Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Ja nie widzę różnicy między pierwszym a drugim biedaMASem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pytanie odnośnie Waszych werków 4r36 - przede wszystkim jak wygląda kwestia rezerwy chodu, ale również i samej ich dokładności.

 

Screeny wrzucone z dwóch okresów ciągłego noszenia zegarka.

Aktywność ruchowa na zbliżonym poziomie, ale zastanawia mnie skąd tak porażająca różnica sprawdzonej rezerwy.

Po pierwszym okresie zegarek odłożony na tarczę zatrzymał się po około 37h44min, natomiast kolejny cykl zakończył w tej samej pozycji z wynikiem zaledwie 15h48min, mimo prawie dwukrotnie dłuższego czasu na nadgarstku w ostatnim dniu.

 

Pozdrawiam

Screenshot_20200829-111535_WatchCheck.jpg

Screenshot_20200829-111523_WatchCheck.jpg

Screenshot_20200829-111503_WatchCheck.jpg

Screenshot_20200829-111531_WatchCheck.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Jak długo miałeś go na ręku (ile godzin) i jaki rodzaj aktywności (deskdiving?) 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy okres zakończony noszeniem przez około 10h30min - dzień na wyjeździe, głównie w samochodzie  a drugi to blisko 17h spędzone w trybie stacjonarnym, ale z raczej sporą ilością ruchu między kondygnacjami itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Może być, że za słabo się nakręcił. Jazda autem to niska aktywność. Zrób tak: nakręć zegarek (~30 obrotów koronką) i na łapę go. Noś te 8-10h ale tak żeby był w tym spacer, czy inne machanie łapą. I wtedy zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wydajna byłaby praca młotem pneumatycznym lub ubijarką do ziemi przez conajmniej 12 godzin :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne jest to, że za pierwszym razem zegarek miałem na ręce przez 10 godzin, z czego 5h to sporo chodzenia, a 5h spędziłem w samochodzie i wystarczyło to na pracę mechanizmu przez 37 godzin.

 

Za drugim razem noszenia było 17 godzin - w tym chodzenie po schodach itd, a uciągnął niecałe 16h.

 

Pomiary z watchchecka zawsze zbierałem przy zakładaniu/zdejmowaniu zegarka.

 

No cóż, trzeba będzie pokombinować. Żadna z instrukcji nie określa iloma obrotami koronki zegarek nakręca się na maxa, ale podają, że długie nakręcanie nie jest szkodliwe dla mechanizmu. Ponoszę, nakręce z 30-40 razy i odłożę, a potem sprawdzę po jakim czasie się zatrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć, czy wszystko jest ok to możesz zrobić tak.

Jak się zatrzyma to załóż na rękę którą okkurzarz i odkurz dom/mieszkanie i odłóż. Zobaczysz po jakim czasie stanie. Zrob takie 2/3 testy. Jeśli będzie rezerwa na podobnym poziomie to mechanizm jest ok. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Popieram^^^

Jakbyś potrzebował zrobić test a w domu jeszcze by nie było brudno, to możesz przyjść i u mnie i poodkurzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oke, dzięki za dobre rady :D

 

Łysolku, sorry, ale takie testy lepiej robić we własnych 4 kątach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200829-140731.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
7 godzin temu, ncx napisał:

Cześć,

 

Pytanie odnośnie Waszych werków 4r36 - przede wszystkim jak wygląda kwestia rezerwy chodu, ale również i samej ich dokładności.


Mam w domu sporo tego i absolutnie nie wiem jak z rezerwami i dokładnościami.

Szkoda życia na takie bzdety.

Jak sobie kupisz Lorka, to możesz sobie mierzyć, czy masz 1 czy 2 sekundy na dobę - tak dla rozrywki na początku.

Ale wszystkie Kaziki chodzą u mnie co do pikosekundy 😆 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash te którego wstawiłeś jakoś kolorystycznie podoba mi się najbardziej  z tych 4 nowych, jeden wisi na OLX i jakoś trochę kusi 🙂 i ten rozmiar 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie tez czekoladka podoba się najbardziej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maritimeeng napisał:


Mam w domu sporo tego i absolutnie nie wiem jak z rezerwami i dokładnościami.

Szkoda życia na takie bzdety.

Jak sobie kupisz Lorka, to możesz sobie mierzyć, czy masz 1 czy 2 sekundy na dobę - tak dla rozrywki na początku.

Ale wszystkie Kaziki chodzą u mnie co do pikosekundy 😆 

Dokładność sprawdzam bardziej dla zabawy i po to, żeby nie korygować wskazań po dłuższym czasie.

Może i zabrzmi to dziwnie, ale zamiast odkręcać koronkę choćby tych kilka razy w roku i "szczęśliwie" nie trafić w gwint przy jej dokrecaniu, wolę odłożyć zegarek w pozycji, która pozwoli przeżyć kolejny dzień z marginesem błędu na poziomie +/-5 sekund.

 

Lorka, nie ujmując ich posiadaczom i użytkownikom, w życiu bym nie kupił, bo są zegarki, które bardziej trafiają w moje gusta.  Wizualnie to na pewno Panerai, a użytkowo Sinn, ale to chyba nie najlepsze miejsce na wyrażanie takich opinii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jedna okoliczność w której mierzenie rezerwy ma sens. To jak nie jesteśmy pewni oryginalności Alpinista. Czytałem, że partia podróbek z ebaya miałą wstawiane 4r z 40h rezerwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do weteranów Seiko. Czy zmienilo się cos na plus w kwestii serwisu Seiko w Polsce w ostatnich latach? Mam tu na mysli serwis bardziej zaawansowanych nurkow jak MM300 czy Tuna 1000m otwieranych od gory. Mozna bez obaw oddac zegarek na przeglad/wymiane baterii w tych modelach ze sprawdzeniem wodoszczelnosci, czy jednak nadal trzeba odsylac do UK/Japonii? 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Niestety nie. Nadal do Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka. Nie bardzo rozumiem jak mozna cos sprzedawac i jednoczesnie nie zapewniac adekwatnego serwisu :| 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, muchacho_ napisał:

Mam pytanie do weteranów Seiko. Czy zmienilo się cos na plus w kwestii serwisu Seiko w Polsce w ostatnich latach? Mam tu na mysli serwis bardziej zaawansowanych nurkow jak MM300 czy Tuna 1000m otwieranych od gory. Mozna bez obaw oddac zegarek na przeglad/wymiane baterii w tych modelach ze sprawdzeniem wodoszczelnosci, czy jednak nadal trzeba odsylac do UK/Japonii? 

Looknij na wątek Mainemasterów. Ostatnio obczailiśmy serwis w Austrii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.