Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie - w Seiko jestem jeszcze zielony, (PROSZĘ NIE BIĆ😉) może brak szafirowych szkieł mnie odstręczał, ale się przekonałem do marki po Seiko Premier WT. Może powiecie co myślicie o takiej modyfikacji na pierwszy diver od nich?

 

https://allegro.pl/oferta/seiko-skx013-modyfikacja-raker-custom-watches-9769701513?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Ewentualnie jakie divery z szafirowym szkłem polecacie? Chciałbym Willarda 6105 ale to praktycznie nieosiągalny model jak widzę...

Edytowane przez Desaxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście to nie warto kupować tych customów, zwłaszcza gotowych, skoro można zrobić idealnie pod siebie. Ze szkłem nie widze problemu kupić coś orginalne, a szafir założyć sam robiłem taki zabieg z Sumo i żółwiami. Inna kwestia to taka ze 013 jest mały, ale to już zależy jaki masz ndagarstek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bulczenzo napisał:

Dla mnie osobiście to nie warto kupować tych customów, zwłaszcza gotowych, skoro można zrobić idealnie pod siebie. Ze szkłem nie widze problemu kupić coś orginalne, a szafir założyć sam robiłem taki zabieg z Sumo i żółwiami. Inna kwestia to taka ze 013 jest mały, ale to już zależy jaki masz ndagarstek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chodziło mi bardziej o typ przeróbek, bo zegarek zdecydowanie za mały dla mnie. Dzięki za odpowiedź, podobnie na PW jeden z doświadczonych kolegów z forum mi dał znać i już wiem czego szukać.🍻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze przygody z wymianą baterii w seikowych diverach? Czy można zaufać  zegarmistrzowi przy wymianie baterii i dać zielone światło na silikonowanie uszczelki, skoro jest czysta, czy zanieść gdzie indziej? Co prawda łażę w diverach, ale z rzadka wystawiam je na kontakt z wodą, jednak nigdy nic nie wiadomo.

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam próby szczelności sobie nie zrobisz, szkoda by było potem utopić takiego.
Uszczelka to nie tylko dekielek ale też koronka, raz na parę lat warto sprawdzić.

Gdyby nie to, to każdy sam by baterie wymieniał, w końcu to żadna sztuka.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam przykre doświadczenia zegarmistrz vs. diver. Parę lat temu oddałem Citka do "fachmana" bo trochę późnił. Na efekty długo nie trzeba było czekać, prawdopodobnie zawinela mu się uszczelka podczas dokrecania dekla i przy zwykłym myciu rąk pojawiła się "rosa" za szkiełkiem. Poszedłem z reklamacja i niewiele to dało. Musiałem oddać zegarek do innego na gruntowny serwis wraz z wymianą uszczelek od dekielka i koronki + test szczelności.... Tak więc test szczelności jest według mnie konieczny.

Edit; w moim przypadku to był automat, ale to bez znaczenia. 

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zobaczę jeszcze, nie jest to egzemplarz z tych nieco droższych modeli, ale zawsze obawa jest nawet o ten najtańszy zegar. Bo wszystkie seiko to przecie z samej nazwy fajne chłopaki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samurai fajny, tylko trochę za drogi. Monster ma lupkę... Ale w kraju monster wychodzi w bardzo podobnych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą żałosną lupkę to wy....e zaraz po zakupie. Dużo narzekań słyszałem że te nowe edycję są gorsze od poprzednich...

W Polsce chyba nie ma wersji J?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do wyboru masz żółwia :)

https://www.gnomonwatches.com/products/prospex-save-the-ocean-manta-ray-edition-king-turtle-200m-automatic-ref-sbdy063?_pos=18&_sid=84b6932e0&_ss=r

 

ja z nowej edycji "king" mam srpe37 czyli białego na gumie. Zastanawiałem się nad manta ray, ale wolałem póki co bardziej stonowany. Na nadgarstku leży jak pozostałe samuraje.

 

Jedynie pierwsza edycja samurai była trochę inna. Druga i trzecia są jeżeli chodzi o kopertę jota w jotę no prawie takie same.

 

A lupka jak dla mnie jest w porządku, wszystkie kingi mają lupki - turtle, monstery, samuraje, i chyba jeszcze sumo z nową serią, nie pisze o tradycyjnych garniturowcach :)

 

a tu jest kilka zdjęć robionych dla porównania z kija :)

 

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze recenzję żółwia, która zaczyna się od przypomnienia że protoplastą był 6309, a nie ma ceramicznego bezela, to az mi się coś robi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny też jest. Ta nowa edycja jest trochę bardziej dopieszczona- szafir, bezel wkońcu doczekał się ramki przy szkiełku, insert prezentuje się o wiele lepiej niż w poprzednich edycjach. Lupka jak już wspomniałem jest w porządku, ale mogli by też zrobić zamiast lupki np. ramkę przy dacie :)

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chyba w dobrym dziale piszę, chciałbym kupić Seiko Recrafta, gdzie w tej chwili są dostępne, skąd brać najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jash napisał:



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Jash czy tutaj mamy ceramiczną wkładkę bezela?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

^^^Stalowy insert z fakturą.

 

Pierwsze foty nowych MM200, zielony ma być w kwietniu 2021.

120793951_359421145255867_1934410615453086362_n.thumb.jpg.5f8f950245d1ee0a6203255116743088.jpg

120938953_728182177909958_1558038661930879784_n.thumb.jpg.cc63417381c533b4ee501beb18bcedf1.jpg

 

I nowy Shogun. Tytan został ale i tak jest lol.

121008383_266301847907003_8124188613678310843_n.thumb.jpg.0d46f437e63201725be2c65ea2dff256.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
27 minut temu, bulczenzo napisał:


Jash czy tutaj mamy ceramiczną wkładkę bezela?

Odpowiem Ci, że nie mamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SebaZ74 napisał:

Cześć, chyba w dobrym dziale piszę, chciałbym kupić Seiko Recrafta, gdzie w tej chwili są dostępne, skąd brać najlepiej?


Longislandwatch, ebay, Amazon - chwilowo jest chyba jakiś problem z dostępnością ale są np. tu:

 

https://www.ebay.com/p/28005308805
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.