Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

;]

post-74783-0-36000000-1568970387_thumb.jpg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości tej limitki to milczą, ale można sobie obliczyć po załączonym zdjęciu :lol:

 

 

Doprawdy srogi limit się zapowiada. Ale przynajmniej nikt nie będzie mógł napisać, że tłuką je milionami. :D

 

Za to ten "superman" podoba mi się bardziej niż stara piątka na tarczy.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy srogi limit się zapowiada. Ale przynajmniej nikt nie będzie mógł napisać, że tłuką je milionami. :D

 

W tym przypadku przypadku wezmę w obronę Seiko (chodzi o cenę/jakość), jak można wyczytać: Seiko zrobiło dla japońskiego sprzedawcy "TiCTAC" z okazji 35 rocznicy na rynku dwóch zegarków JDM (nr ref. SZSB006 i SZSB007).

 

To tak jak by "Biedronka" zamówiła na swoją rocznicę zegarki i sama je dystrybuowała na polski rynek.

Dla tego mają podstawowe parametry, mechanizm, kopertę, hardlex, bransoleta, a cena pewnie ustalona przez zamawiającego, wyrwana z kapelusza  :( 

 

Pracownicy TicTac'a i tak kupią, prezes im każe i już :P

Dobrze że tylko na JDM, niech kupują w swoich "Biedronkach" i chwalą swojego prezesa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nowy kolega się wita :)

 

SPB0077J1

post-108913-0-56125800-1568976068_thumb.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witamy nowego kolegę :) . Niech się dobrze nosi :)

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie dwa nabytki z Dżaponi

post-29151-0-55820300-1568982002_thumb.jpeg

post-29151-0-30989300-1568982027_thumb.jpeg

post-29151-0-99755500-1568982072_thumb.jpeg

post-29151-0-44835300-1568982097_thumb.jpeg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie

:D

 

 

Ten zielony jak dla mnie nr 1!! Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie poprawcie mnie jeżeli się mylę: jeżeli (tak jak na zdjęciach powyżej) bezel /chapter ring są minimalnie źle wycentrowane to generalnie w zegarkach nurkowych norma? Coś jak sekundnik źle trafiający w indeksy nawet w drogich kwarcach? Że ja rozumiem od grand seiko czy marinemastera za kilkanaście tysi to można wymagać idealnego scentrowania a w zegarkach z niskiej/średniej półki cenowej to norma i nie ma co se tym głowy zawracać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niedbalstwo, nie norma.

Zdjęcia też bywa, przeklamuja

A w drogich kwarc ach wskazówki trafiają w indeksy


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No właśnie o to mi chodzi - że w tych absolutnie topowych kwarcach sekundnik trafia bezbłędnie. A w tych ze średniej/niskiej półki nie warto sobie tym zawracać głowy. Podobnie jest z perfekcyjnie wycentrowanym bezelem? Czytałem na foral rolexa i omegi, że też ludzie mają drogie zegarki z jakimiś niedoskonałościami w zcentrowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie się trafiają buble, ale nie oznacza to że należy akceptować takie wyroby.

Dotyczy to zegarków z każdej półki cenowej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

A źle scentrowany bezel naprawiają w ramach gwarancji? w moim nowym sejkaczy jest minimalnie źle scentrowany i zastanawiam się czy po prostu tego nie zaakceptować jako że nie ma zegarków idealnych :D Bo wiem, że ze źle trafiającym sekundnikiem nie warto walczyć z gwarancją bo i tak się nie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No właśnie o to mi chodzi - że w tych absolutnie topowych kwarcach sekundnik trafia bezbłędnie. A w tych ze średniej/niskiej półki nie warto sobie tym zawracać głowy. Podobnie jest z perfekcyjnie wycentrowanym bezelem? Czytałem na foral rolexa i omegi, że też ludzie mają drogie zegarki z jakimiś niedoskonałościami w zcentrowaniu

Mam Festine Annual Calendar za 500zl gdzie sekundnik trafia idealnie.

Miałem w rękach sporo GS kwarcowych za grube pieniądze i żaden nie trafiał, to samo kwarcowe Omegi. Chyba tylko Citizen z najwyższych linii to 100% gwarancja.

