

 

BM

DW-5600E

DW-6900WCJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kojarzy się z posiadaną kiedyś Ruhla. Tzw buksiak po kilku miesiącach

nadawał się do kosza. Ale bajer przez parę miesięcy był :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, na stocku w sklepach będą jeszcze jakiś czas, lecz na ebayu już nie ma od jakiegoś czasu.

 

BTW 850zł za samuraka :shock:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ebayu już nie ma od jakiegoś czasu.

IMO tym bardziej przydatna wiadomość. Na i-zegarki dopiero się pojawił. Niedawno wprowadzili białego i został wyprzedany w ciągu dwóch tygodni albo i mniej. W klubie też z tego co pamiętam byli chętni, żeby u nich kupić, ale czarnego - ktoś chyba wysyłał do nich mejla z zapytaniem. Więc może teraz ktoś skorzysta. Cena rzeczywiście :shock: , ale i tak zbyt dużej konkurencji samurai nie zaposiada :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aviatory są bardzo ciekawe - mi najbardziej podoba sie zielony SNK805.

Popatrz też na SNK617, jest trochę diabelski :P Świetnie prezentuje się na ręce, ale jak na 14 lat może być nadal zbyt "klasyczny" :lol: , rzecz gustu.


Sowy nie są tym, czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M_a_C

Od wczoraj na nadgarstku mój pierwszy automat - SKX007 :lol: . Po krótkim teście 24h robi +4sek. Przez pierwsze 12h na nadgarstku dokładności "prawie" stoperowa - ok +0,5 sek. Niestety po ściągnięciu na noc (12h) zrobił dodatkowe +3,5-4 sek. Byłoby zbyt bajkowo :wink: .

 

Jak długo automat dociera się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj na nadgarstku mój pierwszy automat - SKX007 :D

 

Gratuluję - divery są niesamowite.

 

Też czekam, aż wpadnie mi w łapki jakiś ładny Seiko. Zastanawiam się, czy nie zostawić sobie czarnego citizena ny2300, ale to chyba nie to - do seiko mam sentyment :D

 

Co do 4s na dobę, to według mnie bardzo przyzwoity wynik, jak na automat.

(na marginesie, jak zmierzyłeś te pół sekundy? :lol: )


Sowy nie są tym, czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M_a_C

Te pół sekundy to "na oko" :lol: - nie zaliczył kolejnej pełnej więc, napisałem ok +3,5 sek :lol: .

 

Można powiedzieć, że idze z równym odchyleniem. Trzy doby, po +4 na każdą. Wynik pewnie zmniejszy się, może nawet do 3 :) . Aktualnie zegarek noszę przez 12h i na 12h odkładam co by stworzyć mniej więcej stałe warunki. Podczas normalnego/codziennego użytkowania na nadgarstku będzie przez ok 16h, na biurku 8h więc będzie mieć mniej czasu do nadrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to u licha jest!!! Uważam klasyczne Rolexy za totalnie pozbawione smaku, gadżet dla raperów i innych nowobogackich. Ten Seiko to chyba podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna podróba, seiko normalne z zerżniętym designem od rolka.

 

A Twoje odczucia nt rolka sa typowe dla osób nie mających pojęcia o zegarkach :wink:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Twoje odczucia nt rolka sa typowe dla osób nie mających pojęcia o zegarkach :wink:

OK zagalopowałem się, już poczytałem i wiem :oops:

Nie lubię udawania. To charakterystyczny model i takie naśladownictwo nie budzi mojego entuzjazmu, No i nie lubię złotych zegarków (ale te stalowe Rolki ech....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.