Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles
1 godzinę temu, emiel napisał:

A tak zapytam, co w nim takiego fajnego? 

... i robi -17,

 

że się późni -17 sek na dobę? :) 

43 minuty temu, Sol napisał:

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie słabo nakręcony 6R15 zauważalnie spieszy i stabilizuje się dopiero po kilku godzinach noszenia, gdy się dokręci.

To jest ta "chimeryczność", bo mechanizmy ustawia się na nakręconą sprężynę.

Co do dokładności, to do tej pory miałem tylko dwa zegarki, które po dłuższym noszeniu, dwa-trzy tygodnie, potrafiły trzymać zerową odchyłkę. Powtórzę: zero sekund na dzień w dłuższym okresie.

Obydwa to żółwie na 4R36 :)

 

 

Obecnie mam żółwia, który robi +1 :D a kiedyś miałem u siebie MM200 co chodził tak samo :D ogolnie machaniki od dokładności nie są jak kogoś to tak męczy to niech kupuje radio controlled czy inny multiband i po problemie:D a jak ma byc seiko to gminna wiesc niesie, ze te na spring drajwie sa dokladne :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

A u jakiś dodatkowych opłat nie będzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wysyłką ale to wszystko w obrębie UE wiec nic dodatkowego nie powinno dojść.


PS. Możesz negocjować cenę - przycisk ‚Preis vorschlagen’ ale musisz założyć konto na ich stronie, może da się urwać na wysyłkę akurat :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ella-juwelen.de/marken/seiko-uhren/automatik/srpe69k1?awc=17041_1596736063_5b12607d7938db4317c1105cd6818b1f&utm_source=awin

 

231,34 € (po dodatkowym 3% rabacie, który sam się aktywuje w koszyku). Przesyłka darmowa. Żadnych opłat dodatkowych (prócz ewentualnego przewalutowania, ale w dzisiejszych czasach Revolut nas przed tym na szczęście chroni) :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2020 o 19:29, Sol napisał:

I dopiero teraz sobie przypomniałeś, że tak źle chodził? ;)

Sprzedałem miesiąc temu.Sprzedawalem trzy miesiące 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedałem miesiąc temu.Sprzedawalem trzy miesiące
RE- GU- LA- CJA

RCC - regulacja czyni cuda :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś się tu pojawił, ale teraz wrócił od mechanika więc czas się pochwalić. 1967 rocznik, a nie widać tego :) IMG_20200806_213208.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wanderer1975 napisał:

Sprzedałem miesiąc temu.Sprzedawalem trzy miesiące 😁

A poinformowałeś kupującego że późni 20 sek. ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał:

A poinformowałeś kupującego że późni 20 sek. ? 😉

No tak.W przeciwieństwie do kolegi z forum, który zapomniał poinformować mnie.Ale rozumiem,że sprzedaje on dużo zegarków... Może wszystkich nie ogarnia.

 

3 godziny temu, MieszkoMieszko napisał:

RE- GU- LA- CJA

RCC - regulacja czyni cuda 😄

Nie lubię porysowanych dekli.U nas na Podlasiu raczej bateryjkarze😁te zegarmajstry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wanderer1975, a wziąłeś pod uwagę, że kolega sprzedający mógł po prostu nie wiedzieć o tym, że zegar się tyle spóźnia? Nie, żebym po kogokolwiek stronie się opowiadał, ale wierz mi, że mam co najmniej kilka zegarków, co do których dokładności chodu wolałbym nie zabierać głosu, bo zwyczajnie go nie mierzyłem. Jak się nosi zegarek dzień lub dwa, to możesz nawet nie zauważyć, że się spóźnia minutę na dobę. Tym bardziej, że z założenia zegarek ma Ci podawać czas, a nie być kontrolowany, czy dobrze go wskazuje. Co do "ogarniania" wielu zegarków - paradoksalnie, im więcej ich masz, tym mniej o nich wiesz, więc tu akurat się zgodzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, clusca napisał:

@wanderer1975, a wziąłeś pod uwagę, że kolega sprzedający mógł po prostu nie wiedzieć o tym, że zegar się tyle spóźnia? Nie, żebym po kogokolwiek stronie się opowiadał, ale wierz mi, że mam co najmniej kilka zegarków, co do których dokładności chodu wolałbym nie zabierać głosu, bo zwyczajnie go nie mierzyłem. Jak się nosi zegarek dzień lub dwa, to możesz nawet nie zauważyć, że się spóźnia minutę na dobę. Tym bardziej, że z założenia zegarek ma Ci podawać czas, a nie być kontrolowany, czy dobrze go wskazuje. Co do "ogarniania" wielu zegarków - paradoksalnie, im więcej ich masz, tym mniej o nich wiesz, więc tu akurat się zgodzę ;)

 

Teraz, wanderer1975 napisał:

 

Ok.Masz rację.Mam kumpla, który gdy mu powiedziałem że kupuje używane sikory wywalił na mnie galy mówiąc:- nie wolisz nowego niemacanego, przecież to nie kobieta..😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękna sztuka!
 
Dziękuję. Zaskakująco duża linia jak na lata 60 :)

IMG_20200806_102452.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Odnośnie dokładności chodu: jak zegarek wytrzymuje max 12 godzin na łapie (przy 8-10 zegarkach w pudle) to temat jest w zasadzie trzeciorzędny.

