Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Niestety ale do mnie te bransolety z Seiko to ostatnia tandeta i koniec. Ja zwoje zdanie na ten temat mam, i każdy może mieć inne.

Mi się podoba, a kupiłem ją po to, żeby mi się podobało a nie komuś innemu :)

 

PSmb99F.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_Kwiatek_

Super ta bransa. Nie podobały mi się bransolety tego typu, ale chyba zaczynam zmieniać zdanie. Nieco masywna, jak na małego Alpinista, ale ma to swój urok. Właśnie odwiedziłem stronę Strapcode. Jest tylko jeden problem - nie mam zegarka do takiej bransolety. Chyba muszę zweryfikować swoja małą kolekcyjkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatku, racja, że ta od Seiko wygląda tandetnie i jest spora różnica w wykonaniu.

Tandeta ma tą przewagę, że przez większe luzy jest bardziej elastyczna i może być wygodniejsza ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Sol napisał:

Kwiatku, racja, że ta od Seiko wygląda tandetnie i jest spora różnica w wykonaniu.

Tandeta ma tą przewagę, że przez większe luzy jest bardziej elastyczna i może być wygodniejsza ;)

 

To zależy. Swojego MM300 również noszę na tej bransolecie, ale mam takie oto zapięcie.  Bardzo, ale to bardzo wygodne.

 

Zdjęcie podglądowe z internetu.

 

 

169346_256_dsc04715_zpsi6qsdgmr.jpg

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości czy nowy żółw wart jest swojej ceny czy w tej kwocie można coś lepszego od seiko wyciągnąć?

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości czy nowy żółw wart jest swojej ceny czy w tej kwocie można coś lepszego od seiko wyciągnąć?
Można a nawet trzeba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Moim zdaniem absolutnie nie warto. Za tę cenę wytargasz biedaMASa albo MM200 z szafirem, lepszym werkiem, lepszym zapięciem bransy, diashieldem. W nowym turtlesie jedynie ceramiczna wkładka bezela jest lepsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, swierszczu napisał:

Tak z ciekawości czy nowy żółw wart jest swojej ceny czy w tej kwocie można coś lepszego od seiko wyciągnąć?

 

Nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena czy zegarek jest warty danej ceny.

Dla jednego jest dla drugiego nie...to Ty decydujesz ile chcesz wydać ;)


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Noodles napisał:

Moim zdaniem absolutnie nie warto. Za tę cenę wytargasz biedaMASa albo MM200 z szafirem, lepszym werkiem, lepszym zapięciem bransy, diashieldem. W nowym turtlesie jedynie ceramiczna wkładka bezela jest lepsza. 

 

Gdzie Ty ceramikę widzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał:

 

Nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena czy zegarek jest warty danej ceny.

Dla jednego jest dla drugiego nie...to Ty decydujesz ile chcesz wydać ;)

To ja to wiem. Nie znam sie na Seiko dlatego sie pytam. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Kliknij se w link, który załączyłem w poprzednim poście. Czarny King Turtle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, swierszczu napisał:

To ja to wiem. Nie znam sie na Seiko dlatego sie pytam. 

 

Wejdź sobie na Chrono24 i zobacz ceny i będziesz mieć obraz...nie pytałbym się chorych zegarkowych zwyroli o ich zdanie ;)


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał:

 

Wejdź sobie na Chrono24 i zobacz ceny i będziesz mieć obraz...nie pytałbym się chorych zegarkowych zwyroli o ich zdanie ;)

Chrono swoje zwyrole swoje ? 

 

a to inaczej ? jakie seiko byście polecili tak No nie wiem kole max do 2.5k? Najlepiej gdyby to był GS? ale zejdę na ziemie i nie pogardziłbyM jakiś fajnym nurkiem z dobrym werkiem gdzie tolerancja nie będzie +/- 20 s na dzień dobry. ? 

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
35 minut temu, swierszczu napisał:

Chrono swoje zwyrole swoje ? 

 

a to inaczej ? jakie seiko byście polecili tak No nie wiem kole max do 2.5k? Najlepiej gdyby to był GS? ale zejdę na ziemie i nie pogardziłbyM jakiś fajnym nurkiem z dobrym werkiem gdzie tolerancja nie będzie +/- 20 s na dzień dobry. ? 

Seiko Sumo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jakiś czas temu pytał o rezerwę w 6r35 i idąc śladem kol. Burns, też zrobiłem test i nie dawałem wielkiej nadziei, że dobije do tych magicznych 70, ale psim swędem mojemu się udało. Leżał w pozycji widocznej na focie.

 

l4nLaWq.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, swierszczu napisał:

a to inaczej ? jakie seiko byście polecili tak No nie wiem kole max do 2.5k? Najlepiej gdyby to był GS? ale zejdę na ziemie i nie pogardziłbyM jakiś fajnym nurkiem z dobrym werkiem gdzie tolerancja nie będzie +/- 20 s na dzień dobry. ? 

 

BiedaMAS, tj. np. SPB051 lub SPB053. Jak podoba Ci się PADI, to może SPB071. Można upolować w okolicach 2-2,5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, emiel napisał:

Ktoś jakiś czas temu pytał o rezerwę w 6r35 i idąc śladem kol. Burns, też zrobiłem test i nie dawałem wielkiej nadziei, że dobije do tych magicznych 70, ale psim swędem mojemu się udało. Leżał w pozycji widocznej na focie.

 

 

 

Możesz napisać coś więcej o tym narzędziu do mierzenia rezerwy chodu?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma za bardzo nad czym się rozwodzić. Potrzebujesz:

a) jakiegoś zegara z wyświetlaczem i odliczaniem czasu

b) kamery cctv (w tym wypadku wziąłem jedną z naszego systemu), z podglądem live w telefonie

c) córki, która ze względu na lockdown siedzi w swoim pokoju i może wcisnąć stop, jak się do niej zadzwoni.

 

Dokładność może nie jak w japońskim kwarcu, bo jakąś minutę z tego trzeba odliczyć.

 

Btw. zamówiłem szkło do żółwia SRPB01, będę wymieniał, choć jestem nastawiony sceptycznie do szafiru, to jednak wymiękłem, nie znalazłem mineralnego z AR. Pocieszam się, że wziąłem szafir płaski, a nowy bezel, który wstawiłem, dodatkowo jest trochę wyższy, więc będzie bardziej ochraniał samo szkło. Jak się rozbije, trudno, mam jeszcze dwa żółwie poza nim.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, clusca napisał:

 Aaaaa, to koledze chodziło o model tego zegara? Ok, nie zrozumieliśmy się, sorki. Dzięki Clusca za wyręczenie ?


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.