Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby SKX miał przejść upgrade do lepszego, zachowując wszystkie parametry poprzednika musiałby kosztować tyle co "Monster v4" czyli ~2k i kto by go wtedy kupił? Nieliczna grupa fanów. A tak kupi go każdy komu pasuje do butów i skarpet. Księgowy Seiko policzył i wszystko się zgadza...

Nie od dziś wiadomo że ludzie lubią tandetę i kupują wszystko, czy im to potrzebne, czy nie, ważne by było tanie i w różnych kolorach....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 2-3 letni staż w zegarkach, ale nawet ja widzę, że Seiko robi się po prostu,,tandetne" (zarówno pod kątem jakości, jak i nowych modeli), pomimo, że na początku byłem zauroczony tą firmą (kupiłem trzy modele SNK: 803, 807, 809 oraz Seiko Cocktail Sakura Fubuki, którymi jestem do dziś zauroczony). W zeszłym roku jednak osobiście widziałem w Galerii Łódzkiej divery Seiko takiej ,,jakości", że sam się zastanawiam jak możliwe było wypuszczenie przez kontrolę jakości tak spapranych tarcz w zegarkach... W innej japońskiej firmie, którą jest Orient nie widziałem ani razu takiej fuszerki, a jest to tym bardziej dziwne, że ponoć Orient od jakiegoś czasu należy już do Seiko. Podsumowując, na chwilę obecną szybciej kupię Orient-a niż Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. To nie jest następca SKXa.

No, ciekawa teza. Kształt koperty identyczny, wygląda bardzo podobnie przy okrojonej specyfikacji. Plus lepszy mechanizm. Ewidentnie próba zastąpienia SKX-a czymś na czym będzie można kroić więcej hajsu. Sytuacja inaczej by wyglądała jakby SKX miałby być cały czas oferowany równolegle. Liczą, że tłuszcza kierując się hypem na SKX-a i tak kupi zegarek do desk divingu bez zakręcanej koronki bo kolorki fajniejsze. I nie zdziwię się, jeżeli finansowo na tym wygrają.

 

Już jest seria limitek JDM z jakimś popularnym anime w Japan, i nie jest to na pewno ostatnie słowo Seiko, będą tłuc limitki jak szaleni, co miesiąc nowe kolorki jak w gshockach, zobaczycie ;)

 

Ostatnio chciałem kupić SKX-a, ale jak przez tą akcję z tą piątką ceny SKX nowego na grey markecie poszybowały o 100$ do góry to kupiłem Citizena Promastera. Ale większość pewnie się rzuci na te piątki jak szczerbaty na suchary bo mają logo odpowiedniej marki ;)

 

Bądźmy szczerzy SKX czy ta piątką są warte obiektywnie max 800 PLN, ale nie * 300$ xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Moj spb0077J1, kupiony i ustawiony w piątek, noszony przez te dni aż do dzisiaj ma odchyłkę -0,5 sek :o chyba trafiłem fajną sztukę

post-108913-0-53846400-1569163845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie produkcji dotychczasowych SKXów przez SEIKO wygląda na sztuczkę marketingową.

Panowie proszę pokażcie mi bo jestem bardzo ciekawy gdzie Seiko pisze że kończy produkcję skx-ów? Jakiś artykuł, filmik, cokolwiek .... Ten zegarek dostępny jest teraz wszędzie za jakieś chore pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę pokażcie mi bo jestem bardzo ciekawy gdzie Seiko pisze że kończy produkcję skx-ów? Jakiś artykuł, filmik, cokolwiek .... Ten zegarek dostępny jest teraz wszędzie za jakieś chore pieniądze.

Też się nad tym zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Immortale

Chyba nie ma oficjalnego pisma od Seiko tylko plotki i pogłoski.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

U mnie w szczecinie w timetrend'ie skx007 na gumie jest za 1300 zeta w stacjonarce :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem w ręce Seiko 5/nowe SKX, zwał jak zwał. Kiedyś toczyły się dyskusje "co lepsze, SKX czy Ray". Dzisiaj jak ktoś mi powie, że nowy SKX/5 rywalizuje z Rayem to przewrócę się ze śmiechu. Fajna bransoleta? A zwrócił ktoś uwagę na mocowanie jej na zapięciu? Tam teleskop nie jest puszczony przez ogniwo tylko przez jakąś zawiniętą blaszkę - i żeby nie było - w taki sam sposób jest rozwiązana regulacja bransy np w sumo na piankę - ale w tej "5" to tandeta jakich mało. Pominę już luzy między ogniwami. O ile oglądając starego SKX myślałem "fajny ale chyba wolę Raya" to nowy nic sobą nie reprezentuje  

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem w ręce Seiko 5/nowe SKX, zwał jak zwał. Kiedyś toczyły się dyskusje "co lepsze, SKX czy Ray". Dzisiaj jak ktoś mi powie, że nowy SKX/5 rywalizuje z Rayem to przewrócę się ze śmiechu. Fajna bransoleta? A zwrócił ktoś uwagę na mocowanie jej na zapięciu? Tam teleskop nie jest puszczony przez ogniwo tylko przez jakąś zawiniętą blaszkę - i żeby nie było - w taki sam sposób jest rozwiązana regulacja bransy np w sumo na piankę - ale w tej "5" to tandeta jakich mało. Pominę już luzy między ogniwami. O ile oglądając starego SKX myślałem "fajny ale chyba wolę Raya" to nowy nic sobą nie reprezentuje  

 

No, a tak oprócz bransolety?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, selekcjonuje, poniżej odpowiedź, nie kupię jak pisałem bo są, tylko te które chcę

 

SBGFa to bym z tego towarzystwa przytulił, fajny zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a tak oprócz bransolety?

do skarpet, do paznokci

70948709_2522647834425160_24321490380872

70503269_2522650854424858_64448205676515

70170928_2522647384425205_95436878287523

70830492_2522648054425138_45937642795423

70635255_2522651221091488_5272438570521470277516_2522651721091438_12070270759453

70299132_2522647581091852_68656775925784

 

i do butów:

 

to chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości do kogo skierowane są te zegarki u źródła ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Januszu, zobacz jakie plakaty wyprodukowali, wydrukowali i co jest ha nich napisane. ("Pokaż swój styl", jak dla mnie nic innego jak zegarki modowe)

Widzisz różnicę z poniższym, czy nadal nie ?

Fibien_Cousteauthe_new_partner_of_Seiko_

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mój modowy zegarek dla Janusza B)

Pogoda jest to można założyć białą skarpetę i śmigać po dzielni.

 

3tSL7PQ.jpg

 

oyDl3qr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do skarpet, do paznokci

 

i do butów:

 

to chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości do kogo skierowane są te zegarki u źródła ...

 

Nie widzę w tym niczego złego.

Rozumiem po prostu, że my na forum jesteśmy nieco skrzywieni w stosunku do większości użytkowników zegarków, którzy oczekują modnego, kolorowego produktu na kilka lat. A potem kupują inny zegarek.

Jak pralkę, czy smartfona.

Rolą producenta jest zaspokajać takie potrzeby i zarabiać na tym.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.