Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Hugo, świetny ten Brightz!

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie... właśnie połknięty SARX029, jak przyleci z jp wrzucę foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Gdzie klikales? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji obecny stan:

Brightz :wub: To SAGJ005? Jaki ma L2L?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brightz :wub: To SAGJ005? Jaki ma L2L?

SAGJ001/005, to ten sam model, pierwszy z nich jest na bransolecie. L2L to 44-45mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

King Turtle. Zegarek nawet fajny, tylko bezel nie centruje odrobinę za bardzo jak dla mnie.

post-108913-0-81708700-1582956850_thumb.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Wygląda jak słodka babeczka :D

 

 

post-56849-0-82090300-1582999030_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu to przypasi? Jakie preferencje ma ktoś dla takiej choinki???

 

---------------

a po chwili...

 

Skoro gówno firmowe pod nazwą "Supreme" robi w tym kraju karierę to powyższe pytanie nie ma sensu.

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu to przypasi? Jakie preferencje ma ktoś dla takiej choinki???

 

---------------

a po chwili...

 

Skoro gówno firmowe pod nazwą "Supreme" robi w tym kraju karierę to powyższe pytanie nie ma sensu.

 

Rozwiniesz swoją wypowiedź nt. Supreme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie kupić piny z tulejką do bransolety SCVS001/003? Chyba ten sam typ co SARB033/035.

 

Przy okazji obecny stan:

 

 

 

Co to za pasek na tym SBDC05x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncle Seiko

Dziękuję! Jak się sprawuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Komu to przypasi? Jakie preferencje ma ktoś dla takiej choinki???.

Dużo ludzi kolekcjonuje zegarki, fani Diavolo JoJo’s. To że Tobie się nie podobają to nie znaczy że inni nie kupią. To nie jest produkt dla mas. 1000 sztuk powinno się rozejść bez większych problemów.

 

Osobiście nigdy bym takiego zegarka nie założył ale gdybym kolekcjonował nowe 5 to taki zegarek bym kupił bo sam w sobie jest inny i ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, zapytałem bo nie do końca się z Tobą zgadzam. Oczywiście szanuję Twoją opinię, byłem tylko ciekawy czym jest spowodowana.

 

Zanim Gonciarz nagrał ten filmik, zanim chodził w supreme i zanim nastał globalny trend tej marki, przyznam się, że zdarzało mi się kupować u nich ubrania, więc dodam coś od siebie. Supreme to firma założona w 1994 w Nowym Jorku, osadzona mocno w „skejtowej” subkulturze. To, że osiągnęła taki sukces globalny, dzięki swojej polityce i na tę chwilę wszechobecnym „hajpie” to wydaje mi się, że można jedynie pogratulować sukcesu i udanego biznesu. Kolaboracje z wieloma uznanymi markami, produkty wysokiej jakości, nie nazwałbym tego raczej gównem...(kwestia wizualna to akurat kwestia gustu) A to, że zaistniało zjawisko zwane popyt-podaż poprzez ściśle limitowane produkty to fenomen tzw. wolnego rynku.

 

Swoją drogą, gdy omawiamy firmę „streetwearową”. Anegdotka; Seiko dokonało kolaboracje z innym gigantem mody ulicznej - Bape. https://timeandtidewatches.com/seiko-bape-watch/

Na rynku wtórnym, te zegarki również są sprzedawane za cenę przewyższającą retail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja dobrze rozumiem i szanuję to co napisaliście. Co do kolekcjonerstwa to chyba najlepiej tłumaczy determinację w zdobywaniu unikatów i to jest do przyjęcia. Jednak moja krytyka dotyczy nie firm czy jej artykułów, a bezkrytycznego podejścia ludzi do posiadania przedmiotu, który wylansował tłum napędzając materialistyczną machinę i który nie ma nic wspólnego z rozsądkiem i wyobraźnią. Chyba że ktoś na tym robi kasę na rynku wtórnym. Z drugiej strony jak ktoś ma pieniądze to może wydawać ją tak, jak to jemu pasuje. Szkoda tylko że nie ma na tyle wyobraźni żeby poświęcić te środki na bardziej szczytne cele niż konsumpcja i własna pycha.

 

Przy okazji sorki za offtop.

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Jak się sprawuje?

Nie łapie brudu, w przeciwieństwie np. do seryjnych pasków z żółwia czy biedamasa. Nie miałem nigdy Seikowego waffle do MM, więc nie mam porównania.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Mechanizm 6r15, przy ruszaniu zegarkiem w kierunku osi wskazówek wydobywa się dźwięk jakby coś się obijało (obstawiam że to rotor). Przy kręceniu zegarkiem słychać obracanie rotora ale przy energicznym poruszaniu słychać obijanie się aczkolwiek musi być naprawdę cicho a najlepiej przyłożyć do ucha, inaczej właściwie tego nie słychać. Wysłałem zegarek do serwisu, wymienili mechanizm (raczej wymienili bo robi inną odchyłkę) i jest dokładnie tak samo :) to normalne ? nie widzi mi się znowu go wysyłać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, jaką literę masz po 6R15? C czy D?

 

Właśnie poruszyłem moim SARX041 i oprócz ruchu rotora nie słyszę żadnego "obijania".

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Mi nic nie stuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.