Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Witam się po raz pierwszy w tym Seikowym wątku. W końcu z własnym, osobistym Seiko na nadgarstku. Po kilku dniach noszenia, uważam, że to fantastyczny zegarek w swoim przedziale cenowym. Nawet do paska się przyzwyczaiłem.

2a31973057d6186312b5178b1364d4fe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kwiatek napisał:

 

Tarcza jest brązowa i czarny bezel


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
2 godziny temu, Dorian06 napisał:

Tarcza jest brązowa i czarny bezel

Bezel nie jest czarny, bardziej czekoladowy niż czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Panowie jeśli nie Seiko sarb017 / spb121/spb 155 to co?

A dlaczego nie 017?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej. A dlaczego Seiko? ;)

Jest tyle innych ciekawych zegarków, a z tego co pamiętam, to "seików" masz już kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

@MieszkoMieszko - tego

 

49883049526_ed479ad92b_k.jpg

 

49883357142_1ba3213dd2_k.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=105307]maritimeeng[/mention] mam już żółwia STO[mention=97432]clusca[/mention] właśnie chodzi mi o alternatywy@surovy77 bo nie do końca jestem pewien czy to dobry pomysł
Ogólnie mam kilka Seiko, lubię JDM i chętnie spróbowałabym SARB017 ale....
1. Łatwo o podróbkę
2. Cena średnia się robi biorąc pod uwagę nowe wypusty (do których jestem sceptycznie nastawiony)
3. Poza orisem Pointer big date oraz Hamilton z takimi wskazówkami nie znam niczego inszego ciekawego a ceny ww są takie hmm - średnie (?)
4. chciałbym jakiegoś kolejnego jdm klasyka ale jej upieram się przecież. A poza tym nie wiem czy najnowsze spb-ki będę kiedykolwiek klasykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrobiłem mały test żółwia na 4r36. Wyzerowałem go w piątek o godz 12:00. Na nadgarstu 24h. W sobote o 12:00 było plus 5sek. Odłożyłem go do pudełka. Właśnie dochodzi 45 godzina jak wciąż chodzi. 

Co jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Deklarowana rezerwa chodu to 40 godzin i spodziewałem się że realnie będzie coś koło 38h 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nowy MM300. Meh.

SLA045J1.thumb.jpg.ab578ea78f22edcf942adee05f357167.jpg

 

Screenshot_20201228-093917_Chrome.thumb.jpg.ce2fc74ea97627506bdab1c4d92ffc46.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, clusca napisał:

Ale zobacz ile w te dodatkowe pięć godzin ma odchyłki :)

Plus 6sek. Przez 45 godzin leżenia bykiem doszła 1 sekunda.

Taki sam test robie na samuraju. Przez 24h na nadgarstku od soboty od godz 12 do niedzieli do 12 wyszło 0sek. Odłożony do pudełka jest już na plus 5sek. 

 

Żółwik skończył się o10:11. 

46 godzin i 11minut po tym jak go odłóżyłem do pudełka. 

Szacun 👍🏻

Edytowane przez rob3rt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MieszkoMieszko napisał:

Ogólnie mam kilka Seiko, lubię JDM i chętnie spróbowałabym SARB017 ale....

3. Poza orisem Pointer big date oraz Hamilton z takimi wskazówkami nie znam niczego inszego ciekawego a ceny ww są takie hmm - średnie (?)
 

 

Jeśli chodzi Ci o tzw. "cathedral hands", to rzeczywiście nie ma zbyt dużego wyboru. Jest kilka marek: Hamilton (Khaki Field Pioneer), Buran, nasz rodzimy Gerlach ma w swojej ofercie kilka zegarków z podobnymi wskazówkami, kilka microbrandów też ich używa, oczywiście wspomniany Oris, no i pilot od Zenitha, ale to już nieco inna liga, chociaż pomarzyć zawsze można ;)

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się Hamiltonem - mam i uważam, że to świetny zegarek, niestety nie ma AR i jeśli Ci to przeszkadza, to jesteś chyba skazany na Seiko lub, Jeśli możesz nieco więcej wysupłać z sakiewki, to Oris Big Crown - mnie się najbardziej widzi ten w brązie z zieloną tarczą :)

 

45 minut temu, rob3rt napisał:

Plus 6sek. Przez 45 godzin leżenia bykiem doszła 1 sekunda.

Taki sam test robie na samuraju. Przez 24h na nadgarstku od soboty od godz 12 do niedzieli do 12 wyszło 0sek. Odłożony do pudełka jest już na plus 5sek. 

 

Żółwik skończył się o10:11. 

46 godzin i 11minut po tym jak go odłóżyłem do pudełka. 

Szacun 👍🏻

 

Widocznie 4R36 jest pod tym względem bardziej stabilny. Sprawdzałem kiedyś Seiko na 6R15 i również chodził znacznie dłużej niż przewidywała specyfikacja, ale odchyłka rosła lawinowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
13 godzin temu, Noodles napisał:

Nowy MM300. Meh.

 


Ale za co dajesz mu Meh-a?

Dla mnie jest całkiem spoko.

Tylko ile Peso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dla mnie tragedia kolorystyczna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
6 godzin temu, maritimeeng napisał:


Ale za co dajesz mu Meh-a?

Dla mnie jest całkiem spoko.

Tylko ile Peso?

 

Tak jak Jacek. Kolorki to tragedia. No i do tego dochodzi pytanie ile naliczą za ten niebieski sekundnik, wiadomo że tanio nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na szczęście nam nie grozi ;)


Take a dip with the "Blue Dolphins".
Inspired by our friends in the sea, SLA045J1 features a dolphin-gray dial. The surface is decorated with solar radiation patterns surrounded by a blue bezel, reminiscent of dolphins swimming in the sea. The surface design is simple yet bold, with classic luminous large scales and thick hands, which displays time clearly even under water. There is also a practical date window at the 3 o'clock position.

It is a professional diving watch, which is based on the Seiko’s classic diving model, the Prospex Marinemaster. It has an unique one-piece structure that combines the back cover and the case into one, while adding a screw-in crown to enhance water resistance, making the watch functional even up to 300 meters deep. The case is made of stainless steel with a diameter of 44.3mm and its case back is engraved with waves that echo the diving theme.

The "Blue Dolphin" limited edition of 300 pieces is exclusively available only in Singapore, Hong Kong, Macau, Malaysia and Brunei.
Ref. SLA045J1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.