Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.ablogtowatch.com/seiko-5-sports-watch-collection-completely-revised-2019/

Prawdziwa mnogość wersji.

Od razu dla każdego coś dobrego .

Nie będzie potrzeby co roku wypuszczać kolejnych wersji :)

 

Srpd73k1 nie wyglada źle.

Tak sobie myślę, że chętnie bym zobaczył wersję dual time, tak robią często microbrendy dając alternatywę dla klasycznego divera.

Tego z foką czy mnie ;) ? Sam sobie MK noś, u mnie w domu nawet żona by tego nie założyła :)

Tak na serio, to na takiej surowej skórze fajnie pasuje do koszuli, dżinów i sztybletów. Zegarki to nie tylko mechanizm, szkło itd, to również taka męska biżuteria i ja tak też do tego podchodzę.

Oczywiście ironizowałem, poza tym że ta skórka wygląda fajnie, to niech każdy nosi swoje sikory jak chce, nie będziemy z tego powodu powoływać komisji sejmowej do rozstrzygnięcia sprawy. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko nowe wersje, limitki i specjal edyszyny :D :D :D A tak na poważnie nie jest źle z tym burgundem i złotymi akcentami. Jak dla mnie najciekawsze zestawienie. Trzeba będzie zobaczyć na żywo. Jadeitowy też zapowiada się ciekawie. Poza tym nie obraził bym się gdyby zrobili wersję 38 mm

 

Widzę, że prawdziwych facetów i prawdziwych Seiko już nie ma!

Komuś jeszcze staje na podobne widoki ?

67501819_1919895834780403_67307512722840

 

a tak trochę poważniej WR 100 i brak zakręcanej koronki jest karygodny = takie czasy, że zegarki raczej nurkują przy klawiaturze! Jednak Seria SKX/5 (WR200)z zakręcaną koronką to był taki odpowiednik G-Shock do tyrania w każdych warunkach. Plaża, Sauna, Basen ... raczej nic się nie stanie a jak tak to trudno. Teraz będzie, MOŻE nic się nie stanie, a jak się stanie to kupi się SZYBCIEJ następny. 

Rzeczywista szczelność WR100 to zazwyczaj 0,7ATM lub mniej. To tak idealnie, żeby po 2tyg w kurorcie z basenem zaczął parować, później korodować itd. Gwarancje przetrwa, po czym u zegarmistrza usłyszymy, ze koszt naprawy jest nieopłacalny = mechanizm to jedno (zegarmistrz ogarnie) a tarcza i uszczelki to drugie (podnoszące koszt przywrócenia do stanu).

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi siebie nowe 5 nawet podobaja. Szczególnie all Black i wersja hulkowa. Miałem skx do tyrania kupic ale poczekam chyba aż 5 wejdzie do sprzedaży. All Black lub green ciężki wybór.

 

I nie pitolcie ze wr100 wam nie wystarczy. Nie pamietam jaki wr ma moja stara 5 ale chyba 50 i jakoś do dziś nic jej nie zaszkodziło ani sauny ani plaże ani baseniki :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pitolenie, tylko zegarmistrz mógłby się wypowiedzieć ile zegarków zalanych przerobił: podobnie jak serwis rowerowy, rowerów które spadły z bagażnika rowerowego ...

Prawda jest taka, że albo ci ludzie nie siedzą na forach a nawet jak siedzą to jest im wstyd!!!

Test szczelności powinno się wykonywać co roku. Kosztuje tylko 20zł do WR100 co daje gwarancję, że zegarek przeżyje wszystkie aktywności wodne poza nurkowaniem.

Ręka do góry kto to wykonuje, a kto dozgonnie wierzy w napis na tarczy/deklu bez względu na upływające lata ?!?!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręka do góry kto to wykonuje, a kto dozgonnie wierzy w napis na tarczy/deklu bez względu na upływające lata ?!?!

