Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Moi znajomi, którzy nurkują oprócz komputerów pod wode zakładają zegarki. W większości Citizeny.

Z tego co piszesz Ty i Jash wynika, że Seiko jest królem deskdivingu ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór, gratuluje :) Wprawdzie nie przepadam za rzymskimi indeksami, ale tu pasują idealnie.

 

 

Jesteś pewien, ze druciana szczotka to odpowiednie narzędzie ? Ja kiedyś zrobiłem dokładnie to samo i po wypolerowaniu wyszedł mi stalowy celulit, ale ja nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i mogłem zrobić coś nie tak. Od tamtej pory stalowej szczotki używam tylko do czyszczenia zegarów.

Na razie zawieszam próbę reanimacji bransolety. Ogniw i tak nie dokupię, z uwagi na ich cenę w serwisie tj. 288 zł. za sztukę (wczoraj otrzymałem odpowiedź z ZIBI) a polerka samego zapięcia nie załatwia tematu do końca. Niestety lipa....

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Oto przykład jak diashield "zabezpiecza". Dla mnie zabezpiecza tak, jak zleżała prezerwatywa :-D

A tak na marginesie, czy da się coś z tym zrobić, bo różne informacje krążą po sieci, np. podobno serwis Seiko jest w stanie to naprawić.

 

A można wiedzieć w jaki sposób tak zajechałeś bransę? Jest konkretnie zrezana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć w jaki sposób tak zajechałeś bransę? Jest konkretnie zrezana

To było na spływie kajakowym. Kilka razy przeciagnąłem bransę po kajaku. Szybko zorientowałem się, że to jej szkodzi, ale już było za późno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o naprawę powierzchni pokrytych Diashieldem - Seiko nie przeprowadza takowych. Tylko wymiana.

 

W moim finalnie została wymieniona koperta, za co bardzo serdecznie dziękuję serwisowi Zibi, chwilę to trwało ale serwis odpłacił się z nawiązką i wywiązał pierwszorzędnie.

Więc już na ręku:

jVseExx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Jeśli chodzi o naprawę powierzchni pokrytych Diashieldem - Seiko nie przeprowadza takowych. Tylko wymiana.

 

W moim finalnie została wymieniona koperta, za co bardzo serdecznie dziękuję serwisowi Zibi, chwilę to trwało ale serwis odpłacił się z nawiązką i wywiązał pierwszorzędnie.

Więc już na ręku

A jaki był powód oddania do serwisu? Bo zarysowania to uszkodzenia mechaniczne, na to nie ma gwary...

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o naprawę powierzchni pokrytych Diashieldem - Seiko nie przeprowadza takowych. Tylko wymiana.

 

W moim finalnie została wymieniona koperta, za co bardzo serdecznie dziękuję serwisowi Zibi, chwilę to trwało ale serwis odpłacił się z nawiązką i wywiązał pierwszorzędnie.

Więc już na ręku:

 

Ale to chyba tylko u nas nie przeprowadza, bo gdzies był artykuł, ze w Japonii to robią i tu tez chyba było to opisane.

Może dla Zibi to operacja nieopłacalna i czasowo niekorzystna?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki był powód oddania do serwisu? Bo zarysowania to uszkodzenia mechaniczne, na to nie ma gwary...

Nie mam siły już szukać, ale opisywałem kiedyś. W skrócie - wysłałem na odpłatną wymianę uszkodzonej lunety i przy wymianie powstały zarysowania/wgniecenia na kopercie. Seiko nie przewiduje możliwości polerowania powłoki diashield, nie naprawia jej więc jedynym rozwiązaniem była wymiana elementu.

 

Ale to chyba tylko u nas nie przeprowadza, bo gdzies był artykuł, ze w Japonii to robią i tu tez chyba było to opisane.

Może dla Zibi to operacja nieopłacalna i czasowo niekorzystna?

Czasowo wymiana też nie była zbyt korzystna (zresztą mi się nie spieszylo, mógłbym czekać i pół roku jeśli by było trzeba).

Zibi dostało odpowiedź od centrali, że nie naprawiają powierzchni i nie mam powodu im nie wierzyć. Wątpię żeby wymiana miała być tańsza.

 

Nie pamietam artykułu, kojarzę jedną sytuację z wus co ktoś kupił chyba SBDX017 z rysami na uszach, oddał do zlikwidowania rys i odebrał bez zarysowań. Ale nie został poinformowany czy była naprawa powierzchni czy wymiana koperty.

Jak dla mnie to przygotowanie do ponownego pokrywania i ogólnie ręczna zabawa kopertą przez technika w Japonii jest bardziej pracochlonne i droższe niż wykonanie na taśmie "kilku" kopert więcej na potrzeby serwisowe. Może Seiko chwali się że to jest do naprawy, żeby nie zniechęcać klientów do powłoki (gdybam)

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki był powód oddania do serwisu? Bo zarysowania to uszkodzenia mechaniczne, na to nie ma gwary...

A słyszałeś o naprawie pogwarancyjnej?

Oooo, no właśnie :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zibi dostało odpowiedź od centrali, że nie naprawiają powierzchni i nie mam powodu im nie wierzyć. Wątpię żeby wymiana miała być tańsza.

 

 

To dosyć ciekawe, bo mnie w czasach jak miałem biedaMASy prywatnie i pracowałem w salonie, gdzie sprzedawałem też Seiko odpisali właśnie to co napisałem wyżej, że jak chcę usunąć rysy (nie wgniotki) to trzeba wysłać do Japonii. Tam ściągają powłokę z całej koperty, odświeżają i nakładają ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś innym, A wyszło inaczej. Dzisiaj kurier dostarczył.

26168ad3b8966dd6med.jpg

 

Jedyny problem to bransoleta (za długa), a sam nie jestem sobie z tym poradzić nawet nie wiem z której strony te piny wypchnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Od spodu masz strzałki na bransie. Tylko uważaj bo tam oprócz pinow są też tulejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się jednak chyba da zrobić w warunkach domowych z diashield-em. W zał. fotka z netu spolerowanego lekko zapięcia w Shogunie. Chyba pokuszę sie o próbę delikatnej polerki bardzo drobnym papierem wodnym. W sumie za wiele nie mam do stracenia.

post-30489-0-27075000-1584092272_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra zmiana ;-).Srodkowy wczoraj doszedł i teraz pepsi z prawej wyląduje na ryneczku. ef5fe9c2e267e0f3f5e1c89b493c5662.jpg

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś innym, A wyszło inaczej. Dzisiaj kurier dostarczył.

 

 

Jedyny problem to bransoleta (za długa), a sam nie jestem sobie z tym poradzić nawet nie wiem z której strony te piny wypchnąć.

 

Od spodu bransolety masz strzałki 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Nowy btuna

Jeśli 2 miesiące to nowy, to OK  :P

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

W sensie że recenzja. Wczesniej na zadna nie trafilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale obleśne paznokcie ma koleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To prawda. Mógł założyć białe rękawiczki  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło obciąć je.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ;) aby widać :( było zadbane paznokcie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tak merytoryczną odpowiedź zaczynam żałować, że nie kupiłem od Ciebie Sumoki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Anyways sam zegarek jak dla mnie za mało czytelny. Co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.