Co do bezela. Można naprawić. Chapter ring to zwykle niedbalstwo produkcyjne lub montażowe jak dla mnie.

Niestety od pewnego czasu norma w Seiko bo bezele to nawet Rolex potrafi spartolić

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie tego poprawić bo to niedbalstwo chińskich maszyn jest rozjazd na skli sekund a ostatnio częściej źle nabite są indeksy godzinowo. Poprawisz na 12 to ucieknie na 5 czy 7 albo innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak dla mnie zdecydowanie indeksy bo to nie możliwe żeby wszystkie godzinowe zagrywały się z chapterem a tylko na godzinie 6 i 30 minucie chaptera był rozjazd o pół grubości indeksu godzinowego. Tak czy siak wstyd i porażka i nie do pomyślenia ze firma to akceptuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie właśnie o to mi chodziło. Czyli niestety niezgrywający się chapter/bezel to coraz powszechniejsza dolegliwość nawet w luksusowych zegarkach... Bo nie chce mi się bawić w zwrot i zamawianie nowej sztuki, która pewnie też coś będzie miała nie tak. A orientujecie się jak wygąda sprawa z gwarancją? Scentrują bezel w jej ramach? Czy jest tak jak kolega wyżej pisze - bo do tego jeszcze dochodzi minimalnie nieprawidłowe. nabijanie indeksów? Zwykły zegarmistrz (ale nie bateryjkarz) by to ogarnął czy lepiej nie ryzykować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Najlepiej kupić egzemplarz bez wad :)

Zegarmistrz tego nie naprawi.

To w Seiko loteria Marek. Nawet najwyższych modelach automatycznych Tuńczyka zdarzają się historie opisane wyżej. Widziałem nawet MM takiego jak twój gdzie w jednym miejscu indeks godzinowy nie centrował z chapter ringiem. Wystarczy wejść na stronę Seiya i zobaczyć co jest napisane przy zegarkach Seiko (chociaż ostatnio on to juz prawie przy każdym zegarku pisze).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie o to mi chodziło. Czyli niestety niezgrywający się chapter/bezel to coraz powszechniejsza dolegliwość nawet w luksusowych zegarkach... Bo nie chce mi się bawić w zwrot i zamawianie nowej sztuki, która pewnie też coś będzie miała nie tak. A orientujecie się jak wygąda sprawa z gwarancją? Scentrują bezel w jej ramach? Czy jest tak jak kolega wyżej pisze - bo do tego jeszcze dochodzi minimalnie nieprawidłowe. nabijanie indeksów? Zwykły zegarmistrz (ale nie bateryjkarz) by to ogarnął czy lepiej nie ryzykować?

A co zegarmistrz ma tutaj ogarnąć? Jak widać wiele tarcz ma zintegrowany chapterring. A nawet jak nie to wszystko jest nabijane, przyklejane, prasowane maszynowo. Od spodu bywają wytłoczenia, otwory i nóżki. Owszem robi się takie rzeczy, ale w zegarkach vintage gdzie nie ma już części serwisowych. Inaczej kupuje się nowe bo koszt renowacji przekroczy koszt nowej tarczy. Zawsze jest ryzyko zarysowania tarczy i wypaćkania klejem. Jednym słowem nie kombinuj. Rób jak napisał Yoda. Gwarancja tylko jak indeks jednej godziny będzie stykal się z drugim. W innym wypadku znajdą Ci setki nigdzie niezapisanych norm ile minut czy stopni rozjazdu może być. Pedantyzm oleją i wysmieją pod nosem. Jedyne co to zwrot 14 dni jeżeli kupiony przez net... 5ad1b85c2c4c31a220b8507e5f0c015a.jpg

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku wiem, niedawno kolega pokazywał (wymienił) GS z krzywym bezelem...

 

Na szczęście mój (SLA021) jest super, a chód ma chronometru.

Wczoraj się pierwszy raz zatrzymał od nowości :)

Dobry to był zakup.

post-109557-0-88434100-1568996302_thumb.jpegpost-109557-0-26957400-1568996312_thumb.jpeg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten dolny zegarek jak wzorcowo rozjechany na 5 i 6 indeksie ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.