Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się na całej linii :)

Tu dochodzimy do pytania, czy warto zaspokajać swoje wyobrażenie o dokładności zegarka poprzez certyfikat COSC który jak sam napisałeś często nie trzyma tej dokładności. Wszystko to wiąże się oczywiście z wyższą ceną :( Warto?

Ja mam pierwszy zegarek z takowym certyfikatem. Zanim go zakupiłem, przez pewien czas przeglądałem różne fora i czytałem opinie na temat jego precyzji chodu. Nie znalazłem ani jednej negatywnej opinii czy skargi na nietrzymanie certyfikowanych norm COSC.  Inne moje zegarki bez certyfikacji miewają różne humory. Przez tydzień chodzą idealnie, po czym w ciągu kolejnego tygodnia łapią pół minuty przyspieszenia bądź tez opóźnienia.  Czy warto zatem płacić więcej za zegarek z COSC? Pewnie tak - jeżeli wiesz i jesteś pewien, że dany producent/właścicel marki rzetelnie podchodzi do sprawy i sprzedaje tylko i wyłącznie już dobrze wyregulowane werki. Jeżeli utrzymują tę normę od przeglądu do przeglądu ( w moim przypadku zalecany przegląd raz na 10 lat), to myślę że warto :)  

 

Na temat innych marek posiadających certyfikat COSC nie mogę się obiektywnie wypowiadać...tę wiedzę nabywam na podstawie opinii innych użytkowników tego forum   

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COSC? Chinese-made Official Swiss Chronographs :lol:;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klituś bajduś ;)

:) Tomaliusz mozesz tak pisać ,ale ja za dlugo w tym "siedzę" zebym bez podstaw pisał takie rzeczy. Zegarki mechanicznie uzytkuje niekiedy dłużej niz wy przebywacie na tym swiecie :)


JTW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Orient Triton pewnie i po roku miałby zero przy sprzyjających wiatrach. W dzień goni do przodu jakieś 17 sekund, a w nocy przy odpowiedniej pozycji spoczynkowej tyleż samo traci ;)

Nie twierdzę, że Twój zegarek nie jest dokładny, ale żeby to sprawdzić, musiałbyś mierzyć odchyłkę każdorazowo przed zmianą warunków pracy mechanizmu, czyli nosisz - mierzysz, odkładasz na noc i przed ponownym założeniem - mierzysz. Ewentualnie, jeśli nie ściągasz zegarka na noc - ja nie potrafię spać w zegarku ;) - mierzysz przed spaniem i po :)

Oczywiscie ze tak zrobilem , codziennie to sprawdzalem inaczej bym nie napisal tego tutaj: w stanie spoczynku przyśpieszał 1 sek.; a w ciagu dnia tę sekunde gubił. I naprawdę jestem zaskoczony bo juz dawno nie trafil mi sie taki egzemplarz (poza moimi trzema szwajcarami...gdzie Tissota Le Locle nie regulowalem przez miesiac)


JTW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zwracam honor :)

 

Przy okazji może ktoś mi odpowie na pytanie. Wiem, że nowy zegarek musi się "ustabilizować", zatem nie ma co mierzyć jego dokładności po powiedzmy dwóch dniach od zakupu. Ale czy jest możliwe, aby po kilkutygodniowym / kilkumiesięcznym, odpoczynku znowu musiał się "stabilizować"? Mam zegarek, który spieszył się 3-4 sekundy podczas noszenia, a po dość długim spoczynku znowu (jak na początku) zyskiwał kilkanaście sekund na dobę. Mam jednak wrażenie, że jest znacznie lepiej po kilkudniowym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klituś bajduś ;)

Czasem się  tak pięknie ułoży. Jak teściowa  w trumnie. Kiedyś zabrałem Monstera na 4 dni na weekend ustawiając go przed wyjazdem do time.is a po powrocie było zero odchyłki. Oczywiście przypadek ale ktoś może dać się zwieść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Tomaliusz mozesz tak pisać ,ale ja za dlugo w tym "siedzę" zebym bez podstaw pisał takie rzeczy. Zegarki mechanicznie uzytkuje niekiedy dłużej niz wy przebywacie na tym swiecie :)

Tak jak i elektroniczne. 

 

Casiotron S-12, 1976

 

ravo0n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS

Współczuje że domek zamknęli :(

Zamknęli... zrobią porządek i otworzą :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać, jeden zamknięty, a w drugim wątku to samo od początku, najlepiej przemilczeć czasami :)

Racja jest i tak po właściwej stronie, czyli po naszej :P:D

Zgadza się! To My jesteśmy krwią i solą tego FORUM :rolleyes:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spelunkę na Pradze .  :D

Podgrzewany lepiej smakuje ;)  A dobry bigos trzeba raz po raz zamieszać. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wygląda to faktycznie jak praca Heraklesa przy stajniach Augiasza


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to przenosicie z R do S, nie ładnie :unsure:

Ok. Koniec

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.