Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

:)

post-74783-0-05244900-1564937346_thumb.jpeg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał jest natomiast wprasowany i bezel razem z insertem sprzedawany jest jako jedna część serwisowa...

 

Może i jest tak sprzedawany, ale sam insert faktycznie trzyma się na lepa :D (3:40)

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem do tej pory kilka sumo i technika montażu zawsze była na lepa :) a tak właściwie na taśmę dwustronnie lepką, prawdopodobnie silikonową. Bez problemu zmywa się ją benzyną. Oryginalny Insert nie jest tam wprasowany, wystarczy go delikatnie podważyć nożykiem i odkleić, a po oczyszczeniu go z kleju bez problemu można go swobodnie włożyc i obracać w bezelu. Wprasowany jest natomiast sam bezel do koperty, nie da się go wcisnąć palcami, nigdy tez nie udało mi się go wcisnąć prasą do wciskania szkiełek, trzeba do tego zastosować dużo większej siły.

Wymiana inserta tez jest dużo prostsza niz sposób pokazany na filmie. Bezel ma od spodu dwa przeciwlegle wgłębienia, wystarczy włożyć tam nożyk do otwierania kopert i podważyć, bez rozbierania całego zegarka. Tytul filmu powinien brzmiec raczej „jak rozlozyc sumo w drobny mak”, a nie jak wyjac insert :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprasowany jest natomiast sam bezel do koperty, nie da się go wcisnąć palcami, nigdy tez nie udało mi się go wcisnąć prasą do wciskania szkiełek, trzeba do tego zastosować dużo większej siły.

 

 

Bezel ma od spodu dwa przeciwlegle wgłębienia, wystarczy włożyć tam nożyk do otwierania kopert i podważyć, bez rozbierania całego zegarka.

Jak ma się w takim razie użycie jednej siły do drugiej ? Bo nacięcia są po przekręceniu o 15s, szczególnie jeśli chodzi o wyszczerbienie koperty lub bezela.

 

A tymczasem 62BiedaMas z użyciem krzepy:

50c911dd2fca5d0af96dfb4077873545.jpgc24aee741570d0b196909d74ffa97ee0.jpgadb7c7a8728b10e3a42db7827abccc57.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi zestaw wymiata :) co to za nato?

Edytowane przez 7ara7ony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, ale 10 barów to pewnie nie zakręcane, tym bardziej że tył przeszklony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze, bo do deskdivingu wystarczy, a w SKX często był problem z zakręcaniem koronki :rolleyes:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy tulejka koronki w sumo jest wklejana, lutowana, wkręcana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie są nowe piątki/eski: 

https://www.seikowatches.com/global-en/products/5sports/lineup

Nic nie wspominają o koronkach, ale w specyfikacji np. niektórych żółwi też tego nie ma.

 

Jak dla mnie skx może piątką był, ale trochę taką przyczajoną, a teraz z nowym logo to już ukryć się tego nie da ;). Ja mam mieszane uczucia. Może na żywo bardziej się przekonam, bo na dzień dzisiejszy wolę starszą wersję. A tak przy okazji dzisiaj taka lekka przymiarka do skóry. Wiem, że nurek i skóra lekko się gryzą, ale ta wersja ma taki trochę vintydżowy sznyt, to przymierzyłem :)09970979b1b2a781.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie gryzie. To takie forumowe pier.doły.

Pierwszy nurek był na skórze i basta!


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nadszedł koniec ery SKX. Na plus nowej edycji to 4R36 i urozmaicone kolory tarcz, wcześniej było jakoś smutno. Teraz to już będzie inna klasa zegarków po wykastrowaniu wodoszczelności do 10 barów, choć czy to wielka wada... Myślę że wystarczy do codziennego użytkowania w różnych okolicznościach, a jak ktoś potrzebuję 20 bar to jest np. żółw. Jakby co, zawsze można go zmodować i to jest fajne :-)

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie gryzie. To takie forumowe pier.doły.

Pierwszy nurek był na skórze i basta!

Gryzie się, i nie pierdoły tylko zdrowy rozsądek, skórzane paski Panerai dla nurków podczas II wojny były impregnowane tłuszczem z foki, (inne np Omegi były nietrwałe właśnie z powodu że były że skóry, Omega Marine z 1932 roku)

Proponuję zrobić dziś to samo i paradować wśród ludzi.

Nie trzeba będzie pokazywać nurka, będzie go czuć...

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gryzie się, i nie pierdoły tylko zdrowy rozsądek, nie pierwszy nurek tylko skórzane paski Panerai dla nurków podczas II wojny były impregnowane tłuszczem z foki.

Proponuję zrobić dziś to samo i paradować wśród ludzi.

Nie trzeba będzie pokazywać nurka, będzie go czuć...

 

A ja proponuję zadenuncjować takiego osobnika, odebrać mu zegarek dla dobra wspólnego (niech nie gorszy właścicieli prawdziwych diverów) i za karę niech nosi przez rok Michaela Korsa, ot co ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zadenuncjować takiego osobnika, odebrać mu zegarek dla dobra wspólnego (niech nie gorszy właścicieli prawdziwych diverów) i za karę niech nosi przez rok Michaela Korsa, ot co ;-)

 

Tego z foką czy mnie ;) ? Sam sobie MK noś, u mnie w domu nawet żona by tego nie założyła :)

Tak na serio, to na takiej surowej skórze fajnie pasuje do koszuli, dżinów i sztybletów. Zegarki to nie tylko mechanizm, szkło itd, to również taka męska biżuteria i ja tak też do tego podchodzę. 

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zamiaru go "moczyć" to z takim paskiem będzie ok, bo wygląda ciekawie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Teraz tylko nowe wersje, limitki i specjal edyszyny :D :D :D A tak na poważnie nie jest źle z tym burgundem i złotymi akcentami. Jak dla mnie najciekawsze zestawienie. Trzeba będzie zobaczyć na żywo. Jadeitowy też zapowiada się ciekawie. Poza tym nie obraził bym się gdyby zrobili wersję 38 mm

 

post-56849-0-84647100-1565204770_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie są nowe piątki/eski: 

https://www.seikowatches.com/global-en/products/5sports/lineup

Nic nie wspominają o koronkach, ale w specyfikacji np. niektórych żółwi też tego nie ma.

https://www.ablogtowatch.com/seiko-5-sports-watch-collection-completely-revised-2019/

Prawdziwa mnogość wersji.

Od razu dla każdego coś dobrego .

Nie będzie potrzeby co roku wypuszczać kolejnych wersji :)

 

Srpd73k1 nie wyglada źle.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.