Jak kupuję używkę, to zawsze robię test szczelności, jeśli zamierzam pływać w zegarku i szczerze mówiąc kilkuletnie zegarki z wr 100 często go nie przechodzą... więc niestety muszę się zgodzić Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Z WR 100 nie wchodzę do basenu ani innego bajora. Po pierwsze bo tak a po drugie nie lubie pływać w wydzielinie dziesiątek ludzi nie wiadomo co robiących w tych basenach :D  Z założenia dla mnie takie zegarki mają przetrwać deszcz, tyle w zupełności wystarczy. Szkoda, że SKX wykastrowali, mógł być naturalnym uzupełnieniem Żółwia i Sumo. Co do kolorystyki to w końcu coś się ożywiło. Takie czasy, każdy chce być fit, trendy i fasion i nie dziwi mnie, że firmy zegarkowe dostosowują swoją ofertę do tych trendów. 

 

P.S Co do dziewczyny ze zdjęcia to wygląda jak by była na coś chora. Małe piersi, wąskie biodra chude nogi. Ogólnie sylwetka 12 letniego chłopca :D a to już była by perwersja gdyby stawał mi na podobne widoki.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż @raphael1215, kup sobie w takim razie różowy. fioletowy czy tam śliwkowy zegarek

 

A Xenia Tchoumitcheva na naprawdę "małe" ? Bo jak dla mnie to już WR200 albo nawet i 300 pełną gębą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dziewczyny ze zdjęcia to wygląda jak by była na coś chora. Małe piersi, wąskie biodra chude nogi. Ogólnie sylwetka 12 letniego chłopca :D a to już była by perwersja gdyby stawał mi na podobne widoki.

Bo to jeszcze dziecko. Tylko przedwcześnie dojrzałe na hormonach i pestycydach z kurczaków i innego żarcia GMO. :o

 

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Akurat nie muszę posiłkować się rosyjskimi doopodajkami z internetu więc nie za bardzo mnie interesuje jakiego syfa od nich można złapać :D Ciekawa kolorystyka nie była zbyt mocną stroną Seiko ale po woli ulega to zmianie. Zieleń, jadeit, burgund czy all black to dobry kierunek. Zobaczymy jak to w rzeczywistości będzie wyglądać. Ostatecznie to rynek wszystko zweryfikuje  ale coś czuje, że klientów, którzy odejdą od nudnej czerni nie zabraknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniżają WR w zegarkach i jest ok, ciekawe co by było gdyby nagle Wyborowa obniżyła loty z 40% na np 20% - ciekawe czy ludzie też by powiedzieli "mi wystarczy"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mężczyźni nie znali takich kolorów jak jadeit i burgund, co najwyżej zielony i wiśniowy, a kobiety miały mieć szerokie biodra do rodzenia dzieci ;) Moda i światopoglądy mocno się zmieniły od tamtego czasu. Super, że jest duży wybór w ofercie zegarkowej producentów, ale dlaczego kastrują nowe modele. Nowy SKX przestaje być toolwatchem, zrobiło się z niego biżuteryjne akcesorium, których mamy kupić kilka, żeby nam pasowały do wszystkich kolorów ciuchów w naszej szafie. I chyba o to chodzi producentom, żeby sprzedać więcej i więcej i zaspokoić naszą konsumpcyjną próżność.

 

BTW, Pani Xenia jest już w wieku, kiedy modelki odchodzą na emeryturę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda i światopogląd ok ale tutaj chodzi o świadomość pewnej jakości i oferowanej przyzwoitości. Ludzie są nauczeni bylejakości i konsumpcjonizmu. Kiedyś SKX kupił ktoś kto miał określony cel i zwracał uwagę na parametry oferowane przez zegarek. Dzisiaj SKX będzie kupował ktoś, kto ma wybór pomiędzy Dieslem, Pumą czy innym majtkowcem. Nie żebym miał problem, że Seiko chce sprzedawać więcej - ale kosztem zwiększenia rynku idą w tani shit dla każdego  

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nowy SKX przestaje być toolwatchem, zrobiło się z niego biżuteryjne akcesorium, których mamy kupić kilka, żeby nam pasowały do wszystkich kolorów ciuchów w naszej szafie. I chyba o to chodzi producentom, żeby sprzedać więcej i więcej i zaspokoić naszą konsumpcyjną próżność.

