Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko skończyły się czasy, że było tanio ale także czasy, kiedy było dobrze. Niecentrujące bezele i to sporo, krzywo nabite kropki na trójkątach w nurkach, rozstrzał w dokładności werków taki, że Marinemastera trafisz na chodzie niemal idealnym ale trafisz i takiego co robi +11sek/doba. Lubię seiko, żeby nie było ale jakoś nie mam ochpty kupić od nich kolejnego zegarka. QC leży i kwiczy i to gorzej niż w innych markach (patrz: citizen)
Dlatego trzeba zbierać stare modele i trzymać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SEI_pat_KO napisał:

 

Ciekawe co za tygrys, ukryty smok kryje się pod tym nickiem, że od razu wie co dobre? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, najlepsza luma jaką kiedykolwiek widziałem, przebija Monstera. IMO lepszy jest tylko tryt i 5G 14e0bfd1ac13c5ecaeb78effaf3e5cfd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Burns napisał:

Ciekawe co za tygrys, ukryty smok kryje się pod tym nickiem, że od razu wie co dobre?

zwykły, szary, świeżak, który lubi (niektóre) starsze, ale i nie pogardzi nowszymi czasomierzami... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Kolega widzę wie co dobre 

comment_1595531474vClGCmijqxJdLDdzAlTuIF,w400.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Noodles napisał:

Kolega widzę wie co dobre

 

zegar jest zaje..fajny gdyby nie jego wysokość - 13/14mm. Z przeznaczenia nurek... no ok :) Ale czasem dobrze byłoby go założyć w okresie jesiennym czy zimowym. Niestety nie da rady! Bo nie wejdzie pod koszulę, sweter, kurtkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Wy za, za mankiety macie w tych (nie licząc koszul) bluzach, sweterch, kurtkach macie, że z 14mm robicie hallo. Ja wiem, że mamy powtarzały, że za powyciągane rękawy i rozciągnięte ściągacze tydzień bez kolacji albo lodów. To wam powiem, że po to jest ściągacz i teraz już go możecie rozciągać. Mi się nawet gwn-q1000 mieści pod większość... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugiego sun'a też wrzucam, a co... :)

20200726_152231.jpg

1 godzinę temu, Burns napisał:

Ja nie wiem co Wy za, za mankiety macie w tych (nie licząc koszul) bluzach, sweterch, kurtkach macie, że z 14mm robicie hallo. Ja wiem, że mamy powtarzały, że za powyciągane rękawy i rozciągnięte ściągacze tydzień bez kolacji albo lodów. To wam powiem, że po to jest ściągacz i teraz już go możecie rozciągać. Mi się nawet gwn-q1000 mieści pod większość... ;)

 

Tylko wiesz, większość koszul mam w kroju slim, slim fit i niestety taki zegar nie wejdzie pod mankiet, a jak się go już wsadzi pod ten mankiet, to nie wyjdzie bez rozpinania. Dziękuję ci Mamo za dobre wskazówki, jesteś the best :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200726-152614.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem z wyłączeniem koszul, więc coś nie pykło, no i mama mogła powiedzieć, że nie nosi się takich zegarków do koszuli bo nie smacznie, są też koszule z krótkim rękawem... ha😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Burns napisał:

Napisałem z wyłączeniem koszul, więc coś nie pykło, no i mama mogła powiedzieć, że nie nosi się takich zegarków do koszuli bo nie smacznie, są też koszule z krótkim rękawem... ha😂 

 

Pykło, tylko podkreślam role koszul. "Nie smacznie"? - nie zapominaj o stylu sportowym. Koszula (z długim rękawem, w krótkich nie chodzę z zasady :) ), sportowa marynarka, jeansy, mokasyny/sneakersy i nasz bohater. Ot styl sportowy i look gotowy ;) Nie zaprzeczę, że nasz bohater do koszuli w kratę i ciągnika też się nadaje :D

Oczywiście styl sportowy nie zobowiązuje do chowania zegarka pod mankiet :)

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 miesięcy praktycznie non-stop na łapie. Taki niepozorny a siadł niesamowicie.

