Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak zapytam milosnikow marki Seiko, bo na pewno macie duzo wieksze pojecie odemnie - co uzasadnia tak wysoka cene Marinemastera w stosunku do np samuraja?

 

Werk przede wszystkim. Stosowany w Marinemasterze 8L35 to werk z wyższej półki - uproszczona wersja mechanizmu 9S55 używanego w Grand Seiko.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tak zapytam milosnikow marki Seiko, bo na pewno macie duzo wieksze pojecie odemnie - co uzasadnia tak wysoka cene Marinemastera w stosunku do np samuraja? Toz 1500$ to okolo 8 stalowych samurajow albo ze 4 tytanowe :shock:

 

marinemaster to przeznaczony na lokalny japoski rynek konkurent omegi smp. gdyby byl tanszy, to nikt by go w ten sposob nie traktowal... ;) a czy cena jest uzasadniona? to kwestia bardzo wzgledna. w kazdym razie jakosc wykonania i wykonczenia na pewno nie jest gorsza niz w przypadku smp, po, czy submarinera. mechanizm - to pozbawiony zdobien mechanizm z automatycznych grand seiko, wiec najlepsze, co japonczycy sa w tej kwesti w stanie zaoferowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy cena jest uzasadniona? to kwestia bardzo wzgledna

 

Jak zwykle w tej branży ;)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z werku zdawalem sobie sprawe, jednak szkielko mineralne i dosyc marna w porownaniu do konkurencji w tym przedziale cenowym wodoszczelnosc i brak extrasow powoduje, ze zamiast "Werk przedewszystkim" nalezy chyba napisac "tylko werk", bo zadnej innej przewagi nad samurajami czy monsterami ten zegarek nie ma... Dlatego pytalem. I chyba jestem zwichniety, ale przez to wlasnie go pragne ;) Jest w tym jakis magnes, taki "zwyklak" za taka cene, kaze sie czlowiekowi zastanawiac i kombinowac, co tez takiego kryje sie tym zegarku :roll:

 

A Neuro dobrze prawi :)


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myslicie o tym seiko? Własnie do mnie idzie.

Jak się sprawują te zegareczki?

 

80f21zt4.th.jpg

 

Pozdrawiam

Ehhh... szczęściarzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak szkielko mineralne

 

do tego szkielka seiko dorabia jakas podejrzanie dziwna filozofie. nie wiem o co chodzi i raczej nie chodzi o pieniadze. z jednej strony, szafir jest w 3x tanszych zegarkach seiko, zarowno jdm, jak i przeznaczonych na rynek miedzynarodowy. przy okazji seiko twiedzi, ze szafir jest zbyt kruchy, by instalowac go w zegarku reklamowanym jako "profesjonalny" dla nurkow (co jest raczej niezgodne z rzeczywistoscia). z drugiej, rownie "profesjonalny" marinemaster 600m ze spring drivem oraz czarny tuna can maja szafir... ;)

 

anyway - brak szafiru niczego nie zmienia w przypadku tego zegarka. to trzeba zobaczyc i sie przekonac organoleptycznie. jak kiedys przypadkiem trafie na jakies spotkanie klubowe moge dac pomacac (zegarek :P ) i porownac z smp gmt i samurajami (ss i ti).

 

i dosyc marna w porownaniu do konkurencji w tym przedziale cenowym wodoszczelnosc

 

ale wodoszczelnosc obecnie naprawde o niczym nie swiadczy. sa znacznie tansze zegarki z klasa wodoszczelnosci 3000m i wiecej. jest pelno tanich "tysiecznikow". i sa bardzo drogie z mniejsza wodoszczelnoscia. smp i submariner tez maja tylko po 300m.

 

i brak extrasow powoduje, ze zamiast "Werk przedewszystkim" nalezy chyba napisac "tylko werk", bo zadnej innej przewagi nad samurajami czy monsterami ten zegarek nie ma...

