Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, SEI_pat_KO napisał:

nieco komunijny, jednak ma coś w sobie :D

 

 

 

Całkiem ładny, szkoda może tylko że bezel (moim zdaniem) nieco odstaje od jakości reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sierżant Julian napisał:

Całkiem ładny, szkoda może tylko że bezel (moim zdaniem) nieco odstaje od jakości reszty.

 

Też boleje nad tym, ale co zrobić :) Wszystkie poprzednie tytany i snm mają problem z nadmiernym wycieraniem się tych bezeli :/ Swojego czasu chciałem nabyć jakiegoś samuraja titanium w przyzwoitym stanie do 3k, ale są albo powycierane/porysowane te bezele albo zegary są ogólnie poobijane, albo ogłaszający krzyczą 4k wzwyż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Porażka. Nie bardzo rozumiem jak mozna cos sprzedawac i jednoczesnie nie zapewniac adekwatnego serwisu :| 

To nie jest kwestia adekwatnego serwisu, tylko norm i przepisów Seiko. My we Wrocławiu tez nie możemy serwisować niektórych Orisow czy FC, pomimo ze zegarmistrz to ogarnie bez problemu, bo dobrej pory robił. Takie są nowe wytyczne producentów i koniec.
Zibi Ci serwis zapewnia i jeśli masz zegar na gwarancji na swój koszt odsyła zgodnie z procedura do producenta na serwis.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jash napisał:


To nie jest kwestia adekwatnego serwisu, tylko norm i przepisów Seiko. My we Wrocławiu tez nie możemy serwisować niektórych Orisow czy FC, pomimo ze zegarmistrz to ogarnie bez problemu, bo dobrej pory robił. Takie są nowe wytyczne producentów i koniec.
Zibi Ci serwis zapewnia i jeśli masz zegar na gwarancji na swój koszt odsyła zgodnie z procedura do producenta na serwis.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


No rozumiem, tylko czy mnie jako konsumenta powinno to obchodzic? Kupuje produkt i chce otrzymac odpowiednia obsluge podczas zakupow, ale rowniez obsluge posprzedazowa. 10 lat temu zegarki z serii MarineMaster byly dostepne jedynie w Japonii (mowa oczywiscie o oficjalnych kanalach sprzedazy), wiec rozumiem, ze nikt nie gwarantowal serwisu na calym swiecie. Pozniej Seiko postawilo na ekspansje, przebrandowali Marine Mastery na Prospex i ruszyli ze sprzedaza na caly swiat. Oczekiwalbym, ze wraz z sprzedaza ruszy zaplecze serwisowe. Gwarancja to jedno, ale co po uplywie gwarancji? Mam jako klient szukac autoryzowanego serwisu w innych krajach czy w ogole w innej czesci swiata? Troche malo powazne podejscie do klienta. No bo raczej, nikt nie podchodzi do zakupu zegarka za kilka tysiecy euro na zasadzie, ze po dwoch latach jak skonczy sie gwranacja to wyrzuce. 

Wg mnie Seiko powinno bardziej restrykcyjnie do tego podchodzic. Chcesz byc dystrybutorem? Ok, ale musisz stworzyc punkt serwisowy w swoim kraju i przeszkolic pracownikow. Nie spelniasz wymagan = umowa na dystrybucje zostaje rozwiazana. 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt Ci nie odmówi naprawy MM. Zanosisz do Zibi i po gwarancji zapewnią Ci serwis  a to gdzie to jest robione, nie wiem czemu miałoby interesować klienta. Większość szwajcarskich firm przecież też nie ma serwisu w Polsce (nie ma takiego uzasadnienia ekonomicznego) i zegarki są wysyłane do Szwajcarii. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dokładnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Miszkolc napisał:

Istnieje jedna okoliczność w której mierzenie rezerwy ma sens. To jak nie jesteśmy pewni oryginalności Alpinista. Czytałem, że partia podróbek z ebaya miałą wstawiane 4r z 40h rezerwą emoji6.png