IMG_20200726_184303.jpg


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SEI_pat_KO napisał:

drugiego sun'a też wrzucam, a co... :)

 

 

Tylko wiesz, większość koszul mam w kroju slim, slim fit i niestety taki zegar nie wejdzie pod mankiet, a jak się go już wsadzi pod ten mankiet, to nie wyjdzie bez rozpinania. Dziękuję ci Mamo za dobre wskazówki, jesteś the best :)

 

Fajne są te tuńczyki - kinetyki.

Tutaj archiwalne. 

 

 

IMG_0275.thumb.JPG.b8db53f09943e76370696b3ebaa63737.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marak napisał:

Fajne są te tuńczyki - kinetyki.

Tutaj archiwalne. 

 

to ja też archiwalne zapodam :) Miałem dużą rozterkę nad tym, czy był modowany, czy nie. Widziałem taki sam egzemplarz na jednej z singapurskich stron...  Pancerz jego mościa ma połysk, co się nie zdarza w żadnym sunie. Porównywałem go z innymi przedstawicielami jego gatunku i jakość wykonania taka sama.

seiko sun023.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do dzisiaj nie wiem czy dla wielozegarkowca, lepszy jest solar i wystawianie go jak debil na parapet (może złapie światło słoneczne a może złapie temperaturę i stopi się lub przegrzeje bo ze Słońcem bywa różnie) czy machanie jak prawiczek kinetikiem przed telewizorem, może się nakręci, a może coś mechanicznego urwie się. Jedna i druga technologia ma swoje zalety, która większe wady? Może równik solary a równoleżniki kinetiki? Mi osobiście jednak w tych kinetikach coś nie gada... 

A to nie tak, że w tym co pokazujesz ktoś porysował czarną powłokę shroud i postanowił ją zedrzeć domowym sposobem robiąc najprościej polerkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solary są w porządku i to nie jest tak, że trzeba je cały czas trzymać w mocno nasłonecznionym miejscu (m.in. na parapecie na zewnątrz). U mnie stoją w niedalekiej odległości od okna w przeszklonym etui/ leżą luzem na komodzie i w ciągu dnia się podładowują, tzw. łapią to co pogoda da. Raz miałem przypadek z "kilkuletnim" solarem, stanął (trzymałem go w szufladzie, najzwyczajniej zapomniałem, że gdzieś go tam jeszcze mam i chciałem akurat na jutro go założyć), wystawiłem go na parapet na zewnątrz (żeby jak najszybciej się podładował) na ok. 4-5 godz., nie było mocnego słońca, a i tak wystarczyło, żeby chodził kilka tygodni. Ale najlepiej jest zakładać je co kilka dni, żeby ciągle się podładowywały, albo trzymać je w jasnych miejscach, np. w niedalekiej odległości od okna.

 

Co do kinetików... moim zdaniem nie powinno się bać, że coś się uszkodzi podczas "podkręcania" maszyny, producent z pewnością to przewidział. No inaczej (prócz rotomatu) nie da się nakręcić zegarka jak już siądzie. A i nie nie trzęsie się nim jak potłuczony, tylko wyrafinowanie, okrężnymi ruchami, zgodnie z kierunkiem zegara obracamy czasomierz w ręku. Przynajmniej ja to tak praktykuje :)

 

Ale, tak mechaniczne/automatyczne są najlepesze :)

 

Co do tego egzemplarza z polerką, też tak mogło być, tylko ktoś musiał się nieźle natrudzić przy tym, bo polerka wyglądała rewelacyjnie, nie była to robota na "odwal się" powłoko, ja chce doskrobać się do stali, tylko "chce cię" widzieć połyskującego bez żadnych niedociągnięć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się niczego nie boję, rotomat nie ładuje kinetica, są ładowarki indukcyjne Seiko, można se zrobić ze szczoteczki oral-b chociaż nie są znane parametry prądowe. 

Natomiast ciężko mi znaleźć wartość dodaną bo zalety kwarcu zostały obciążone ekementami mechanicznymi... ani to nie podniosło zakresu temperaturowego do używania na plaży i do jazdy na rowerze też średnio. Z dwojga złego skłaniam się ku solar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.