 

BTW, Pani Xenia jest już w wieku, kiedy modelki odchodzą na emeryturę ;)

Niestety, do przeszłości należą czasy, kiedy zegarek przechodził z ojca na syna :huh:

Wszystko zaczyna być tymczasowe i jednorazowe. Byleby połechtać próżność nabywców i zaspokoić różnorodne gusta. B)

A pani Xenia może jest już w wieku emerytalnym, ale co w głowie ... zagadka. Oby nie piach :o

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co w głowie ... zagadka

mi się wydaje, że 6R15  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gryzie się, i nie pierdoły tylko zdrowy rozsądek, skórzane paski Panerai dla nurków podczas II wojny były impregnowane tłuszczem z foki, (inne np Omegi były nietrwałe właśnie z powodu że były że skóry, Omega Marine z 1932 roku)

Proponuję zrobić dziś to samo i paradować wśród ludzi.

Nie trzeba będzie pokazywać nurka, będzie go czuć...

 

 

Jak nie masz zamiaru go "moczyć" to z takim paskiem będzie ok, bo wygląda ciekawie.

 

Ponakręcał się, poleciał w kosmos... i w końcu zrozumiał.

Brawo Ty! ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - zajrzałem na japońską wersję strony, jest data (wrzesień), ceny (drogie te meshe), ale za to brak wielu modeli, może szykują specjalne JDMy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Na tym polega kapitalizm i mechanizmy rynkowe którymi kierują się firmy. Nasi dziadkowie czy rodzice pamiętają czasy kiedy nic nie było a buty czy garnitur kupowało się dożywotnio. Zabawki czy odzież młodsze rodzeństwo dostawało po starszym. Sam gdzieś na strychu mam radziecki blaszany rowerek gdzie przede mną miało go multum innych dzieci a babcia dostała go wymieniając się za inne fanty. Dla naszych dzieci telefon czy konsola która ma 3 miesiące to już staroć i przeżytek. Sami tego chcemy. A co do Seiko, tradycyjne zegarmistrzostwo musi się czymś obronić. Fajnie, że odświeżyli "5" i że jest kolorowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, do przeszłości należą czasy, kiedy zegarek przechodził z ojca na syna :huh:

A wszystkiemu winne rozmiary zegarków. Kiedyś standardem było 35mm, teraz 45mm to dla niektórych mało. Z takimi gabarytami już dużo ciężej zegarek dla potomnych przechować. Nie wyobrażam sobie takiego Marinemastera... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A pani Xenia może jest już w wieku emerytalnym, ale co w głowie ... zagadka. Oby nie piach :o

Nie znam Xeni, ale nie oceniałbym jej po samym wyglądzie ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Xeni, ale nie oceniałbym jej po samym wyglądzie ;)

https://www.xeniatchoumi.com/

 

"Armed with an economics degree and knack for entrepreneurship, the Swiss-Italian influencer with Russian origins speaks six languages (Italian, Russian, English, German, French and Spanish) "

 

i do tego to:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KzP8ebN-IOo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie szkoda tego WR200 w SKX, ale są jeszcze żółwie czy sumo. Jakiś menager wymyślił pewnie zmianę targetu dla nowych 5 na modne kolorowe zegarki dla młodzieniaszków, gdzie WR100 ma wystarczyć i tyle. A może jednak to nie koniec serii SKX w "starym wydaniu" napisali to gdzieś wyraźnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

to teraz nie bedzdie juz skx007 tylko same seiko 5?? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.