Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

No wadę to Ty masz...

Zobacz gdzie startuje napis 30 a gdzie się kończy. Jak mówiłem nieprecyzyjnie nabity indeks 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeks jest prosto, Ty widzisz przez szkło zegarka, obiektywu i ekranu komputera...

Każdy z tych soczewek znieksztalca


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Mareczku, cieszę się niezmiernie, że jak zwykle masz wszystko co twoje idealne. Jednocześnie prawdziwe czy nie mam w 4 literach taki rozjazd. Zarówno w twoim jak i każdym innym zegarku Seiko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No właśnie nie mam ochoty osobiście aż tak rozkminiać. Wolę zaakceptować drobne rozjechanie i cieszyć się z zegarka niż travić czas i nerwy na szukanie z lupą idealnej sztuki :) W moim nowym seiko bezel nie centruje idealnie i odpuszczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, cóż, staram się selekcjonowac zegarki, nie nabywac bo nowy wypust jest...

 

No i też z racji że wzrok coraz słabszy pozostawiam młodszym dylematy centrujace :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, cóż, staram się selekcjonowac zegarki, nie nabywac bo nowy wypust jest...

 

No i też z racji że wzrok coraz słabszy pozostawiam młodszym dylematy centrujace :)

Sla021 to wypust 2018,

idźmy dalej, twoje teorie o selekcji to nic innego jak naginanie rzeczywistości pod siebie. Mija się to jednak z prawdą bo wystarczy otworzyć tematy o SKX/Monster/Sumo, żeby pooglądać i poczytać sobie żale o krzywiźnie sprzed dekad. Jedyna różnica taka na naszą niekorzyść, że Seiko w 2015 oficjalnie na konferencji ogłosiło ekspansję na cały Świat. Wzrosła ilość klepanych masowo zegarków na czas to zapewne spadła kontrola jakości. Jakoś nigdzie nie rzucił mi się wpis o budowie kolejnej fabryki czy chociaż rozbudowie - z racji odległości do tamtej części Azji takie informacje mogą do nas nie docierać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, selekcjonuje, poniżej odpowiedź, nie kupię jak pisałem bo są, tylko te które chcę post-109557-0-04917400-1569001201_thumb.jpegpost-109557-0-36676500-1569001214_thumb.jpegpost-109557-0-98845300-1569001242_thumb.jpeg

W przedziale od 1969 do 2018.post-109557-0-09352000-1569002811_thumb.jpeg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Grand Seiko :)

I kłopot z bezelem rozwiązany  :P 

Nie przejmuj się, zaakceptuj i ciesz się nowym nabytkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada już nową piąteczkę?I czy może pokusiłby się do porównania czy ma start do skxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada już nową piąteczkę?I czy może pokusiłby się do porównania czy ma start do skxa?

Mnie by głównie ciekawiła ich wielkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według SoloJapan limitka dla TicTac jest wolumenowo "prawdziwa" - tylko po 250 szt. każdego z dwóch modeli.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w piątek nową "piątkę" :lol:

Póki co wrażenia bardzo pozytywne.

 

P.S. To nie jest następca SKXa.

post-109540-0-55558300-1569085749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wypada lepiej wg. Ciebie?

 

Nie wiem skąd się wzięła informacja o tym, że ten zegarek to następca SKXa. Najwyraźniej entuzjaści SKXów tak bardzo pragną ulepszonego następcy, że jak tylko pojawił się ten zegarek to wmówili sobie, że to jest nowy SKX.

Zakończenie produkcji dotychczasowych SKXów przez SEIKO wygląda na sztuczkę marketingową. Nowy SEIKO 5 Sport nawiązuje stylistycznie do SKXa więc żeby SKX nie odbierał klientów/zysków wycofano go ze sprzedaży. Ta seria oprócz stylizacji nie ma praktycznie nic wspólnego z SKXem. Jest rozwinięciem dotychczasowych zegarków SEIKO 5 Sport. Porównując z SKXem ma atrakcyjną tarcze, czego nie mogłem zaakceptować w SKX, którego tarcza wygląda jakby była wydrukowana na domowej drukarce. Fajną, wygodną branzoletę no i lepszy mechanizm. Jeżeli miałbym się przyczepić to brakuje mi luminescencyjnego punktu na bezelu no i cena mogłaby być niższa.

Jakby zależało mi na wodoszczelności do 200m z certyfikatem ISO i z tym związanymi funkcjami to bym celował w jakiegoś divera konkurencji np. CITIZEN Promaster albo SEIKO Prospex jeżeli miałbym większe fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym Ty do mnie piszesz. Jeden akapit, którego nie ma zaprzecza następnemu. Nie jest następcą SKXa, ale mimo to Seiko go uśmierca bo się go boi marketingowo. Jest lepszy a jednak gorszy, albo odwrotnie gorszy a jednak lepszy. Kto co woli punkt widzenia zależy od siedzenia. Zegarek nie do nurkowania to po co posiada nurkowy bezel z trójkątną pizdą go udającą.

Czemu nie możecie zrozumieć, że Seiko musi robić ilość, żeby zaspokoić cały Świat. Jednostki nurkują, połowa z tych jednostek używa takich zegarków. Kto chce może sobie kupić droższe SPB.

Jednym słowem, wyzbycie się normy nurkowej ISO, obniża im pewnie koszty produkcji o 1/3 i zwiększa moce produkcyjne dwukrotnie piXdrzwi...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się wzięła informacja o tym, że ten zegarek to następca SKXa. 

Ode mnie :P

No następca, bo jednego taniego przestali produkować, a zaczeli drugi.

Następca nie jest synonimem "taki sam".

Drugi jest gorszy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko, przynajmniej obecnie, ma świętą regułę - nie dają świecących elementów na bezelu przy WR100. Trzymają się tej zasady mocniej niż niebyłych 5 Cech  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby SKX miał przejść upgrade do lepszego, zachowując wszystkie parametry poprzednika musiałby kosztować tyle co "Monster v4" czyli ~2k i kto by go wtedy kupił? Nieliczna grupa fanów. A tak kupi go każdy komu pasuje do butów i skarpet. Księgowy Seiko policzył i wszystko się zgadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.