Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Taki skubaniec w końcu do mnie dotarł. Zdjęcie na razie zrobione na szybko tosterem bo za gorąco na rozstawianie sprzętu ;-)

post-7565-0-12021300-1560585501_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A toster Ci się nie grzeje? ;)

Fajny KS.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to złapać, szczególnie komórką. Ale w ostrym słońcu pojawia się kolor ciemnoczekoladowy na tarczy. No i szlif słoneczny. Love :)

post-64675-0-97222000-1560597908_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka z dziś, wrażenia bardzo pozytywne, szczególnie jeśli chodzi o rozmiar :)7dcc48aae1347173ac68e0c414ffed07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

BiedaMAS o zachodzie (KLIK)

post-105307-0-84698000-1560627543_thumb.jpg

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykończą człowieka, trzeba będzie się wyprzedawać bo sypią nowościami jak z rękawa.

 

 

Dalej (za WUS) 

 

post-105211-0-44598900-1560688002_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już polerował albo zdzierał diashield z zegarka albo jakiejś powierzchni czy części? Albo widzieliście, że ktoś ma takie doświadczenia na innych forach?

Kupiłem coś co jak się okazało ma w jednym miejscu spolerowanie na lunecie do stali, przez co widać przebarwienia koloru, kąty nie licują (skopane refleksy światła). Myślałem o wyrównaniu i spolerowaniu całej powłoki na lunecie (ewentualnie jednej polerowanej powierzchnii). Różnica odcienia na kopercie i lunecie wg mnie nie powinna zwracać uwagi bo sama luneta jest "odcięta" od koperty.

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na WUS


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badalem temat, nikomu nic ciekawego nie wyszło, niestety.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poprawiony cytat na temat diashield - DLC:

 

"Polerowanie powierzchni DLC może usunąć powłokę. Chociaż platerowane powierzchnie zegarków mogą być łatwo odtworzone przez zegarmistrzów (lub wysłane do powtórzenia), ponowne pokrywanie powierzchni DLC / PVD jest nieopłacalne. Na przykład jednym z problemów przyczyniających się do wyższych kosztów jest to, że DLC / PVD najlepiej przylegają do drobnych, szlifowanych powierzchni (tj. Nowego zegarka). Wszelkie przypadki dopasowania lub zarysowania używanego zegarka wymagają dodatkowej obróbki, aby wygładzić wszystko do nowego stanu.

Krótko mówiąc, czy można odzyskać DLC / PVD? Tak. Czy jest to powszechne w zegarmistrzostwie?

Nie, wcale nie.

Większość firm zegarmistrzowskich informuje klientów, że „nie jest możliwe” (co oznacza, że ​​tego nie zrobią)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na WUSie łącznie chyba kilkadziesiąt tematów w których wystąpiło słowo "diashield" i nie znalazłem żadnego info o tym żeby ktoś ściągnął powłokę. Same rozważania teoretyczne, ewentualnie zapytania a możliwość delikatnego przepolerowania czy odnowienia powłoki w JP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co pokazywać, tzn. na smartfonowych fotkach jest to praktycznie nie do uchwycenia, a niestety nie mam sprzętu żeby zrobić zdjęcie makro. Na żywo widać na pierwszy rzut oka, że coś jest nie tak z refleksami. Początkowo myślałem, że to wgniecenie od uderzenia, ale po bliższym przyjrzeniu widać przepolerowanie i wręcz zadzierającą się krawędź powłoki.

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na WUSie łącznie chyba kilkadziesiąt tematów w których wystąpiło słowo "diashield" i nie znalazłem żadnego info o tym żeby ktoś ściągnął powłokę. Same rozważania teoretyczne, ewentualnie zapytania a możliwość delikatnego przepolerowania czy odnowienia powłoki w JP.

Tak jak napisałem w poprzednim poście, można to zrobić, ale trzeba usunąć całą powłokę i położyć nową, a to zrobią tylko w JP.

Jest jeszcze taka opcja, aby samem ściągnąć całą powłokę, jeden to opisywał, ale nie opisał efektu, urwał się wątek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w poprzednim poście, można to zrobić, ale trzeba usunąć całą powłokę i położyć nową, a to zrobią tylko w JP.

Jest jeszcze taka opcja, aby samem ściągnąć całą powłokę, jeden to opisywał, ale nie opisał efektu, urwał się wątek :(

Widziałem. Wg mnie nakładanie nowej powłoki odpada ze względu na to, że ktoś równał poziomy po jakimś uszkodzeniu, przez co zebrał też trochę stali. Nie wiem czy po ściągnięciu powłoki i położeniu nowej trzymałby wymiary w miejscach gdzie ktoś zebrał stal, być może w grę wchodziłoby napawanie.

A o samodzielnym zdjęciu powłoki (tzn przez speca od kopert) myślę od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem tak powłoka nakładana jest w  środowisku wysokich ciśnień i temperatury, więc poza laboratorium raczej nie do odtworzenia.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.