Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ok, dla mnie przynajmniej, ale są tu pewnie bardziej wymagający, ja na to nie zwracam uwagi 😂


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

W seiko nawet w lini LX endlinki są luźne więc szkoda nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

I odpuszczam ci twoje winy, krzywe indeksy i chapter ringi w imię Seiko, Grand Seiko i Credora ;)

0381d79dda49bcf31b70c378ba0fa054.plist


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaoszczędzili na ramce, to mogli przynajmniej ją narysować .. reszta to szczegóły ;)

 

mm2.thumb.jpg.013515adf05ff8aec0c4143df355b8b7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się okazuje limitowane wersje Seiko Street Fighter mają we wrześniu być dostępne także w Polsce 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Jeżeli ktoś w ogóle będzie miał ochotę na te potworki...

Screenshot_20200827-192154_Instagram.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jash napisał:

I odpuszczam ci twoje winy, krzywe indeksy i chapter ringi w imię Seiko, Grand Seiko i Credora ;)




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

No i fajnie!

To teraz musisz zmienić przydomek z ORISta na SEIKOst >>>SEIKOsista>>>SEKSISta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Marcin, to niech będzie SEIKORISta ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jash napisał:

I odpuszczam ci twoje winy, krzywe indeksy i chapter ringi w imię Seiko, Grand Seiko i Credora ;)

 

Napisz, proszę, kilka zdań na temat wykonania. Pozytywne wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W ogólnym rozrachunku w stosunku do pierwszego Biedamasa jak dla mnie krok w przód.
Jest lepiej wykonany, ale przede wszystkim ma lepszy rozmiar proporcje i design. Lepszy jest tez mechanizm i jakość gumy.
Wady ma tylko dwie. Po pierwsze kropka w trojkącie na bezelu wybita krzywo, ale jest to o tyle dziwne ze jak patrzę przez lupę to jest idealnie w środku. Nie umiem wytłumaczyć ale tez mi to nie przeszkadza.
Przeszkadza natomiast druga wada, czyli gwint koronki. Nóż kufa żeby w zegarku za prawie 5kpln koronka zakręcała się gorzej niż w Amphibiach? Niby standard ale miałem dziś w rękach bieda Willarda SPB151 i tam koronka chodzi jak masełko. Tu jest, nie boje się tego napisać bardzo, bardzo słabo.
Reasumując zegarek jest fantastyczny, fun jest ogromny, wyglada na dużo droższy niż jest jeśli to dla kogos ważne. Jeden z najlepszych modeli Seiko ostatnich kilku lat. Chyba tylko Willard jest fajniejszy. Także Seikowe podium ostatnich lat na pewno ma nowy biedaMAS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@Jash niech się dobrze nosi :)

 

Mowilem, ze oni te kropki krzywo nabijać zaczeli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wad to jeszcze bym dodał kiepskie spasowanie bransolety , na tyle słabe że ja akurat zrezygnowałem z limitki .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash a nie ma przypadkiem takiej sytuacji że koronka jest krzywo na wałku osadzona? To może powodować że właśnie przez to chodzi z takim oporem aż pewnego dnia zerwie się gwint. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
12 minut temu, gszydlowsky napisał:

Z wad to jeszcze bym dodał kiepskie spasowanie bransolety , na tyle słabe że ja akurat zrezygnowałem z limitki .

 

Typowe seiko jest typowe. Marinemastery tez sa tak spasowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
46 minut temu, gszydlowsky napisał:

Z wad to jeszcze bym dodał kiepskie spasowanie bransolety , na tyle słabe że ja akurat zrezygnowałem z limitki .

 

 

Poza tym, że czoko bardziej mi się podoba, to z tego samego powodu co Ty nie chciałem kajdana. BTW limitka ma w zestawie gumę

44 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

@Jash a nie ma przypadkiem takiej sytuacji że koronka jest krzywo na wałku osadzona? To może powodować że właśnie przez to chodzi z takim oporem aż pewnego dnia zerwie się gwint. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi...

