Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Taka parka  :)

 

 

Niezła para, sam nie wiem którego bym wybrał.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła para, sam nie wiem którego bym wybrał.

Do mnie bardziej przemawia zielony alpinista - klasyka westernu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niezła para, sam nie wiem którego bym wybrał.

Jak dla mnie niebieski, niestety cena z rynku wtórnego powoduje, że i tak ostatecznie kupiłbym zielonego.

 

 

 

Wyglada na to, że Seiko choć trochę poszło po rozum do głowy i żegnamy się powoli z chapter ringami.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

 

 

Wyglada na to, że Seiko choć trochę poszło po rozum do głowy i żegnamy się powoli z chapter ringami.

 

 

 

Przynajmniej w tych zegarkach +1k USD :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No taki z jednej strony dziwny ruch bo tańsze pokroju Żółwia nadal maja i nadal są skopane, droższe jak biedamasy czy MM200 już nie i te najdroższe czuli MM300 znowu maja i tu tez jest różnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ponoć idzie też nowy Shogun, to zobaczymy czy to nowa zasada.

W sumie szkoda, lubię chapter ringi, dodają wrażenia przestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja wole płaskie pod tym względem tarcze no i na plus fakt ze będzie wszystko równo*

 

* w tym miejscu wchodzi Seiko i mówi „wszystko równo? Potrzymaj mi piwo”

 

;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak chapter ringa nic nie gwarantuje.

Swego czasu widziałem SLA017 z krzywo nadrukowanymi indeksami minutowymi. O tyle mało to bolało, że w tym konkretnym przypadku stosunkowo ciężko to zauważyć, bo indeksy godzinowe nie mają charakterystycznego punktu po środku. :)

Tolerancja na takie błędy jest spora w Seiko, a nawet w GSach niestety może się zdarzyć. Jak chcesz mieć równo, to trzeba na żywo zrobić selekcję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka parka  :)

 

 

Czy mi się wydaje czy kompas w zielonym alpiniście masz krzywy? N jest na godzinie dwunastej równo, E i W już każdy centruje jak chce ;D ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Brak chapter ringa nic nie gwarantuje.

Swego czasu widziałem SLA017 z krzywo nadrukowanymi indeksami minutowymi. O tyle mało to bolało, że w tym konkretnym przypadku stosunkowo ciężko to zauważyć, bo indeksy godzinowe nie mają charakterystycznego punktu po środku. :)

Tolerancja na takie błędy jest spora w Seiko, a nawet w GSach niestety może się zdarzyć. Jak chcesz mieć równo, to trzeba na żywo zrobić selekcję. :)

Wiem ze nic nie gwarantuje dlatego dodałem tekst po gwiazdce ;)

Co do natomiast SLA017 - miałem 6 sztuk i każda była pod tym względem idealna. A ze się zdarza w GS to tez nic nowego. W Patkach są gorsze babole.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła para, sam nie wiem którego bym wybrał.

Ja niebieskiego.

Wiem ze nic nie gwarantuje dlatego dodałem tekst po gwiazdce ;)

Co do natomiast SLA017 - miałem 6 sztuk i każda była pod tym względem idealna. A ze się zdarza w GS to tez nic nowego. W Patkach są gorsze babole.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Czy czasem GS nie jest robiony przez maszyny Jeśli tak to znaczy, że są źle skalibrowane. Chyba.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy kompas w zielonym alpiniście masz krzywy? N jest na godzinie dwunastej równo, E i W już każdy centruje jak chce ;D ????

Jest prościutki :) był słabo ustawiony plus kwestia zdjęcia :)

Edytowane przez dawid82

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oba bardzo fajne. Szkoda że ten z metalicznym bezelem nie ma jasnej tarczy. Byłby wtedy chyba ciekawszy i cała para byłaby bardziej komplementarna.

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie się ten lewy też podoba. Wypłoch, czy nie wypłoch nie każdego stać na MM300 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se może kupić innego.

