Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

Tak, Ci którzy pracują w podwodnych habitatach jak najbardziej. Sam wielokrotnie miałem przyjemność obsługiwać, jak jeszcze pracowałem w salonie z zegarkami.

PS

Żaden z nich nie miał Seiko ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

O, też jestem zaskoczony :) Czyli nurkowie mieszkający w komorach hiperbarycznych naprawdę korzystają w nich z prawilnych diverów... no ale jak wychodzą nurkować to chyba z komputerem jednak? A z ciekawosci to jakich zegarków używali jak nie seikaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Skoro u nich już są to ciekawe dlaczego my musimy tyle czekać na te nowe modele.


O, też jestem zaskoczony :) Czyli nurkowie mieszkający w komorach hiperbarycznych naprawdę korzystają w nich z prawilnych diverów... no ale jak wychodzą nurkować to chyba z komputerem jednak? A z ciekawosci to jakich zegarków używali jak nie seikaczy?

Z tego co panowie mi tłumaczyli to do habitatów przemieszczają się w kesonach, więc niespecjalnie mają kontakt z wodą, taki jak nurek. Zegarków używają do tego, do czego są przeznaczone. Oczywiście czasem wchodzą do wody, ale z tego co zrozumiałem ich praca jest w większości czasu sucha, niż mokra. Tak czy siak, widać że zegarkami pracują i to ciężko bo zegarki, które mieli na nadgarstkach (Oris diver, Omega Seamaster i Rolex Sub) były w stanie krytycznym :D (takich pokiereszowanych wgnieceniami zegarków nigdy nie widziałem).

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto przykład jak diashield "zabezpiecza". Dla mnie zabezpiecza tak, jak zleżała prezerwatywa :-D

A tak na marginesie, czy da się coś z tym zrobić, bo różne informacje krążą po sieci, np. podobno serwis Seiko jest w stanie to naprawić.

 

Serwis pewnie Ci to naprawi w cenie nowej bransolety :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos DiaShield... Mam dwa zegarki z tą powłoką i moj kolega po fschu też posiada takowy egzemplarz... Jedne co rzuciło się nam w oczy to fakt że moje egzemplarze mają tą stal wyraźnie ciemniejszą i są praktycznie niezarysowane ale za to jego jest wyraźnie jaśniejszy i już tych rys jest zdecydowanie więcej.... Stąd moje takie przemyślenia że może że w zależności jak obficie nałożona jest warstwa zależy potencjał zarysowań? Nie wiem jak od strony technicznej produkcyjnej to wygląda ale na mój chłopski rozum to widać jakby były rozpiętości w nałożeniu tejże warstwy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Serwis pewnie Ci to naprawi w cenie nowej bransolety :)

Akurat w przypadku tego zegarka naprawa będzie tańsza niż kajdan, który jest wyjątkowo drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku tego zegarka naprawa będzie tańsza niż kajdan, który jest wyjątkowo drogi.

 

Bardzo możliwe, ale z moich dotychczasowych doświadczeń z serwisem seiko wynika, ze są nieprzewidywalni w swoich zagrywkach :)

Przyklad z ubiegłego tygodnia. Czyściłem sobie mechanizm i posiałem gdzieś sprężynkę od incabloca. Drobiazg pewnie za kilka groszy.  Niestety jest mniejsza niż standardowa i nie można od niczego jej dopasować, ale w serwisie przecież powinni mieć to na kilogramy, bo im tez giną i pękają. No i mi zaproponowali sprężynkę w kompletnym mostku lub kontakt z ich autoryzowanym partnerem :)

Okazalo się, ze autoryzowany partner serwisowy pozyskuje taki sprężynki, kamienie .... z używanych zegarków poszukując ich na forach internetowych między innymi tu i u czasocholikow :)

Włos balansu tylko z balansem, sprężyna tylko z bębnem, pierścień bezela tylko z koperta itd. i tak z kilku złotych za każdym razem robi się kilkaset.

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe kwarcowe chrono SZSJ005, nawet ładne:
 
6700137003_010.jpg

6700137003.jpg

6700137003.jpg
 
Na pokładzie zwykły 8T67, wykonanie przeciętne, a cena około 270$... :ph34r:
 
https://hypebeast.com/2020/3/seiko-nano-universe-szsj005-chronograph-watch-release

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

A ja Wam powiem, że dla mnie Diashield jest na plus z dwóch powodów:

 

-faktycznie zegarki mniej się rysują (mam dwa z powłoką)

-odiceń stali jest głębszy, bardziej mi sie podoba

 

W ramach ciekawostki:

 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł :)

 

bf39df6b7f8d49731c82a89e59ac9bfc.jpg

 

bd168b81f6af03fcddf4f348a71b4aa1.jpg

 

bf60a9719a390e8a3025073ddf63bf4a.jpg

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł :)

Fajny, gratuluje nowego nabytku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku tego zegarka naprawa będzie tańsza niż kajdan, który jest wyjątkowo drogi.