Widziałem te wynalazki na eBay.Cena kusząca-jedyne 1600 na nasze.Jednak odpuściłem po przyjrzeniu się..Widać zacny zegar,skoro podrabiany..Swojego oryginalnego sprzedałem w chwili słabości w zeszłym roku za 1400.Leci do mnie snkm97.bo lubię zieleń nieprzereklamowana we właściwej cenie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

dr1lSZ1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, SEI_pat_KO napisał:

nieco komunijny, jednak ma coś w sobie

 

Spoko jak chcesz wymienić to nie ma sprawy

Tytan nie nadaje się na EDC, ale jak masz kilka zegarków to tytanowe dostarczają całkowicie odminnego doświadczenia. Mam 4 tytany i są super. Z tym, że pierwszego traktowałem jako EDC i jest mocno "zmęczony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Miszkolc napisał:

Spoko jak chcesz wymienić to nie ma sprawy emoji2.png

Tytan nie nadaje się na EDC, ale jak masz kilka zegarków to tytanowe dostarczają całkowicie odminnego doświadczenia. Mam 4 tytany i są super. Z tym, że pierwszego traktowałem jako EDC i jest mocno "zmęczony"

 

 

Nie nacieszyłem się nim dość wystarczająco póki co, więc o rozstaniu nie ma mowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, SEI_pat_KO napisał:

 

Też boleje nad tym, ale co zrobić :) Wszystkie poprzednie tytany i snm mają problem z nadmiernym wycieraniem się tych bezeli 😕 Swojego czasu chciałem nabyć jakiegoś samuraja titanium w przyzwoitym stanie do 3k, ale są albo powycierane/porysowane te bezele albo zegary są ogólnie poobijane, albo ogłaszający krzyczą 4k wzwyż :)

 

Wytarcie temu bezelowi tylko pomoże. Jest po prostu amatorsko zaprojektowany: krój cyfr, proporcje i położenie indeksów, cała grafika, wszystko krzyczy "to nie tak!". Wielka szkoda, bo poza tym zegarek wydaje mi się naprawdę niezłej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem Alpinista i się zastanawiam fake czy nie. Wiem że był wysyp na eBay jakiś dziwnych. Poza tym jest problem nie działa automatyczne nakręcanie więc da się nakręcić tylko koronką. Mam zamiar dziś zanieść do jakiegoś zegarmistrza by otworzył. Czy fotki mechanizmu pomogą w potwierdzeniu oryginalności.  Czy wystarcza fotki

IMG_20200831_115505736.jpg

I dekielek

IMG_20200831_120146841.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

@Krzysztof23 jeśli chodzi o Alpinista to tutaj był poruszany wątek podróbek: 

 

 

A ja przyspamuję swoją piąteczką :wub:

 

YpjOguv.jpg

 

FoM7Crm.jpg

 

BhvDQJZ.jpg

 

vHH4uAO.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagniety z czelusci zonowej kolekcji :D

 

IMG_1963.thumb.jpg.beed56a5d141f9449317bcaec3ac04b2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że pasuje mi do podróbki  napis Seiko nie jest plaski.ale się zawziolem i kawałkiem plastiku otworzyłem gada i zonk w środku 6r15

IMG_20200831_130556074.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej mechanizm masz oryginalny 🙂


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 70' napisał:

Przynajmniej mechanizm masz oryginalny 🙂

 

Bierzemy na przykład Roleksa, wyciągamy z niego werk, dorabiamy kopertę siłami szwagra w garażu, liternictwo dajemy jak umiemy i wystawiamy jako rolniksa. Oryginalną kopertę wywalamy do śmieci albo dajemy psu do zabawy. Cholera, wyszedł mi temat na TV-show w Stanach. Albo jeszcze lepiej w Rosji, oni uwielbiają psuć drogie rzeczy na oczach innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym, jak jakiś człowiek kupił Rolka i sprzedał dwa. W jednym oryginalny był mechanizm a w drugim pozostałe elementy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jeden pozytyw dzisiejszego dnia! 

 

0qhcYru.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

ładny, całkiem podobny do mojego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.