Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu znalazłem Seiko które zostanie na dłużej. Przypadł mi ten „bida” MAS do gustu 

 

F6ED9D61-63ED-4EFC-98F7-04B87FCE94EF.thumb.jpeg.029ebdf7c7898fc493a549b1a414521b.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
30 minut temu, orlis napisał:

W końcu znalazłem Seiko które zostanie na dłużej. Przypadł mi ten „bida” MAS do gustu 

 

F6ED9D61-63ED-4EFC-98F7-04B87FCE94EF.thumb.jpeg.029ebdf7c7898fc493a549b1a414521b.jpeg

Cenowo to już nie taka bida...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20201121-141810.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak namierzyć jaki konkretnie to model Seiko? Wszystkie mają wytłoczone 4R36 i nie mam pojęcia gdzie to trzeba patrzeć 

IMG_20201122_105412.jpg

Jak namierzyć jaki konkretnie to model Seiko? Wszystkie mają wytłoczone 4R36 i nie mam pojęcia gdzie to trzeba patrzeć 

IMG_20201122_105412.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś nowe SARXy się pojawiły w japońskich sklepach

A to nie stare SARXy 001 i 003?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kto, ale chyba ktoś szukał sbbn033 MM300. Teraz się złożyło, że inny seiko wpadł mi do głowy, dlatego swojego w idealnym stanie mogę odstąpić :)

Pisać na priv jak coś.

 

DSC_3501.thumb.JPG.1657dc3f4b6ad0e95362c44852d4d021.JPG

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
27 minut temu, satanic napisał:

 

Tu tez jest i bez opłat.


Ile peso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jako ze pracuje w czeskiej firmie to powiem tylko tyle ze w tym sklepie owszem jest, ale na zamówienie wiec zasadniczo nie ma
Poza tym na Europe jest jeden dystrybutor główny, wiec jak u nas nie ma to i Czesi nie maja

default_smile.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś powód, żeby chociaż próbować wspominać o tym wypłochu powyżej ? 

W dniu 21.11.2020 o 19:15, MieszkoMieszko napisał:

Jakieś nowe SARXy się pojawiły w japońskich sklepache2464d4f6212392965fa0481b1e7e3b0.jpgfa841029622b9d3a72aae8cdd855bb4c.jpg

Te już były produkowane. 

W dniu 20.11.2020 o 18:08, denver47 napisał:

xnoTPBl.jpg

Tego jegomości zwanego Sumo to chyba jak zrobią w psiej kupie to też będzie dobrze wyglądał... 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zachciało mi się kolejnego Seiko i mam zagwozdkę. 

 

Wybór padł na solara SNE529P1. Na filmikach wyglądał pięknie, na kilku rzeczywistych zdjęciach z internetu  również np. tu u faceta na Reddicie nie widać takiego dziadostwa.   spacer.png

 

 

A mój pod mocne sztuczne światło wygląda tak. Trzy widoczne linie na tarczy na minutach 00, 24, i 43. Między minutami 19 a 25 plama jakby kleju, dookoła zielonej tarczy w miejscu łączenia z czarną otoczką też jest napaćkane.  Ja przypuszczam, że to może być jakaś substancja od mechanizmu solarnego ale wygląda to po prostu niechlujnie. Czy to jest normalne w zegarkach solarnych Seiko?

 

 

seiko1.jpg

seiko2.jpg

seiko3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sztucznym zawsze więcej widać. Pod spodem foli są ogniwa, więc to nie jest i nie będzie jednorodna tarcza. Mi po tych zdjęciach ciężko wyczuć czy czepiasz się struktury tarczy, czy rzeczywiście coś poszło nie tak na etapie produkcji. Otworzą Gelerie to pójdziesz sobie porównać, albo zamów kolejną sztukę i oddasz po porównaniu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 17:43, SEI_pat_KO napisał:

hahaha, kolega nie poinformowany lub zapomniał, bo było już żółtawe sumo :D jakoś tak w 2011/12r., referencji nie pamiętam. Kwestia gustu, można się śmiać, ale monstery od zawsze miały dość karnawałowe kolory :)

a i ten nowy monster, to chyba Australijczyk, ale nie wykluczone, że trafi jakimiś drogami do Europy, ktoś się pewnie skusi, ja za jakiś czas może go nabędę :)

 

znalazłem - SBDC017

 

Wygląda świetnie. Pasek kompletnie nie pasuje, ale sam zegarek - bombka! :) ;)

 

https://i.pinimg.com/originals/2b/40/b0/2b40b099c8b9f9fe021088fe68dae68d.jpg

 

 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Burns napisał:

W sztucznym zawsze więcej widać. Pod spodem foli są ogniwa, więc to nie jest i nie będzie jednorodna tarcza. Mi po tych zdjęciach ciężko wyczuć czy czepiasz się struktury tarczy, czy rzeczywiście coś poszło nie tak na etapie produkcji. Otworzą Gelerie to pójdziesz sobie porównać, albo zamów kolejną sztukę i oddasz po porównaniu... 

Ja małomiasteczkowy jestem więc takiego zegarka w pobliżu nie znajdę do porównania. Jest w internecie jedna opinia tłumaczona z norweskiego której sens teraz rozumiem.

Najpierw wysłano zegarek, w którym znajdowały się skrobaki, o których mi powiedziano. ogniwa słoneczne, drugie które dostałem wyglądały dokładnie tak samo .. Szkoda, że sam zegar jest tak ładny, że rysy są bardzo niszczące."

 

W dzień w ostrym słońcu z daleka jest nieźle ale przy bliższym przyjrzeniu te trzy linie na minutach 00,24 i 42 wkurzają. Pewnie odeślę a szkoda bo sam zegarek bardzo ładny.

IMG_20201124_101859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby tarcza była złożona z trzech paneli i te linie to łączenia między nimi, więc może nieidealnie spasowali.

Albo na wszystkich tak jest, ale widać to dopiero pod ostrym światłem.

Zauważasz te linie w dzień pochmurny / wewnątrz budynku?

 

Noś go w dni pochmurne, ale jak będzie słońce niech się ładuje, albo odpoczywa ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę wszystko jasne tak jak pisał Burns. W południowym słońcu widać, że te trzy cienie/linie to jakby metalowa? taśma pod zielona farbą czy folią na tarczy. Łączą się one na środku zegarka, okalają zieloną tarczę i dochodzą do okolic godziny piątej. 

 

Problem w tym że wygląda to słabo a na żadnych sklepowych zdjęciach (wiadomo) a nawet tych nielicznych rzeczywistych czy na recenzji na YouTube takiej wady czy jak to mówią producenci cechy nie dało się dostrzec. 

Dziwna też trochę dla mnie filozofia Seiko, że do takiego zegarka dali szafirowe szkło jak cały jego niewątpliwy urok szlag trafia przy detalach. Marzył mi się jakiś Seiko z zieloną tarczą ale ten czy pewnie też inny Solar chyba jednak nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na niektórych tarczach widać to bardziej, na innych mniej. Ale są to dokładnie linie wyznaczone przez panel słoneczny.

north-star_sne529p1_4.thumb.jpg.2a4ffeffd87a7b7c244d67885368c2dd.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo i to jest strzał! Dzięki!

 

Szukałem po Internetach i tego nie znalazłem. Mógłbyś podać linka ze strony na której był ten obrazek?

Edytowane przez krompac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.