Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

z tym nie jest jeszcze tak źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2020 o 09:57, Marcin_1978 napisał:

no, siedzi już zapięcie od Gecko :)

Bardzo dobrze to wygląda i nie wbija się w rękę.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wysypie tych nowych 5 i X, takie wspomnienie naprawdę futurystycznych projektów Seiko - Seiko 7T62-0GH0

 

d4bac37a369d1182.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki fajny projekt.

Widać, że przemyślany w całości.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra koniec żartów musicie mi pomóc.

Do wyboru mam:
Używka SPB053 w wersji na bransie plus pasek za ponad 2k
Nowy z Polszy SPB105 lub SPB083 Great Blue Hole

Mam obecnie Padi Masa i dwa Żółwie (Srpc91 STO i SRP775)

Który waszym zdaniem lepiej uzupełni kolekcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2020 o 12:55, Kwiatek napisał:

Kupowałem w TT w Polszy.

 

100% prawdy w tym co piszesz! B) Jaram się! Aż tego drugiego nie chce mi się otwerać :D

@Jash na bransolecie nie ma. Chyba w ogóle ich w kraju nie ma...

 

A ten czarny to po ile jest w TT? Na ich stronie nie ma, na innych stronach jest za 1400 złotych polskich nowych, trochę dużo jak za Seiko 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad kupnem nowego modelu SPB 151 kpt. Willard, czy według szanownego grona warto ?

 

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
53 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:


Mam obecnie Padi Masa i dwa Żółwie (Srpc91 STO i SRP775)

Który waszym zdaniem lepiej uzupełni kolekcje

Great blue hole bez 2 zdan ALBO sprzedaj to co masz i kup Marinemastera. Za resztę jakąś 5teczkę i będzie 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MieszkoMieszko, na Twoim miejscu bym opylił PadiMasa, a na jego miejsce zakupił SPB053 na bransie (oczywiście zależy ile ponad 2k, bo 2,9k to też ponad 2 jest ;) ). Jak zależy Ci na kolejnym nurku, to SPB105, bo mnie się od samego początku podobał, chociaż GBH też jest niekiepski. Cóż począć, ciężki wybór, ale mając SPB053 bardziej lukę uzupełni zielona tarcza, aniżeli niebieska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca Padi Masa nie sprzedam bo jest najbardziej fikuśny za to go uwielbiam. Za żłobienia tarczy w postaci fal za bicolor lume oraz za wiele innych. On ma u mnie dożywocie :-)

 

Kolorystycznie wiem że zielony spb105 mógłby lepiej uzupełnić kolorystycznie to wszystko.

[mention=108913]Noodles[/mention] ten GBH mnie nęcił od początku tylko to kolejny niebieski diver. Nie będzie za niebiesko?

 

 

Czyli na razie 1:1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dałbym się pokroić za GBH, ale przed momentem spojrzałem na zdjęcia online tego zegarka i nie potrafiłem powiedzieć, co mi się w nim tak podobało ;) Może inaczej. Jeżeli chcesz kolejnego divera na wakacje i do jeansów i t-shirta, to GBH, jeżeli zaś chcesz sportowego zegarka do nieco bardziej eleganckiego stroju sportowego, to SPB105. A tak w ogóle, jak masz nieco wolnych biletów NBP, to wróciłbym do poprzedniego pomysłu z SBDC077. Fantastyczny zegar, ładniejsza koperta od serii BiedaMM (oczywiście MZ), lepiej wyeksponowane, lekko wypukłe szafirowe szkło. no i jest też Great Hole, tyle Green (GGH) ;)

 

BTW, sam zacząłem się zastanawiać, czy wymienić SPB051 i SPB053 na SBDC077 :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca przekonuje mnie ten bezel w 077... Ani to zielony ani niebieski.... Aczkolwiek nie ukrywam że koperta Biedamasa bardziej mi leży :-D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny jest bezel w SPB053 i robi naprawdę świetne wrażenie. Jedyna moja obawa, to czy nie będzie się kłócił z zieloną tarczą, ale byłbym gotów zaryzykować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj lekko negocjować cenę i jak coś, to bierz i się nie zastanawiaj. Jak Ci się nie spodoba, to sprzedasz za tyle samo, co kupiłeś - cena bransolety w zakupie jest co najmniej "chora", a tutaj masz jeszcze pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj lekko negocjować cenę i jak coś, to bierz i się nie zastanawiaj. Jak Ci się nie spodoba, to sprzedasz za tyle samo, co kupiłeś - cena bransolety w zakupie jest co najmniej "chora", a tutaj masz jeszcze pasek.
Mówisz o spb053 z chrono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tym ze Szwecji :) Masz tam poniżej przycisku "kup" przycisk "zaproponuj cenę". Skoro jest taki, to może warto skorzystać. Chociaż niech wysyłkę sprzedawca weźmie na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wydaje się być nader atrakcyjna i to przemawia na korzyść względem pozostałych... Zwłaszcza 077 który po opłatach to lekko ponad 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, cena jest dobra, ale dało się kupić ten zegar bardziej okazyjnie niż okolice 4k. Sam zapłaciłem sporo mniej za nowy. A 077 jest chyba limitowany i to wyjaśniałoby jego cenę (on chyba nawet nie jest w oficjalnej europejskiej dystrybucji).

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

077 to nielimitowana limitka limitki specjalnej edycji czy coś w tym stylu. Fakt jest on tylko na rynek japoński / azjatycki.

Na deklu tak jak w przypadku GBH oraz Twilight Blue nie ma info o edycji specjalnej mimo iż w broszurach i ogłoszeniach sprzedawców jest zawarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seiko to jednak Seiko, chaptera brak ale jak widać fakapy maja we krwi default_wink.png

7066942e91f4b38a484dbd8aea55db04.jpg&key=06da9f1b93e2623abcc8f48da88c4082db00dca3cdf07192c2c0dc7d51db480f


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
To jest ta sama koperta co w zwykłym żółwiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ewaryst666 napisał:

 

A ten czarny to po ile jest w TT? Na ich stronie nie ma, na innych stronach jest za 1400 złotych polskich nowych, trochę dużo jak za Seiko 5

jeżeli chodzi o Seiko to tanio już było. Skończyły się dobre czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nie tylko skończyły się czasy, że było tanio ale także czasy, kiedy było dobrze. Niecentrujące bezele i to sporo, krzywo nabite kropki na trójkątach w nurkach, rozstrzał w dokładności werków taki, że Marinemastera trafisz na chodzie niemal idealnym ale trafisz i takiego co robi +11sek/doba. Lubię seiko, żeby nie było ale jakoś nie mam ochoty kupić od nich kolejnego zegarka. QC leży i kwiczy i to gorzej niż w innych markach (patrz: citizen)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.