Ja osobiście mam to w d*pie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotuje zegarkami i rzadko kiedy jakis spedza na rece wiecej niz 1 dzien - w tej sytuacji jak juz padlo wczesniej dokladnosc jest drugorzedna.

Natomiast bedac szczerym im wiecej place za zegarek tym wiecej od niego wymagam, w koncu na cos te pieniadze powinny isc :)

Z moich wlasnych doswiadczen mam 6R15, ktory chodzi BARDZO dokladnie (ale typowo jest wrazliwy na stopien naciagu), mam 4R35 ktory jest dokladny, zona ma 4R35 ktory jest srednio niedokladny :)

Regolowac, regulowac i jeszcze raz regulowac (jak tylko skonczy sie gwarancja zonowy sikor wyladuje u znajomego zegarmistrza na poprawki bo mnie to mega irytuje).

 

Koniec koncow ma byc ladny, mam go kochac i ma chodzic tak, zebym raz na tydzien poprawil o minute - dwie i tyle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Sol napisał:

Nikt nie chciał, to...

 

 

 

Wiem, że temat wałkowany milion razy i opinie są bardzo różne.

U mnie "made in Japan" się sprawdza. To mój czwarty SKX i dopiero ten jest akceptowalny.

I nie chodzi o samo centrowanie. Tamtych trzech już nie mam, ale wydaje mi się, że koperta jest lepiej wykonana. Wyraźniej odcięte szczotkowanie od polerowanych boków. No i gwint koronki - chodzi płynnie, jak powinien.

Pewnie nie jest to regułą, bo widziałem skopane "Japany", ale prawdopodobieństwo trafienia lepszej sztuki w loterii Seiko jest jednak większe :)

Wedle mojej wiedzy koperty K i J różną się od siebie. Z "Made in Japan" jest podobnie jak ze "Swiss made", niekoniecznie oznacza, że wyprodukowane w Japonii. Póki kontrola jakości działa jak trzeba w przypadku "Made in Japan" jest ok.

9 minut temu, cordi7 napisał:

Rotuje zegarkami i rzadko kiedy jakis spedza na rece wiecej niz 1 dzien - w tej sytuacji jak juz padlo wczesniej dokladnosc jest drugorzedna.

Natomiast bedac szczerym im wiecej place za zegarek tym wiecej od niego wymagam, w koncu na cos te pieniadze powinny isc :)

Z moich wlasnych doswiadczen mam 6R15, ktory chodzi BARDZO dokladnie (ale typowo jest wrazliwy na stopien naciagu), mam 4R35 ktory jest dokladny, zona ma 4R35 ktory jest srednio niedokladny :)

Regolowac, regulowac i jeszcze raz regulowac (jak tylko skonczy sie gwarancja zonowy sikor wyladuje u znajomego zegarmistrza na poprawki bo mnie to mega irytuje).

 

Koniec koncow ma byc ladny, mam go kochac i ma chodzic tak, zebym raz na tydzien poprawil o minute - dwie i tyle.

 

Ja wyszedłem z założenia, że skoro jest na gwarancji, to niech serwis się tym zajmie. Teraz chodzi dobrze, ale to nietypowe zachowanie przy nienaciągniętej sprężynie jest dla mnie novum. Mam wrażenie, że "szfajcary" w tym wypadku zachowują się lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 6R15 znany jest z tego, 2824 / 2892 i ich klony sa lepsze pod tym wzgledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, cordi7 napisał:

Tak, 6R15 znany jest z tego, 2824 / 2892 i ich klony sa lepsze pod tym wzgledem.

No to zobaczymy czy inne walory SPB053 mi to zrekompensują. ;) Jak nie, to zdaje się są na ten model amatorzy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]Kwiatek [/mention]jak wygląda luma w tej nowej piątce? Świeci „na ciemno”? Patrzę sobie na te Twoje zdjęcia tej piątki i wygląda bardzo ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tts napisał:

No to zobaczymy czy inne walory SPB053 mi to zrekompensują. ;) Jak nie, to zdaje się są na ten model amatorzy. ;)

 

W codziennej eksploatacji zupelnie to nie przeszkadza i mocno tego nie widac, zakladam zegarek, ustawiam, on dosc szybko sie nakreca.

Ogolnie moj 6R15 w SARB 035 to bardzo wdzieczny i dokladny mechanizm - mysle, ze bedziesz zadowolony i zadnej odsprzedazy nie bedzie.

 

Trzeba natomaist pamietac, ze 6R15 jest bazowany na 7S26 wiec tez nie ma co ustawiac bog wie jakich oczekiwan:

 

The 6R15 family was introduced in 2006 as a higher-spec derivative of the familiar Seiko 7S26. It was intended to replace the expensive "high beat" King Seiko-derived 4S15 in mainstream watches, allowing that family to be used exclusively in more expensive models.

The 6R is an automatic movement which adds hacking and hand winding to the existing 7S26 base. This is the main difference between the movements: The winding works now include two separate pinions on the bottom plate to add hand winding. It also features a hacking mechanism and pinned balance spring for adjustability. Thanks to a Spron 510 mainspring, the 6R15 boasts 50 hour power reserve, and the faster-beating 6R2x series has a 45 hour power reserve.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za regulacja jednak. Jeżeli coś nie gra to wszystko da się dopasować. Mój postowany wyżej Seikacz na mechanizmie 7625 został tak wyregulowany: (fot od zegarmajstra) IMG_20200731_120239.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.