 

rownie dobrze mozna napisac, ze jedyna przewaga po nad samurajem czy monsterem jest szafir. a mechanizm to w ogole jest gorszy, bo seiko maja inhałsa, a omega tylko podlubana ete... sensu w takim stwierdzeniu bedzie rownie duzo, co w twoim... :)

 

to jest w ogole kompletnie inna bajka, inna klasa wykonania i wykonczenia niz samuraj. rozumiem, ze mm moze sie nie podobac (tez kiedys nie robil na mnie wielkiego wrazenia). rozumiem, ze komus moze sie nie podobac wizja placenia ponad 5 tys zl za seiko z mineralnym szkielkiem. ale porownywanie go z monsterem, gdy sie go nigdy nie widzalo, jest troche bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krvavy

Dzisiaj odebrałem z poczty. Szedł z Singapuru krócej niż kartka świąteczna z Łodzi do Gdyni ;-)

 

post-0-0-95347000-1330789828.jpg

 

Jak Wam się podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Gdyni? Jeśli tak, to ja sie bardzo pisze na przymiarkę;) Możemy sie jakoś kiedyś ustawić. Nie ma pośpiechu, bo planuje zakup za czas jakiś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, ze mm moze sie nie podobac (tez kiedys nie robil na mnie wielkiego wrazenia). rozumiem, ze komus moze sie nie podobac wizja placenia ponad 5 tys zl za seiko z mineralnym szkielkiem. ale porownywanie go z monsterem, gdy sie go nigdy nie widzalo, jest troche bez sensu...

 

No mnie sie wlasnie bardzo podoba, jak napisalem powyzej, jest w nim cos magnetycznego ;) Moze podoba mi sie w nim to, ze w przeciwienstwie do monsterow, samurajow itd. jest dla mnie chwilowo nieosiagalny? :)


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj odebrałem z poczty. Szedł z Singapuru krócej niż kartka świąteczna z Łodzi do Gdyni ;-)

 

post-3416-0-34172800-1330789937.jpg

 

Jak Wam się podoba?

 

CZy można wiedzieć jeśłi to nie tajemnica handlowa jaki koszt całkowity z przesyłką z Singnapuru i wszystkimi opłatami. Pozdrawiam


Złodziejem jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można ale takie pytania wysylaj na pm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mozna tutaj ;) odpowiedz poprosze na pm :)


Złodziejem jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marbyt,

 

ten zegarek możesz kupić na e...u za 118$ + koszt przesyłki 28$ od pokemonyu lub premierworld

 

chyba, że bedziesz licytował, to mozesz trafic z 10$ niżej

 

 

jezeli na przesyłce oznaczy Chińczyk wartość zegarka w granicach 60 $ (co zazwyczaj robią), to cła nie powinno być (ale to prawda mówiąc róznie bywa)

 

jeżeli cło będzie, to liczone od 60$ wyniesie Cię 36 PLN (oststnio płaciłem>>>)

 

pozdrawiam


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedz, podoba mi się ten Twój zegarek ;)


Złodziejem jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-357-0-91890600-1330790027.jpg

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11

Wiem, choć nie wiem czy jestem tego do końca świadomy.

Jak będzie za duży to kupię SKZ231.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który byście zatem wybrali?

 

Wszystkie fajne, cały czarny może być najbardziej praktyczny, bo czerń optycznie pomniejszy tego giganta. Z drugiej strony zółty najbardziej fikuśny, jak chcesz by zegarek przyciągał uwagę tłumów to bierz zółtego... ;)


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zegarki z linii Sportura (jako flagowa linia marki Seiko) są wykonywane w Japonii, czy też może w jakiejś Tajlandi itp.? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bym dyskutował czy Sportura to flagowa linia Seiko ;)

 

edit: gdzie produkowane są to nie wiem, ale w przypadku Seiko nikt nigdy nie narzekał na jakość zegarków produkowanych poza Japonią


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzmy że "wyższa" linia... ;)

Czytałem gdzieś na forum że jeśli na brzegu tarczy zegarka widnieje napis "japan" to jest on właśnie wyprodukowany w Japonii... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKZ253

żółty fajny ale wydaje mi się, że nie zawsze będziesz mieć ochotę na noszenie czegoś tak krzykliwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.