Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Lecą z tematem. W środku 4R bo niedoczytałem? :D

8L35 taki mechanizm podają :) jak w MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

:o:o:o

 

Blue Seiko Alpinist US limited edition Hodinkee

 

]

 

 

This product is not available for international shipping. (!!! :angry::angry::angry: )

 

Właśnie przed chwilą też otrzymałem maila. Podekscytowany zajrzałem dalej... Chamstwo. Szkoda bo bym się pewnie skusił. :-(

 

Fotka też z ich strony www.57c27d368961ea36501fcc6f2d0575e8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest, najgorsze w SARBie 017 jest to połączenie tej zieleni ze złotymi indeksami - zegarek wygląda jakby właściciel pracował w Lasach Polskich, chodził 365 dni w roku w moro i jeździł zieloną Ładą Nivą :) Wystarczyło dać niebieską tarczę, srebrne indeksy i jest super. :) zupełnie inny charakter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie odwrotnie... Niebieski bezpłciowy, po prostu kolejny sejkacz blue. Alpinist jest jedyny słuszny..

Jak Monster jedynka

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten niebieski ;) , przez właśnie zielony kolor jakoś Sarb017 nigdy do mnie nie gadał. A ten niebieski jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za dużo nowych modeli pojawia się na rynku...

Dwa, trzy na rok i wystarczy..

Weż i kup to wszystko :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak dla mnie odwrotnie... Niebieski bezpłciowy, po prostu kolejny sejkacz blue. Alpinist jest jedyny słuszny..

Jak Monster jedynka

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Zgoda, Alpinist budził emocje, trudno było przejść obok niego obojętnie. Jak dla mnie, ten niebieski jest po prostu nudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o  :o  :o

 

Blue Seiko Alpinist US limited edition Hodinkee

 

This product is not available for international shipping. (!!!  :angry:  :angry:  :angry:  )

 

Dla mnie bomba! Cena nawet nie jest tragiczna, szkoda tylko, że z wysyłką jak zawsze piaskiem w oczy <_<


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest już wyprzedany :P

 

Jeżeli chodzi o Alpinista, to mam pewne doświadczenie (miałem dwa - raz na pasku, raz na fabrycznej bransolecie) i uważam, że owszem zielony jest bardziej oryginalny, ale ten niebieski to zegarek do noszenia na co dzień. Szkoda, że to tylko limitka i szkoda, że kupią go tylko wybrańcy losu, po czym jego cena mocno podskoczy na rynku wtórnym.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na pewno wyprzedany, przynajmniej taki ma status na stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o  :o  :o

 

Blue Seiko Alpinist US limited edition Hodinkee

 

Seiko11-HeroImage.jpg?ixlib=react-8.5.1&

 

 

This product is not available for international shipping. (!!!  :angry:  :angry:  :angry:  )

Nosz kurde, już miałem w koszyku i nagle sold out :( uważam że na bransolecie jubilee byłby genialny...


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanujmy siebie, bo Seiko już nas nie szanuje. Jeżeli kończą produkcję jakiegoś modelu to dla mnie koniec jest końcem. Odgrzewanie kotleta zmieniając kolor, robiąc z tego limitkę bo w piwnicy zostały jeszcze koperty jest poniżej pasa... Nie popieram ale jakoś zaniosę choinkowe wariacje ze zmianą kolorów przy zachowaniu ciągłości produkcji...
Podobnie jak horendalnie drogie reedycje zegarków sprzed 5Olat i nie to, że mnie na nie nie stać tylko jakoś nie widzę sensu ich istnienia...
Apokalipsa za 4tys$ vs żółw za 300$?
Apokalipsa kilka dekad temu też kosztowała 300$ i raczej nie miało to takiej siły nabywczej.
W 2015 MM300 jako rocznicowy hołd dostał złote wstawki pod ref sbdx012 i to było fajne...
Mechanizm 4s uśmiercili już dawno temu, ale w tym roku powstało coś podobnego pod ref. 6L.
Gdyby taką Apokalipsę odgrzali na mechanizmie 6L w cenie tysiąc dziewięćset coś tam dolarów czyli 6-8k to też była by fajna gratka kolekcjonerska...
Dla mnie idą tak po bandzie, że mam aż zgagę...

 

Gdyby tego było mało: Istnieje sobie np zielony zegarek MarineMaster MM300 i jest to model LIMITOWANY.

Zegarek występuje pod ref. na cały Świat SLA019j1 w ilości 1968szt.

i

Zegarek występuje pod ref. dla Japonii SBDX021 w ilości 1968szt.

 

łącznie mamy 3936 szt tego samego zegarka mimo, że numerowane są do 1968 czyli da się na Świecie znaleźć dwa zegarki z tym samym numerem seryjnym limitacji,

ja już robiłem rozkminkę na ten temat do 2 lat temu, ale teraz bajer jest taki, że piszą o tym na swoich blogach Japońscy sprzedawcy ...

 

Na początku wszyscy wierzyli, że 500 trafi do JP a reszta czyli 1468 do pozostałej części ludności Świata...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szanujmy siebie, bo Seiko już nas nie szanuje....

Święte słowa Burns. Nic dodać nic ująć. Zarówno w temacie szacunku, jak i polityki firmy Seiko. Zgadzam się absolutnie.

