Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

Tak potem sobie przypomniałem, że chyba zatoczyłem koło w swoich rozważaniach i odpuściłem temat :D co to zmęczenie robi z człowiekiem :P Więc podsumowując - wskazówki ustawiamy do przodu, unikamy cofania i tyle :) 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jash napisał:

Kilka kolejnych zdjęć z grupy na FB

Bardzo mi się podoba.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie wygląda :)

Jaki to ma ref?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, levy75 napisał:

 

Bardzo smaczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To SRPE29K1 naprawdę fajny! Jest jeszcze fajny Arnie w tym kolorze SRPE29K1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng


Czarny

 

 

8294846E-9F69-4834-8D78-BA63C64B2B9E.jpeg
 

Biały

 

 

F0D59624-5709-4605-96C6-8EBED9F16B92.jpeg

218D5905-D3A2-4526-B71F-7291BD66416C.jpeg

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
49 minut temu, levy75 napisał:

 

Bardzo fajny. Ile Cię wyniosła ta przyjemność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

1d704353dc66a025393dda44932833c1.pliste496bffe0b043af98db230c0e66e0af5.plist


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Seikaczy ;) mam problem ze skróceniem bransy w Samuraju, wczoraj zakupiony, pani w Time Trend powiedziala ze nie da rady skrócić, bo jest skomplikowana i ona nie ma wiedzy w tej materii, zadzwoniłem do innego miasta, powiedziala, że się zorientuje, co może być tak trudnego w skróceniu bransy w tym akurat modelu? znacie temat? dla mnie to sytuacja kuriozalna, że salon mówi, że potrzeba specjalistycznego sprzętu w celu skrócenia bransy, że coś tam jest na łączeniu ogniw skomplikowane, ja jestem laik, ale że salon, to mnie przerosło :D

IMG_2322.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Bo Pani w timetrendzie to nawet bateryjki nie zmieni poprawnie. Skrócenie bransy to żaden problem, tylko potrza pensety i wybijaków do pinów z allegro za kilkanaście zeta. 

https://allegro.pl/oferta/wybijaki-kostka-do-skracania-bransolety-zegarka-8924159165

Tu masz tutorial:

 

 

Jak czujesz, że Cię to przerasta to byle majster Ci skróci tylko mu powiedz, że bransa jest typu pi&collar :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze jedno uważaj bo tulejka może być w zewnętrznej części segmentu (np w Żółwiu ) jak i wewnętrznej. Nie wiem jak jest w samuraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@NoodlesBo Pani w TT nie jest od zmieniania bateryjek, tylko serwis ;) Skracać, jak jej nikt nie nauczył to nie umie i nic w tym dziwnego. Słabe, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz :D

Wracając jednak do tych bransolet Seikowych pin & collar to ja sam ich nie ciepię skracać. Nie mogli zrobić jak wszyscy tulejki w środku ogniwa tylko na krańcu bolca. Dla mnie tylko utrudniają ludziom życie. Z resztą zobaczcie na filmiku jak po operacji przez tego pana wyglądają boczne polerowane elementy ogniw.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, już wiem o co biega, kiedyś w innym zegarku, nie Seiko miałem coś bardzo podobnego i ogarnąłem, fakt, że element boczny po tej operacji był mocno zaorany, dzisiaj już się tego nie podejmę, dostałem info, że w Sosnowcu w Time Trend jest miłośnik Seiko i zobaczymy czy ogarnie wyzwanie :D 

pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za przybliżenie tematu :) dobrego dnia życzę.

8 minut temu, Jash napisał:

@NoodlesBo Pani w TT nie jest od zmieniania bateryjek, tylko serwis ;) Skracać, jak jej nikt nie nauczył to nie umie i nic w tym dziwnego. Słabe, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz :D

Wracając jednak do tych bransolet Seikowych pin & collar to ja sam ich nie ciepię skracać. Nie mogli zrobić jak wszyscy tulejki w środku ogniwa tylko na krańcu bolca. Dla mnie tylko utrudniają ludziom życie. Z resztą zobaczcie na filmiku jak po operacji przez tego pana wyglądają boczne polerowane elementy ogniw.

Pani rozebrała branse, ale mówi, że za cholere nie może jej złożyc i musi wyslac zegarek do Sochaczewa do serwisu :D to jej podpowiedziałem, aby się tym pobawiła, a nóż się nauczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@Marcin_1978

ehhh datego ja wolę to robić samemu. Bo takie wysyłanki to niemal gwarancja porysowanej koperty i zmasakrowanej bransy oraz zgubienie tulejek w gratisie :P Jak "za cholerę nie może jej złożyć" to rysy niemal pewne :P Ja bym takiego porysowanego nie przyjął tylko zwrócił, zamówił sobie nowy z netu i skrócił sam :) 

 

@Jash poorane bo przed kamerą to ciężko zrobić. Na żywo jest chwila zabawy, ale raz zrobisz i potem nie trzeba do tego wracać. Jasne, wole, jak tulejka jest w środku wtedy najlepiej :) Wgl pewnie jestem w mniejszości ale ja nawet wolę pin&collar niż śrubki. Śrubki zdarzało mi się, że same się wykręcały.

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weięcej optymizmu Bart :D poza tym, to nie mój tylko ten który sobie wzięła z wystawy w sklepie, ja niezbyt jestem chętny na wysyłanie, niech mi zrobią na miejcu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też wolę pin & collar ale tylko w wersji gdzie tulejka jest w środkowej części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tym Sochaczewem jest nie tak???

1 minutę temu, Noodles napisał:

ehhh datego ja wolę to robić samemu. Bo takie wysyłanki to niemal gwarancja porysowanej koperty i zmasakrowanej bransy oraz zgubienie tulejek w gratisie :P 

 

@Jash poorane bo przed kamerąto ciężko zrobić. Na żywo jest chwila zabawy, ale raz zrobisz i potem nie trzeba do tego wracać. Jasne, wole, jak tulejka jest w środku wtedy najlepiej :) Wgl pewnie jestem w mniejszości ale ja nawet wolę pin&collar niż śrubki. Śrubki zdarzało mi się, że same się wykręcały.

to podjadę do Ciebie na skrócenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się wprawę to profesjonalny sprzęt wygląda tak (tylko trzeba pamiętać, żeby nie zgubić tulejek):

 

eeae322847229975c9ef7769d047.jpeg.jpg

img_8602.jpg

VniycIk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.