 

Nie, jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to wcześniej uszkodzone zwoje gwintu tubus, co coraz częściej im się zdarza - Chińczycy nie byli na tej części szkolenia i robią to kombinerkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jash napisał:

W ogólnym rozrachunku w stosunku do pierwszego Biedamasa jak dla mnie krok w przód.
Jest lepiej wykonany, ale przede wszystkim ma lepszy rozmiar proporcje i design. Lepszy jest tez mechanizm i jakość gumy.
Wady ma tylko dwie. Po pierwsze kropka w trojkącie na bezelu wybita krzywo, ale jest to o tyle dziwne ze jak patrzę przez lupę to jest idealnie w środku. Nie umiem wytłumaczyć ale tez mi to nie przeszkadza.
Przeszkadza natomiast druga wada, czyli gwint koronki. Nóż kufa żeby w zegarku za prawie 5kpln koronka zakręcała się gorzej niż w Amphibiach? Niby standard ale miałem dziś w rękach bieda Willarda SPB151 i tam koronka chodzi jak masełko. Tu jest, nie boje się tego napisać bardzo, bardzo słabo.
Reasumując zegarek jest fantastyczny, fun jest ogromny, wyglada na dużo droższy niż jest jeśli to dla kogos ważne. Jeden z najlepszych modeli Seiko ostatnich kilku lat. Chyba tylko Willard jest fajniejszy. Także Seikowe podium ostatnich lat na pewno ma nowy biedaMAS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Kropka jest wybita prosto tylko bardzo głęboko i cień zniekształca odbierany obraz :)

Zależy z której strony się patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ta bransoleta nie jest zła. Oczywiście spasowanie nie jest idealne i jak pisałem przy okazji małego podsumowania trochę "grzechocze". Głownie wina za dużych luzów na linkach. Do tego klamra trochę cienka i tania się wydaje. Ale jako całość jest ok. Problem znika na ręku, bo układa się ładnie i dobrze wygląda. Jedynie jak ktoś się przyjrzy to widać trochę teleskopy w szparach. ;) Ogólnie wszystko jest na tyle ok, że dokupię bransoletę do swojego biedawillarda, która jest prawie identyczna za wyjątkiem endlinków.

 

Jeśli chodzi o koronkę to ma problem czasem zaczepić gwint w Willardzie. W biedamasie chodziła ok. Za to mechanizm robi stabilne +2.5s/dzień, na noc koronką du góry. W każdej pozycji przyspiesza, ale maks to jest +5s przez noc. Udany egzemplarz.

 

IMG-0870.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Czy zamawiał ktoś kiedykolwiek u "sąsiada jubilera" z zachodniej granicy seiko? Taka sytuacja - informował, że zegarek ma być pod koniec sierpnia u niego, a zamówiłem upatrzone seiko 12 sierpnia. Dzisiaj jubiler zadzwonił do dystrybutora seiko i odpowiedzieli mu, że w połowie września ten egzemplarz będzie dostępny. Oczywiście sprzedawca przeprasza za zaistniałą sytuację i proponuje, że zawiadomi innego jubilera lub czekanie. Tak się trochę zastanawiam, czy nie wtopiłem kasy. Oczywiście płatność dokonałem przez paypal. Ale wiadomo - przewalutowanie i te sprawy. Jak myślicie, uzbroić się w cierpliwość i poczekać te 2 tygodnie jeszcze czy rozpocząć procedurę zwrotu kasy? Nadmienię, że o ten zegarek pytałem również w Polsce, ale powiedzieli że tego konkretnego nie sprowadzą, tylko dwa inne warianty kolorystyczne i to w pojedynczych egzemplarzach. Tak więc może być coś na rzeczy, że ten akurat zamówiony model jest trudniej dostępny? W Polsce na obecną chwilę nie ma go nigdzie. Natomiast w europie gdzie tylko pojawia się oferta tego modelu jest wszędzie na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, takie zawirowania są teraz przez wirusa i nie tylko u SEIKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę irytuje szkło. Mogło by być utwardzane. Zwłaszcza że  to kształt soczewki. Ale bardzo lubię tę cebulkę. Weekendowo.

IMG_20200828_171443.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Jash napisał:

W ogólnym rozrachunku w stosunku do pierwszego Biedamasa jak dla mnie krok w przód.

 

A jak u niego z lumą? 

51MAS świeci jak szalony. 

14X ma jej na pewno mniej. 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.