 

Niebieski Alpinist piękny - to kolejne zdanie, którego nigdy nie spodziewałbym się wypowiedzieć. Z resztą mówiłem o niebieskim alpiniście kilka ładnych miesięcy temu, że byłby to ruch w dobrym kierunku jako kontra dla zieleni i złota. Niestety jeszcze pozostaje ten nieszczęsny rozmiar


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie tego Blue Alpinist.

 

Kiedyś napisałem w tym wątku, że z Seiko spędziłem najlepsze lata mojego zegarkowego życia, ale od dłuższego czasu nie mam serca do jakichkolwiek nowości Seiko. Było to aktualne do dzisiaj, kiedy to w końcu podjarałem się jakimś nowym Seiko. Aż chce się zabrać ten zegarek w góry ;) Brak złota, niebieska, kojarząca się z niebem tarcza. Tylko czemu wszedłem na Hodinkee dopiero dzisiaj a nie wczoraj :) Na ebay w cenie od 1200 do 2500 USD jakby co  :lol:

 

PS: Zakładam, że Hodinkee miało tylko część nakładu tego zegarka. To w takim razie gdzie go kupić? :) :) :)

 

"The HODINKEE Shop is the only retailer to be offering this exciting new release other than Seiko themselves, and we don't expect our limited supply to last long."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o

 

Jak pisałem Ci wcześniej - mam 3 x Brightz oraz MM300. Możliwe, że wpadnie jeszcze Tuna. Nie planuję niczego więcej z Seiko, bo najwyraźniej Seiko za dobrze zrozumiało ten biznes i ciśnie kasę na potęgę. Oczywiście, jako m.in. finansista, świetnie to wszystko rozumiem, ale jako konsument, mówię "nie". Mam do tego prawo. Kolejny rok to GS. Pytałeś o model. Tego nie wiem, ale wybór uzależniam od pozostałych zegarków z wyższej półki, które też chciałbym kupić. W każdym razie, mam czas. Nigdzie mi się nie śpieszy.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby tego było mało: Istnieje sobie np zielony zegarek MarineMaster MM300 i jest to model LIMITOWANY.

Zegarek występuje pod ref. na cały Świat SLA019j1 w ilości 1968szt.

i

Zegarek występuje pod ref. dla Japonii SBDX021 w ilości 1968szt.

 

łącznie mamy 3936 szt tego samego zegarka mimo, że numerowane są do 1968 czyli da się na Świecie znaleźć dwa zegarki z tym samym numerem seryjnym limitacji,

ja już robiłem rozkminkę na ten temat do 2 lat temu, ale teraz bajer jest taki, że piszą o tym na swoich blogach Japońscy sprzedawcy ...

 

Na początku wszyscy wierzyli, że 500 trafi do JP a reszta czyli 1468 do pozostałej części ludności Świata...

Możesz mieć racje z tym dymaniem, Seiko milczy w tej sprawie, to są przypuszczenia w które jestem skłonny uwierzyć.

Oficjalnie nikt tego nie podał, a raczej odwrotnie, trzymają się wersji (recenzje od różnych fachowców) że niższe numery na JDM, wyższe na resztę świata. Oczywiście nikt nie chce sobie robić pod górkę (sprzedawcy, zachwalający recenzenci), bo to jest kasa i wizerunkowa strata.

He, he, pewnie tak jest, że machnęli zgodnie z prawdą 1968 SLA019 i 1968 SBDX021 i wszystko się zgadza, są limitowane do takiej ilości dla poszczególnych nr ref, a że to to samo..... :(

post-105425-0-76773300-1551275619_thumb.jpg

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E0lcYSm.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem te zdjęcia Hondikee nowego alpinista i byłem zachwycony, pojawiają się jednak real fotki i ten niebieski już tak nie krzyczy, że jest taki fajny (przynajmniej do mnie) - taki trochę sprany

 

KSReVBC.jpg

 

 

 

 

 

EDIT:

 

Aha - jakby ktoś był zainteresowany - ponoć butik seiko w Miami zbiera zapisy na tego alpinista, gadają, że w NYC pewnie też. Jeżeli to faktycznie ma być ograniczenie modelowe tylko na USA, to zainteresowany musiałby wypytać tam mailowo co i jak

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem te zdjęcia Hondikee nowego alpinista i byłem zachwycony, pojawiają się jednak real fotki i ten niebieski już tak nie krzyczy, że jest taki fajny (przynajmniej do mnie) - taki trochę sprany

 

KSReVBC.jpg

 

 

 

 

 

EDIT:

 

Aha - jakby ktoś był zainteresowany - ponoć butik seiko w Miami zbiera zapisy na tego alpinista, gadają, że w NYC pewnie też. Jeżeli to faktycznie ma być ograniczenie modelowe tylko na USA, to zainteresowany musiałby wypytać tam mailowo co i jak

 

To chyba kwestia oświetlenia, kto jak kto, ale Ty chyba wiesz najlepiej, że tarczę można zrobić na 100 różnych sposobów  w zależności od światła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kwestia oświetlenia, kto jak kto, ale Ty chyba wiesz najlepiej, że tarczę można zrobić na 100 różnych sposobów  w zależności od światła :)

 

Zgadza się, ale mam jednak nieco inne wyobrażenie - zresztą specjalnie załączyłem fotkę w sztucznym świetle ze smartfona i z lustrzanki gdzie światło jest stonowane. Oczywiście nie zastąpi to widoku na żywo, ale u mnie emocje opadły (na szczęscie :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.