Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Też mnie to zaskoczyło, że kod zadziałał, ale z tego co słyszę, to już nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Właśnie nie działa ;) ale trzeba przyznać, że czujny jak ważka jesteś B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się kilkukrotnie przekonałem, że jak coś "klikam" to warto wpisać w wyszukiwarkę nazwę sklepu i frazę "kod rabatowy" albo "discount code". Czasem naprawdę można parę groszy zaoszczędzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal działa kod nowyzegarek który daje 7% rabatu.

Edytowane przez merrill

Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Koledzy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym cofaniem wskazówek i czemu w instrukcji obsługi 6r15 jest to zawarte? Można to cofanie bezpiecznie olać czy lepiej robić jak zalecają? :)

post-108913-0-96852200-1573749098_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Zawsze do przodu, jak narzadziej (a najlepiej wcale) do tyłu.

Dla zdrowia mechanizmu.

To tak jakbyś włączył w samochodzie pierwszy bieg i próbował przepchnąć go do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No też tak myślałem. Czyli co pomylili się w instrukcji? Zdjęcie pochodzi z papierowej wersji do mojego sejkacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual angielski mówi trochę inaczej, żeby cofnąć wskazówkę, a potem przesunąć ją w przód. Ale to chyba chodzi o sytuację, kiedy chcesz cofnąć zegarek o parę minut: cofasz bardziej i przesuwasz do przodu, aby usunąć luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual angielski mówi zupełnie na odwrót:

 

„The mechanism of mechanical watches is different from that of quartzwatches.When setting the time, be sure to turn back the minute hand a little behind the desired time and then advance it to the exact time.”

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszą, zawsze tak robię dla precyzji wskazań  :)  Przekładnia wskazówek ma luz względem koronki i napędu. te cofniecie kasuje luz i mechanizm wskazówek jest napędzany od razu, w przeciwnym przypadku bez cofnięcia będzie opóźnienie. Cofnąć należy z wyczuciem o ten luz właśnie. Nic się nie stanie z mechanizmem, o ile nie będziemy tego robić punkt 24-ta  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Czyli jednak cofać? Tzn jak ustawiam zegarek tto wskazówka minutowa wędruje minimalnie poza poządaną godzinę i potem ją cofam żeby zniwelować wspomniany orzez Ciebie luz?

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„The mechanism of mechanical watches is different from that of quartzwatches. When setting the time, be sure to turn back the minute hand a little behind the desired time and then advance it to the exact time.”

 

Tak jak pisze kiemlo powyżej. Sytuacja raczej przy delikatnej korekcie czasu wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Po prostu tłumacz inaczej zinterpretował 'behind', później do tego kontekstu niezbyt pasowało mu 'advance', więc je zignorował a instrukcje zakończył logicznym "przesuń do tyłu". Zapewne jest też wziętym tłumaczem tytułów filmowych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No z tłumaczenia z angielskiego wychodzi, że o żadnym cofaniu nie ma mowy tylko żeby ustawiając czas ustawić wskazówkę minutową nieco przed pożądanym czasem a potem delikatnie przesunąć ją do przodu

do odpowiedniej pozycji... Więc chyba faktycznie mamy doczynienia z #januszamitłumaczenia

 

Tak się kończy oszczędzanie na translacji. Grażynka z kadr przetłumaczyła za darmoszkę i teraz wszyscy polacy co kupili od zibiego i przeczytali instrukcję cofają wskazówki podczas ustawiania zegarka

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wszystkie 6R15 z polskiej oficjalnej dystrybucji mają wieczystą gwarancję ;)

 

Kolego clusca dobrą robotę robisz w tematach związanych z okazjami cenowymi - jak widać nie tylko w dziale g-shock.   Ci co skorzystali, a myslę, ze paru juz sie uzbierało, powinni byc Ci wdzięczni, albo zrzucic sie dla Ciebie na jakiegoś symbolicznego "G"   :) .

Dzięki za miłe słowo. Po prostu jak się natknę na jakąś okazję, to staram się podzielić informacją :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kod -15% o którym pisałeś widziałem przedwczoraj na pepperze (to Ty?) chyba jakieś 1,5 h po wrzuceniu i już nie działało... :( Czujne bestie. Zadowoliłem się 7% od kolegi merrill- dzięki ;) Może się okazać dla mnie nieco za duży, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Wciągnołeś tego z niebieską tarczą i bezelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny zegar,  w tej kasie nie ma co mu zarzucić a gdyby był droższy to oczekiwałbym wkładki bezela z ceramiki.

Natomiast brak bransy mi doskwierał a ori czy zamiennik z strapcode cenowo zabija.

Krygo, to nie jest duży zegarek ale patrząc na Twoje zegarki to będzie na pewno dominujący rozmiar ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem się opanować, ale nie wyszło ;) Mam fajnego mesha, oby pasował. Te fabryczne paski są fatalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krygo, dostałeś jakieś potwierdzenie zamówienia, info o realizacji, bo mi nic nie przysłali, więc nie wiem, czy czegoś z tym kodem nie kombinują ;)

Tak, ten pepper to ja :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem się opanować, ale nie wyszło ;) Mam fajnego mesha, oby pasował. Te fabryczne paski są fatalne...

Ja nosiłem na Borealisie i to imo najlepsza opcja dla divera jak nie bransa ;)

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie gumę niebieską jakąś też mam. 20 mm w przewierconych uszach to się można bawić. Potwierdzenie dostałem, nawet przed chwilą nadali paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, czyli jednak może być cos na rzeczy z tym kodem, który pewnie nie miał działać na ten zegarek. Dzwoniłem do nich przed chwilą i dostałem info, że czekają na dostawę od dystrybutora i w poniedziałek wysyłają. Chyba, że napiszą że modelu brak na stanie u dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ale Krygo to go kupił z tym rabatem 7% a nie 15% jak Ty.

Chyba...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Dostałem przed chwilą potwierdzenie zamówienia na maila, które niby wcześniej wysłali, ale nic nie dostałem do dziś. Zobaczymy jak się sprawa rozwinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.