Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maritimeeng

Nowy willard = cena ~ 2 k USD. Przeginają z cenami. Ładny model ale już wolałbym wrócic to tuńczyka za połowe 

Nie wiem skąd wziąłeś 2k$

 

post-105307-0-97505200-1586586908_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie napaliłam się na srpd97, mam w związku z tym 3 pytania:

1.  Czy ktoś takowym dysponuje, opisze wrażenia z użytkowania, ewentualnie podzieli się jakimiś zdjęciami?

2. czy ten zegarek dostępny jest w polskiej dystrybucji? Nie widzę go w polskich sklepach, znalazłem jedynie ofertę na niemieckiej stronie.  
3. na zdjęciach i filmach widzę ten zegarek z dwoma kolorami wskazówek. Oficjalna strona Seiko pozwala sugerować, że oryginalne są srebrne. Czy te ciemniejsze to jakiś mod? 

post-102879-0-85331200-1586605743_thumb.jpeg

Edytowane przez DonDiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HaveFun - SBDC109 to jakby nie było alternatywa do SLA033

@Jash - Bardzo ciekawa informacja, żeby nie napisać - ale jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

O pewnych rzeczach wiadomo od dawna. Podobny tekst był chyba na WUS z pięć lat temu. Na to trafiłem dziś

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Mam Samuraja drugiej generacji. Bardzo go lubię za unikalny design i nie znajduję tych wad, o których często piszą koledzy na forum. Indeksy centrują, równo nałożona, świetna luma. Chód dokładny 3s/d. Według mnie jakość wykonania przewyższa cenę jaką trzeba zapłacić za ten zegarek. Noszę go na nato. Na moim 17cm nadgarstku leży bardzo dobrze.

Oglądałem Żółwia i dla mnie jakość wykonania jest porównywalna. Jeżeli masz Żółwia i podoba Ci się Samuraj to śmiało :)

Pozdrawiam.

Gdybym nie miał pierwowzoru to pewnie też bym tak sądził. Ale mam, dla sentymentu kupiłem reedycję i w bezpośrednim porównaniu to niestety inna liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten skurczybyk na dobre odstawił Rolka na półeczkę. :D

 

To w takim razie Rolex to straszny cienias musi być jak odstawia go przeciętne Presage za kilka k ;)

Ciekawe czy będzie nowy mm200?

Oby nie! Swoją drogą to on już stary jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie Rolex to straszny cienias musi być jak odstawia go przeciętne Presage za kilka k ;)

 

Oby nie! Swoją drogą to on już stary jest?

Jak na Seiko to 3 lata od poprzedniego wypustu to chyba tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2017 chyba wszedł do dystrybucji ale premierę miał 2016...tak mi się jakoś kojarzy ale może jestem w błędzie

 

W 2017 na pewno były biedamasy..

Edytowane przez MieszkoMieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kojarzę wakacje 2018 czyli jak przystało  na Seiko w lipcu w obrocie, bo zapowiedź pewnie w marcu jak teraz ma to miejsce z spb149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może... Ja to mam kiepską pamięć do liczb.. za kilka lat nie będę pamiętał w którym roku koronawirus był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może... Ja to mam kiepską pamięć do liczb.. za kilka lat nie będę pamiętał w którym roku koronawirus był

Takie naginanie rzeczywistości nic nie wnosi!

Identycznie działają Janusze, którzy cenę używanego pięcioletniego zegarka pięć lat temu (czyli w obecnym roku zegarek ma już 10lat ) przyjmują jako cenę nowego z salonu (oczywiście w ich mniemaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Mam Samuraja drugiej generacji. Bardzo go lubię za unikalny design i nie znajduję tych wad, o których często piszą koledzy na forum. Indeksy centrują, równo nałożona, świetna luma. Chód dokładny 3s/d. Według mnie jakość wykonania przewyższa cenę jaką trzeba zapłacić za ten zegarek. Noszę go na nato. Na moim 17cm nadgarstku leży bardzo dobrze.

Oglądałem Żółwia i dla mnie jakość wykonania jest porównywalna. Jeżeli masz Żółwia i podoba Ci się Samuraj to śmiało :)

Pozdrawiam.

jak dla mnie - wszystko wynika z tego, że ceny poszły w górę. Ja za swoje sumo I gen dałem ok 2k, teraz tyle trzeba dać w TT za Samuraja. I Samuraja już kilka razy oglądałem, jak widzę foty pomarańczowej wersji to wiem, że chcę go mieć, idę do sklepu, biorę do ręki, patrzę na kopertę i koronkę - i wiem, że mój Orient Ray za 1/3 (?) ceny Samuraja jest bardziej przyzwoitym zegarkiem i tylko pomarańczowe sumo mogłoby go wysadzić. Może taki jest jego klimat, ja go nie kupuję. Trochę nie rozumiem 3.5k za sumo (chociaż 1 gen o ile dobrze pamiętam kosztowała tyle samo, gdzie za wodą można było je kupić poniżej 2k) tak samo nie dam 1800zł za czarnego samuraja (chociaż tarczę ma fajną ale do koronki mam odrazę) 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to zacieranie rzeczywistość przez podświadomość mi chodzi.

Jeżeli ktoś zarabiał w 2014r 2400zł i Sumo za 1800zł to było dla niego kupa kasy a dzisiaj zarabia 5000zł i nadal ciężko przełknąć mu cenę 3500zł za Sumo to pragnę donieść, że to nadal w zaokrągleniu 3/4 pensji czyli to samo. Można powiedzieć, że ten zegarek nawet staniał. Wtedy 1650-2100 to byla cena na gotowo w zależności od wiatru i fuksa vat przy sprowadzaniu z JP a teraz to jest cena w PL z metki gdzie da się czasem wynegocjować rabat a Seiko dodało jeszcze droższe szkło szafirowe. Oczywiście są lepiej lub gorzej wpasowujące się w tą regułę modele Seiko. Panowie, tabelki księgowych nie kłamią, przynajmniej tych od Seiko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tutaj sie z Tobą zgadzam, tylko chciałem też zauważyć, że swojego Raya kupiłem 5 (?) lat temu - chyba rok wcześniej niż Sumo i cena dzisiaj pomimo nowszej wersji jest praktycznie ta sama. Czyli Sumo stoi z ceną a Ray staniał  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir jest w:

SPB101J1 - czarne Sumo

SPB103J1 - zielone Sumo

Na plus również to, że zmniejszyli rozmiar cyfr na bezelu z końskich rozmiarów do normalnych.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir jest w:

SPB101J1 - czarne Sumo

SPB103J1 - zielone Sumo

Na plus również to, że zmniejszyli rozmiar cyfr na bezelu z końskich rozmiarów do normalnych.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.