Serwis ZIBI proponuje tylko wymianę uszkodzonych elementów. Regeracji nie przeprowadzają. Poprosiłem o wycenę 6 ogniw tj. 1/2 bransolety oraz zapięcia. W razie "w" zapięcie sam spróbuję spolerować na szlifierce z kółkiem z drutu i potem wysatynować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotrX dzięki :)

 

Gdzie zamawiał?

 

 

Seiyajapan. Ogólnie to imo żadne zdjęcie nie oddaje wyglądu tego zegarka. Bardzo specyficzny i ukierunkowany. Rewelacyjnie współgra z czarną i stalową koszulą. Luźniej z czarnym longsleeve wygląda super. Jestem mega zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis ZIBI proponuje tylko wymianę uszkodzonych elementów. Regeracji nie przeprowadzają. Poprosiłem o wycenę 6 ogniw tj. 1/2 bransolety oraz zapięcia. W razie "w" zapięcie sam spróbuję spolerować na szlifierce z kółkiem z drutu i potem wysatynować.

Koniecznie daj znać jak Ci poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis ZIBI proponuje tylko wymianę uszkodzonych elementów. Regeracji nie przeprowadzają. Poprosiłem o wycenę 6 ogniw tj. 1/2 bransolety oraz zapięcia. W razie "w" zapięcie sam spróbuję spolerować na szlifierce z kółkiem z drutu i potem wysatynować.

Dobrze że ja mam trochę ogniw na zapas w razie potrzeby...

 

@tomking to teraz ma białego klasyka i czarnego ? ;-) rozumiem że koperty są te same? Jak ten pasek firmowy się prezentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, też jestem zaskoczony :) Czyli nurkowie mieszkający w komorach hiperbarycznych naprawdę korzystają w nich z prawilnych diverów... no ale jak wychodzą nurkować to chyba z komputerem jednak? A z ciekawosci to jakich zegarków używali jak nie seikaczy?

Moi znajomi, którzy nurkują oprócz komputerów pod wode zakładają zegarki. W większości Citizeny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi, którzy nurkują oprócz komputerów pod wode zakładają zegarki. W większości Citizeny.R

Słusznie, jeżeli powodem jest zasada: "Two Is One, And One Is None" :)

Oto przykład jak diashield "zabezpiecza". Dla mnie zabezpiecza tak, jak zleżała prezerwatywa :-D

A tak na marginesie, czy da się coś z tym zrobić, bo różne informacje krążą po sieci, np. podobno serwis Seiko jest w stanie to naprawić.

Czekaj, czekaj... to gdzie ten zegarek pracował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Czy coś wiadomo o następcy blumo ? Pojawiają się jakieś nowe zdjęcia, przecieki co do specyfikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, jeżeli powodem jest zasada: "Two Is One, And One Is None" :)

 

Czekaj, czekaj... to gdzie ten zegarek pracował?

Hehehe, na spływie kajakowym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomking to teraz ma białego klasyka i czarnego ? ;-) rozumiem że koperty są te same? Jak ten pasek firmowy się prezentuje?

 

 

Mam i nie wacham się je nosić... tylko nie na raz  :D

Koperty te same, koronki inne, a czarny pasek przyzwoity. Pewnie kiedyś zamienię na jakiś czarny elegancki przeszywany starozłotą nitką... taki wypas sobie zrobię... chyba  :)

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł :)

 

Świetny wybór, gratuluje :) Wprawdzie nie przepadam za rzymskimi indeksami, ale tu pasują idealnie.

 

Serwis ZIBI proponuje tylko wymianę uszkodzonych elementów. Regeracji nie przeprowadzają. Poprosiłem o wycenę 6 ogniw tj. 1/2 bransolety oraz zapięcia. W razie "w" zapięcie sam spróbuję spolerować na szlifierce z kółkiem z drutu i potem wysatynować.

 

Jesteś pewien, ze druciana szczotka to odpowiednie narzędzie ? Ja kiedyś zrobiłem dokładnie to samo i po wypolerowaniu wyszedł mi stalowy celulit, ale ja nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i mogłem zrobić coś nie tak. Od tamtej pory stalowej szczotki używam tylko do czyszczenia zegarów.

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już biedaMAS to teraz jest bieDAYTONA ;)

 

bieYTONA :lol: :lol:

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.