Tak jak machlo pisze brak nic nie gwarantuje.

A jak jest to może być jak w sdgm001 przyklejony na stałe czyli integralna część tarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jpdl ile razy jeszcze zacytujecie to zdjęcie @vitroil?! :P :P :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To se może kupić innego.

Tak jak machlo pisze brak nic nie gwarantuje.

A jak jest to może być jak w sdgm001 przyklejony na stałe czyli integralna część tarczy...

Marcin. Podoba Ci się MM300, ale Cię nie stać. Znajdujesz MM200, podoba Ci się. To jaki sens szukać coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin. Podoba Ci się MM300, ale Cię nie stać. Znajdujesz MM200, podoba Ci się. To jaki sens szukać coś innego?

 

Proszę nie nakłaniać mnie do zmiany poglądów jak obecna partia rządząca  :P  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie nakłaniać mnie do zmiany poglądów jak obecna partia rządząca :P:lol:

NAKAZUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Proszę nie nakłaniać mnie do zmiany poglądów jak obecna partia rządząca  :P  :lol:

 

ZALECA SIĘ inne poglądy, możesz mieć swoje ale wtedy kara administracyjna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Proszę o nie wiązanie moje persony z partią rządzącą ;) można zwyzywać od najgorszych, nie obrażę się, ale takie rzeczy jak wyżej to ja sobie wypraszam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nic nie gwarantuje dlatego dodałem tekst po gwiazdce ;)

Co do natomiast SLA017 - miałem 6 sztuk i każda była pod tym względem idealna. A ze się zdarza w GS to tez nic nowego. W Patkach są gorsze babole.

 

Do niedawna dość ignorancko podchodziłem do produktów spoza Japoni poza paroma wyjątkami - nie interesowałem się za bardzo i nie szczególnie  wpadały w oko.

No i w takim zamkniętym dość kręgu (głównie Seiko, Casio, Citizen) sporo widziałem i nawet najmniejsze mankamenty w GSach dość mocno wzburzały mnie.

Z czasem pooglądałem sobie porównań np. GSów do innych bardziej "zacnych" marek albo pojedynków w stylu Patek vs Girard-Perregaux i zmieniło mi się pstrzeganie - babole, paproszki, itp. zdarzają się może nawet częściej w sporo droższych zegarkach.

Na nowo też wróciło większe uznanie dla GSów - mało kto może konkurować z jakością tarcz, indeksów, wskazówek.

Poza pozycjonowaniem indeksów minutowych w Seiko, to nadal nie ma zupełnie wstydu. Szkoda, że wydaje się tak prosty element do poprawy. zostawiają jak jest. Patrząc po półkach sklepowych to co drugi egzemplarz ma ewidetnie źle nadrukowane indeksy na chapter ringu albo tarczy. W droższych modelach chyba jest lepiej, ale nadal występuje.

Tak czy siak, mam wrażenie, że hejt na Seiko jest jak najbardziej uzasadniony, ale skala hejtu już niekoniecznie - warto być nieco bardziej wyrozumiałym, bo konkurencja wcale nie jest lepsza. ;)

Ostatecznie i tak wszyscy głosujemy swoimi portfelami, i można zadać sobie trochę zachodu i zrobić selekcję odpowiedniej sztuki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pewnie, że selekcja jest najlepsza. Dlatego (o czym już pisałem) wolę zegarek ze swojej własnej oferty, bo mogę sobie wybrać tego naj naj :D

Co do jakości wykonania wiem, że babole zdarzają się najlepszym i najdroższym, ale ja już tak jakoś mam w głowie, że nie ważne, czy zegarek jest za 2kpln czy za 9kpln. Ma być wszystko tak jak być powinno. I nie mam zamiaru się z tego leczyć :D

 

A z SEIKO się już wyleczyłem. Być może taki SPB147J1 będzie w stanie to zmienić ;)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.