Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się podoba.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru koperty - taka chciał i taką ma. Ale też w filmie zwrócił uwagę na chepter ring, na forum już nie jedna dyskusja o tym była. Na filmie dobrze widać, że ring lata jak żyd po pustym sklepie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Szczególnie higiena pracy

 

Higienę pracy kolo ma zarąbistą. Pro. Sam mod... no ja nie wiem żeby w diverze nie było lumy na indeksach :P

:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tarcza nawiązuje chyba do najdroższego w historii GS. Idąc tym tropem (oczywiście nie wiem jakby wyszło) szukałbym inspiracji w SARG009 lub innym presage lub brightz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pierwowzór. Jak napisałem wyżej z wymienionych tarczę wstrzeliłbym przymiarkowo na pierwszy ogień w sarg015 lub sarx031

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimno się zrobiło, więc kupiłem do Sumo pasek Seiko DE39 AZ (wafel od MM300, stara wersja z gumową szlufką).

 

Wszystko spoko, tylko irytuje mnie piaskowana klamra... Po jaką cholerę ją piaskowali, skoro MM 300 ma szczotkowaną/polerowaną kopertę?

 

Ta piaskowana stal ma inny kolor, wygląda jak matowy tytan i w mojej ocenie średnio pasuje do zegarka.

 

Robili wersję z polerowaną klamrą, czy trzeba rzeźbić własnoręcznie?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zwracasz na to uwagę? OK.

Była wersja przejściowa od sbdx017, ale klamrw raczej ta sama matowa co w sbdx001, tylko szlufka z metalu.

Chcesz się zbliżyć musisz zmienić zapięcie od paska sbdx053. Lub droższego czyli obecnych sla19/21/23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pszczoły się zlecą... Lepiej dmuchać na zimne i nie kupować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik koktajli w każdej postaci :) stwierdzam że ta wersja jakoś mnie nie przekonuje.

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie jak łatwo obracają się bezele w waszych seiko? W moim baby tuna bezel chodzi z odpowiednim oporem. Zale za to w spb077j1 (MM200) obraca się troszkę łatwiej. Podszedłem do timetrendu pomacać inne MM200 i w nich bezele też chodziły z większym oporem. To normalne?

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie eksperci mam pytanko czy normalnym w Samuraiu jest by bezel latał na boki jak żyd po pustym sklepie? Wydaje mi się, że luz jest bardzo ale to bardzo duży. W porównaniu do mojego Mako XL który ma ten luz minimalny tutaj praktycznie jakby cofał się o jeden klik do tyłu.

 

 

Druga sprawa - przy ustawianiu godziny i przy próbie dociśnięcia koronki celem jej zakręcenia jakby ruszały się wskazówki (godzinowa/minutowa), po zakręceniu wracały na swoją ustawioną pozycje. Nie dzieje się to za każdym razem - na filmie akurat nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak łatwo obracają się bezele w waszych seiko? W moim baby tuna bezel chodzi z odpowiednim oporem. Zale za to w spb077j1 (MM200) obraca się zdecydowanie łatwiej. Podszedłem do timetrendu pomacać inne MM200 i w nich bezele też chodziły z większym oporem. To normalne?

Nie normalne, powinien chodzić z lekkim oporem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

To co na gwarancję oddać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co na gwarancję oddać? 

A przeszkadza Ci w nurkowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Przy biurku w ogóle :D :D chodzi z lekkim oporem, chociaż wolałbym z większym. Domyślam się, że to tak jak z centrowaniem bezela - zależy jaka sztuka się trafi :D

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jedno Seiko SPB083J1, centrowało idealnie a bezel chodził z odpowiednim oporem ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy biurku w ogóle :D :D chodzi z lekkim oporem, chociaż wolałbym z większym. Domyślam się, że to tak jak z centrowaniem bezela - zależy jaka sztuka się trafi :D

Nie kombinuj, przecież znajomi nie sprawdzają jak chodzi Twój bezel, przyjmij że tak ma być i OK :P

 

Jak pójdziesz na spotkanie klubowe i każdy po pięć razy przejedzie bezelem do okola to dojdziesz do wniosku że to już nie ten zegarek, hi, hi :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No troche mi sie nie chce sr** z serwisem, liczyc z tym ze mi koperte porysuja itp. Dzieki za sprowadzenie do pionu Piotrek :)

 

 

PS "Bezel" to swietnie imie dla psa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa PiotrX :-D

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS "Bezel" to swietnie imie dla psa :D

Kurcze, adoptowałem ostatnio "bezimiennego" psa i tak właśnie kombinowałem Rolex, albo Bezel, ale mnie rodzina przegłosowała i został Reksiem ;)

 

Odnośnie kultury pracy bezela, to Bruce Williams na swoim kanale w jednym z filmów mówił właśnie, że na kilka żółwi, które miał w swoim posiadaniu, praca bezela potrafiła być diametralnie różna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Kurcze, adoptowałem ostatnio "bezimiennego" psa i tak właśnie kombinowałem Rolex, albo Bezel, ale mnie rodzina przegłosowała i został Reksiem ;)

 

Odnośnie kultury pracy bezela, to Bruce Williams na swoim kanale w jednym z filmów mówił właśnie, że na kilka żółwi, które miał w swoim posiadaniu, praca bezela potrafiła być diametralnie różna.

Heh Reksio tez spoko :) a Bruce'a bardzo lubie, stonowany czlowiek i swoje w zegarkach perzerobil :) kojarzysz moze ktory to film? Chetnie bym posluchal co mowi :) na angielskich forach czytalem podobne wypowiedzi, ze nawet w ramach 1 modelu praca bezela moze sie bardzp roznic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.