Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

W sumie tu sobie dyskutujemy to tutaj wrzucę:

 

https://www.wykop.pl/link/5253751/nawet-polowa-mlodych-ludzi-w-uk-nie-wie-jak-odczytac-zegarek-ze-wskazowkami/

 

Był już podobny temat ale tam bany leciały więc nie zakłada. Smutne to. Myślę, że wiele młodszych osób też nie wie jaką frajdę dają zegarki. Sam późno to odkryłem, będąc po 30stce. 

 

 

 

 

Temat ciągle jest i ma się dobrze. Wystarczy czytać:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/178587-nie-do-wiary/?hl=%2Bnie+%2Bwiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh pomarańczowy samuraj. Ogólnie jak patrzę na foty - "łał, chcę". Macałem kilka - no niby fajnie ale nie byłaby to długa przygoda. Może taki jego urok ale koperta czy koronka - nie moje klimaty. Wypuścili reedycję orange samuraja - dlaczego nie ma pomarańczowego sumo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Idą żółwie z ceramicznymi insertami, szafirem i nowymi tarczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I alpinisty i żółwie tragiczne

 

Zwłaszcza z tą lupką

Edytowane przez MieszkoMieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nie są takie złe te nowe modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy Seiko do wykonania tych tarcz wykorzystuje jakąś legendarną metodę ukazującą ich kunszt czy tak jak AP klepią tarcze na jakiejś starej maszynce gdzieś w stodole  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=K0uW37FnCLM

 

ogólnie tarcza spoko, mi się podoba. Ale nie w kopercie żółwia  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Idą żółwie z ceramicznymi insertami, szafirem i nowymi tarczami.

Już wcześniej był dostępny żółw z szafirowym szkłem.

 

SBDY045 STO II Gen 4 Monster to chyba będzie kolejny zakup.

post-65162-0-63303000-1576431985_thumb.jpeg

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem to samo napisać, po co ta lupka, wygląda to jak z bazaru  :(  w dodatku te tarcze nie pasują do divera, który w założeniu jest narzędziem, taka tarcza typu AP to prędzej już do samiego by pasowała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Wygląda na to że Seiko na siłę robi różne wersje żółwi. O ile było już kilka modeli z lupką to te z tą tarczą jak w AP to delikatnie mówiąc krok w złym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak w AP ? Takie tarcze były już w Seiko jakiś czas temu, np w Samuraju 1 gen.  Jedni wolą z lupką inni bez, kwestia gustu. Ja wolę zegarki bez daty, bo to tylko kłopot, a praktycznie wszystkie mam z datą :) Jak dla mnie nie jest zły nowy żółwik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Dlaczego jak w AP ? Takie tarcze były już w Seiko jakiś czas temu, np w Samuraju 1 gen. Jedni wolą z lupką inni bez, kwestia gustu. Ja wolę zegarki bez daty, bo to tylko kłopot, a praktycznie wszystkie mam z datą :) Jak dla mnie nie jest zły nowy żółwik.

Dlatego że widząc taką tarczę, pierwsze skojarzenie to AP. Zamiast kombinować z kolorami powinni wypuścić np żółwia bez daty. Lupka to nie problem bo szkło wymienisz ale daty nie usuniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, pozdrawiam wszystkim użytkowników:)


jestem dopiero zarejestrowanym użytkownikiem Forum. Nazywam się Piotr Markowski, pochodzę z Przeworska a mieszkam obecnie w Urszulinie w woj.lubelskim. Jestem posiadaczem 2 zegarków automatycznych. Oba to SEIKO. Jeden z 2013 SEIKO SSA003K1 oraz z 2016 SEIKO SRP 637K1. Przy okazji zakupu "BAbyTuny" byłem namawiany, żeby dołączyć do Forumowiczów.  Zajęło mi to trochę, ale w końcu jestem:)


 


Nie wiem, czy to jest dobre miejsce, aby podzielić się pewnymi wątpliwościami odnośnie zegarków. Pierwszą sprawą, którą chciałem poruszyć to serwisowanie. Mam niestety bardzo przykre doświadczenia. SSA wysłałem 2 lata temu do serwisu w Warszawie - zegarek wrócił zapylony, z luźnymi wskazówkami i odciskiem palucha na rotorze.... Od tamtej pory strach wysyłać gdziekolwiek. Na pewno drugi raz w to samo miejsce nie pójdzie. Dlatego chciałbym zapytać, czy znają Państwo solidny i rzetelny serwis, gdzie moje SEIKO mogą bezpiecznie przejść przegląd. 


 


Drugą rzeczą, o której chcę napisać ( proszę nie uznać mnie za ignoranta) jest pomoc w doborze kolejnego zegarka. Mam swoje typy, ale moja wiedza o markach i mechanizmach jest w gruncie rzeczy szczątkowa. Tak więc skupiłem się na Japończykach. 


Wytypowałem następujące :


Orient Kamasu Green RA-AA0004E19B


SEIKO PROSPEX SRPB55J1 


SEIKO PROSPEX SRPB49J1


SEIKO PROSPEX SRPD09K1 (robi na mnie największe wrażenie)


SEIKO PROSPEX SRPB 49K1


I tutaj pojawiają się moje wątpliwości - zegarek 2 i 3 to Samuraje, ale dlaczego 4 i 5 już nie? I czy faktycznie jest różnica między SEIKO z maleńkim napisem na tarczy 'Made in Japan' a tym samym modelem bez napisu?


Jeszcze raz przepraszam za brak wiedzy:)


Jaka jest różnica pomiędzy SEIKO PROSPEX SRPB49J1 a SEIKO PROSPEX SRPB 49K1? Wydają się takie same a różnica w cenie spora.


 


Jeśli pytanie zaburza formę tego wątku to wybaczcie:)


Edytowane przez Pio86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Siemanko, jestem Kuba :) witamy na forum, divery seiko sam osobiście mam i uwielbiam.

 

Odnośnie Twoich pytań:

 

1. Wersje J1 oraz K1 różnią się tym, że J to zegarki produkowane w Japonii. K - w innych fabrykach seiko na świecie. W diverach do 7tysięcy pln różnica w jakości jest niezauważalna (chyba, że oglądasz zegarki pod mikroskopem. Wtedy puryści dopatrują się że niby te wersje japońskie są lepiej wykonane.) Co do droższych referencji może wypowiedzą się koledzy lepiej ogarniający ten temat. Parę Marinemasterów tu na forum pływa :D

 

2. Tak, serwis automatów to ból w obecnych czasach. W Szczecinie jestem Ci w stanie wskazać jednego Pana (p. Zenon Kamela)

 

3. Wszystkie referencje seiko, które wkleiłeś to "Samuraie". Samuraj to fanowska nazwa wzięta od ściętego kształtu koperty.

 

4. Jak chcesz fajny, japoński zegarek nurkowy sprawdz sobie model: Orient Triton. Szafir, rezerwa chodu. W cenie do 2k w seiko tego nie uświadczysz :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, wielkie dzięki za informacje, bardzo cenne zresztą. Najbardziej cieszy mnie wskazany dobry fachowiec od zegarów:) Dzięki wielkie. Znajdę go wpisując podane dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie kupić teleskopy grubaski 20mmdo Seiko?na eBay nie wysyłają do polszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.